ivirzivir Yükle

Robot asker BARKAN operasyona hazırlanıyor – Unmanned Ground Vehicle Barkan – Savunma Sanayi

teşekkürler

Robot asker BARKAN operasyona hazırlanıyor – Unmanned Ground Vehicle Barkan – Savunma Sanayi

Türk savunma sanayi firmaları insansız araçlar ve bunların birlikte görev yapabilmesine yönelik çeşitli çalışmalar yürütüyor. Bu firmalardan biri de HAVELSAN. 

2 yıldır bu alana yoğunlaşan HAVELSAN, dijital birlikte kullanılmak amacıyla son olarak orta sınıf birinci seviye silahlı insansız kara aracı Barkan’ı geliştirdi. Barkan bugüne kadar birçok testten geçti. 500 kilogram ağırlığa sahip Barkan, silahlı keşif ve gözetleme yapabilecek, sahadaki unsurlara destek verecek. Barkan, ASELSAN’ın Sarp Uzaktan Komutalı Silah Sistemi ile tehditleri bertaraf edecek. Araç, haberleşme sistemleri ve görüş yetenekleriyle operatöre geniş bir kullanım imkanı sağlayacak.

Şirket, Barkan’dan sonra ağır sınıf diye tabir edilen özellikle otonom ve robotik insansız kara araçlarına yönelik çalışmalar yapmayı hedefliyor. İnsansız hava araçlarına yönelik ise bulut altı kategorisinde çalışmalar devam ediyor.
#HAVELSAN #Barkan #SavunmaSanayi #İnsansızKaraAracı #DijitalBirlik #ASELSAN #Sarp #UnmannedGroundVehicle
——
Unmanned Ground Vehicle Barkan

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. Can kaybı ihtimalinin yüksek olduğu iç güvenlik veya TSK operasyonlarında, yapay zekalı silahlı ve silahsız sistemlerin, giderek daha fazla görev yapmaya başlaması çok sevindirici.Bu platformların, daha çaplı ve büyük ihtiyaçlara cevap verecek versiyonlarının da hayata geçirilmesi elzemdir.Onları da sahada görmek ümidiyle, güzel haberinizden dolayı tebriklerimi iletiyorum.👏💪❤️🇹🇷😊

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login