ivirzivir Yükle

Polonya Bayraktar TB2 alıyor – Poland will receive Bayraktar TB2 UAV – Baykar – Savunma Sanayi SİHA

teşekkürler

Polonya Bayraktar TB2 alıyor – Poland will receive Bayraktar TB2 UAV – Baykar – Savunma Sanayi SİHA

Türkiye’nin savunma sanayisinde son dönemde en dikkati çeken ürünlerinden Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı önemli bir başarıya imza atmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin yurt içinde ve dışında yürüttüğü operasyonlarda etkin olarak görev yapan Bayraktar TB2, bu başarısını Türkiye dışına taşıdı. Bayraktar TB2, Ukrayna, Katar ve Azerbaycan’a ihraç edildi.

Birçok ülkenin de yakından ilgilendiği Bayraktar TB2, bu kez Avrupa kapısını açmaya hazırlanıyor. Polonya’dan bu yönde güçlü bir işaret geldi. 

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Błaszczak, twitter hesabından üzerinde Polonya bayrağı bulunan Bayraktar TB2 fotoğrafı paylaştı. Błaszczak, paylaşımında “İyi haberler yakında geliyor. Bizi izlemeye devam edin” ifadesini kullandı.

Polonya’ya yapılacak satışla Bayraktar TB2 ilk kez bir Avrupa ve NATO üyesi ülkeye ihraç edilmiş olacak. Polonya dışında da Bayraktar TB2 ile ilgilenen Avrupa ve NATO üyesi ülkeler bulunuyor.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli SİHA’sı Bayraktar TB2, 300 bin uçuş saatin üzerinde uçuş saatine ulaştı. Halen Türkiye, Ukrayna, Katar ve Azerbaycan envanterinde 160’dan fazla Bayraktar TB2 SİHA görev yapıyor.

Selçuk Bayraktar’ın Teknik Müdürlüğünü yaptığı Baykar, Türk İHA ve SİHA’larının ortaya koyduğu başarının etkisiyle 2020 yılında 360 milyon dolarlık Bayraktar TB2 ihracatı gerçekleştirdi.
#BayraktarTB2 #Baykar #SavunmaSanayi #Polonya #Poland #UAV #İHA #SİHA #Avrupa #SelçukBayraktar
——
Poland will receive Bayraktar TB2

Bunlarada Bak!

9 Yorum

 1. Erdoğan öncesi Hürriyet gazetesinde 1.nci sayfa manşetten verilen büyük müjdeyi hatırlıyorum “Artık kendi bayrak direklerimizi kendimiz yapabiliyoruz” !!! Bayrak direği bir boruya sevinenler, bayrağımızı dalgalandıran, dünyanın en üst teknolojiyle üretilmiş “Bayraktar İHA” lara sus pus !!!

  Reply
 2. Emeği geçen ve destek veren herkesten Allah razı olsun. Allahım mühendislerimize zihin açıklığı versin ve yeni projelerde başarılarının devamını dilerim inşallah 🤲 ❤️🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇶🇦

  Reply
 3. Baykar şirketi üretim bandını büyütmesi lazım baksanıza, müşteriler çoğalmaya başladı maşallah,vaybe nerden nereye,darısı jet motorlu iha ya,yerli savaş uçağına, uzun menzilli hava savunma sistemi ne

  Reply
 4. Yanlış haber, daha almıyor, ihalar için ilgi gösterdiklerini ve anka ve bayraktar tb2 gibi ihaların incelendiği belirtildi. Daha kesin alım söz konusu değil doğru haber yapın lütfen. Ayrıca, Bayraktar TB2 Türkiye’nin ilk yerli ve milli sihası değildir, ilk yerli ve milli sihamız Anka’dır. Anka’dan sonra TB2’ler yapıldı.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login