ivirzivir Yükle

ROKETSAN BALİSTİK FÜZELERE HIZ VERİYOR

teşekkürler

ROKETSAN BALİSTİK FÜZELERE HIZ VERİYOR

ROKETSAN BALİSTİK FÜZELERE HIZ VERİYOR

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Savunma Sanayi News
“Türkiye’nin Savunma Sanayi Kanalı”

İzlediginiz için teşekkürler,
#roketsan

Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk YİĞİT, Roketsan’ın balistik füze savunma sistemi çalışmalarına hız vereceğini açıkladı.

Prof. Dr. Faruk YİĞİT tarafından yapılan açıklamada, “HİSAR ve SİPER hava savunma sistemlerimize ilave olarak; balistik füzelere üst katmanda angajman yaparak bertaraf edecek füze savunma sistemlerinin geliştirilmesi için tasarım ve teknoloji geliştirme çalışmalarımıza hız vereceğiz. Ayrıca, oyun değiştirecek teknolojilerle ilgili çalışmalarımız devam edecek; minyatür silahlar, hipersonik sistemler, nörobilim ve yönlendirilmiş parçacık silahları konusunda çalışmalarımız, önümüzdeki dönemde yeni meyvelerini verecek.” ifadelerine yer verildi

Anti-Balistik Füze (ABM) veyahut Balistik Füze Savunma (BMD) sistemleri, hem teknolojik hem de maliyet açısından geliştirilmesi en zor savunma sistemleri arasında yer almakta. Bu tür sistemlerde hem füze hem de angajmanın sağlanması için gerekli sensör ağını kurmak, milyarlarca dolar değerinde olabilmekte.

Halihazırda hava soluyan hedeflere karşı savunma sistemine sahip birçok ülkenin elinde anti-balistik füze sistemi bulunmamakta. Balistik füze imhası, genellikle atmosfer dışında gerçekleşmek durumunda.

Bunlarada Bak!

3 Yorum

  1. Sade abartısız doğru bilgi verdiğiniz için teşekkürler, başlıkta da balistik füze yerine balistik füzeleri önleme, savunma vb bir isim daha doğru olurdu.

    Reply
  2. Kıtalararası füze balistik füze demek, açıklamada kıtalararası füzelere karşı hava savunma füzesinden söz ediliyor

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login