ivirzivir Yükle

Reis’lerde kritik yerlileştirme: Silahlar ona emanet – Yeni Tip Denizaltı – Savunma Sanayi – STM

teşekkürler

Reis’lerde kritik yerlileştirme: Silahlar ona emanet – Yeni Tip Denizaltı – Savunma Sanayi – STM

Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için başlatılan Yeni Tip Denizaltı Projesi’nde kritik bir aşama daha tamamlandı.

Dünyada sayılı ülkelerin üretimini yapabildiği, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım ( Section 50 ), ilk kez Türkiye’de, yerli ve milli imkanlarla, STM mühendisliği ve koordinasyonunda, Gürdesan Tersanesi’nde üretildi.

Reis sınıfı denizaltılar için üretilen ilk Section 50, Yalova’da bulunan Gürdesan Tersanesi’nden, deniz yolu ile Gölcük Tersane Komutanlığı’na teslim edildi. Milli imkanlarla üretilen ve teslim edilen ilk Section 50, projenin 3. denizaltısı TCG MURATREİS’e entegre edilecek.

İlk teslimatı yapılan Section 50’nin üretimi 2018 yılında start aldı. Section 50, büyük başarı ile kabul testlerini çok kısa bir sürede, sıfır hata ile tamamladı. STM ve Gürdesan, projedeki 4, 5 ve 6. denizaltıların Section 50 bölümünü ise Mart 2022’ye kadar teslim etmeyi hedefliyor.

Reis sınıfı denizaltılar 68 metre uzunluğa, 2 bin tonun üzerinde ağırlığa ve 40 personel kapasitesine sahip olacak. Proje sonunda Türk donanması; Piri Reis, Hızır Reis, Murat Reis, Aydın Reis, Seydi Ali Reis ve Selman Reis denizaltılarıyla güçlendirilecek.

#denizaltı #SavunmaSanayi #Reis #SavunmaSanayii #YeniTipDenizaltı #STM #Gürdesan #Section50

Bunlarada Bak!

3 Yorum

  1. Recep Tayyip Erdoğan a bir ders verelim sözü Fetoşcular tarafından çıkarılmış ve kuyruğuna takılan ahmaklarda bir ders değil, bin ders almışlardır. Ak partiye oy vermeyenler şimdilerde otobüs itekliyor, batan İBB nin duran çarkları altında eziliyor, ezilmeyede devam ediyorlar. Şimdiii kim kime ders vermiştir varın sizler düşünün. Bunlar devletide elegeçirdiklerinde aPO ya özgürlük, Güneydoğuya Kuzeyırak tipi bölünmüşlük, Fatoş abilerine özgürlük ve bol miktarda da heykele maruz kalacaklardır. Baş örtüsü zulmü nasıl yaşanacak onuda göreceğiz. Ak Partinin hataları yokmu, öyle çok ki bu beş benzemeze ülke yönetimini kaptıracaklarda haberleri yok. Göçmen sorununu çözemeyen Ak Partinin oy oranı %35 düştü saklasalarda gerçekler böyle. MHP nin oyu 10 ile 8 arasında gidip geliyor, peki neden böyle oldu. Göçmen sorunu, çılgına dönmüş enflasyon ve pahalılık, seçmene maaşlı elemanı gibi davranan millet vekilleri Ak partiyi bu duruma düşürmüştür. Seçmeniyle arasına 10m. duvar ören Ak parti, Anavatan partisi gibi sadece tabelası kalacakta haberi yok. Eskiden hükümet olanlar yani seçimi kazananlar Türkiye haritasını açar oy vermeyen illeri 5 yıl boyunca cezalandırırlardı. Ak parti ülke yönetimini kazanıp, büyük illeri kaybetti. Bunun altında yatan Ak parti nasıl olsa ayırdım yapmadan hizmet ediyor görüntüsü vermiştir ve haklılarda. Dostlarını bırakıp düşmanlarına yaklaşan Ak parti, yakınlaşmaya çalıştıkları düşmanlarını kazanamadıkları gibi uzaklaştıkları seçmeninide kaybetmiştir. Sana %51 i layık görüp seçimi kazandıran illere bakmak yerine, oy vermeyen illere daha çok bakmanda seçmenlerinde büyük bir nefret uyandırmıştır. Sen İmamoğlu denen adamın ekmeğine yağ sürmek içinmi hala ısrarla İstanbul a yatırım yapıyorsun? Sana oy vermeyen İzmir e ısrarla bakmaya devam etmende bizleri derinden üzmüyor mu sanıyorsun eyyy Ak parti. Bizler daha güneydoğu sorununu çözememişken kucağımızda kocaman bir Suriye ve Afgan göçmeni sorunu bulduk. Ülkeye aldığın 5 milyon Suriyeli oldu 25 milyon, bunu halktan daha ne kadar gizleyebileceğini sanıyorsun. Şehirlerimizde gettolar oluşturan göçmenlerden bu halkın sana ders vereceğini nasıl düşünemiyorsun. Bizleri istemeye istemeye Yalandaroğlunun kucağına iten vekillerin ve sen ne zaman ayıkacaksın, söyle ne zaman. Pahalılığa göğüs gerdik, enflasyona yine öyle ama bu göçmen meselesi halk arasında çoook büyük bir tepkiye sebep oluyor çook. Doymuş, içinde azim ve çalışma hırsı kalmamış seçmenine tepeden bakan vekillerde daha ne kadar ısrar edeceksin, söyle ne kadar.

    Reply
  2. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🤘🇵🇰🇵🇰🇵🇰👍maşallah maşallah maşallah hepinize aslanlar yiğitlerim helal olsun sizlere yiğitlerim hayırlı olsun deniz küvetlere süper süper 👍

    Reply
  3. BÖYLE BILGILER GIZLI OLMASI LAZIM IKEN. NEDEN ADETA TÖREN YAPILIYOR, RESIM CEKILIYOR VS. – DÜSMANA BILGI VERMENIN AMACI NE????????????????????????????? SAF OLMAYIN!

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login