ivirzivir Yükle

OTOKAR TULPAR SERİ ÜRETİME HAZIR !!!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

OTOKAR TULPAR SERİ ÜRETİME HAZIR !!!
Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen zırhlı muharebe aracı Tulpar, seri üretime hazır hale getirildi.
Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, yaptığı açıklamada, ismini Manas Destanı’ndaki savaşçıları koruyan efsanevi kanatlı attan alan zırhlı muharebe aracı Tulpar’ın, 21. yüzyılın gereksinimleri doğrultusunda, piyade ve komando birliklerinin ihtiyaçları çerçevesinde tasarlandığını söyledi.
Tulpar’ın modern ve yeni nesil ana muharebe tanklarıyla görev yapabilecek durumda olduğunu dile getiren Görgüç, aracın, özellikle NATO ülkelerinde yürütülen ve benzeri araç programlarında yer alan zırhlı muharebe araçlarıyla eşdeğer yetenek ve özellikler dikkate alınarak tasarlandığını belirtti.
Aracın, kullanıcıların tek bir platformu farklı görevlerde kullanabilme ihtiyacı doğrultusunda çok amaçlı ve modüler bir araç ailesi olarak tasarlandığını anlatan Görgüç, Tulpar’ın ortak gövde yapısı kullanan hafif tank, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe, keşif, komuta kontrol, hava savunma, bakım ve kurtarma ve havan aracı ile ambulansın yanı sıra diğer araç konfigürasyonlarına sahip olduğunu ifade etti.
Görgüç, “Farklı kullanıcıların farklı isteklerine cevap verebilen araç, orta sınıf tank için de ideal bir platform. Tulpar’ın modüler yapısı, 7,62 milimetre ile 120 milimetre arasında insanlı veya insansız silah sistemleri, havan ve hava savunma sistemlerinin entegre edilmesine olanak sağlıyor.” dedi.
Serdar Görgüç, Tulpar’ın tasarım önceliğinin mayınlara, el yapımı patlayıcılara, kimyasal ve kinetik enerjili mühimmat ile KBRN tehditlerine karşı koruma sağlamak olduğunu söyledi.
Otokar’ın zırh ve mayın kiti çözümleri konusundaki tecrübesinin optimum koruma çözümleri elde etmek için kullanıldığına işaret eden Görgüç, “NATO STANAG 4569’a uygun olarak TULPAR araç tasarımının kara mayınlarına ve balistik tehditlere karşı koruma sağladığı, yapısal bütünlük ve mürettebat bekası açısından başarılı bir şekilde test ve kalifiye edildi.” diye konuştu.

Kaynakça : http://savunmasanayiidergilik.com/tr/HaberDergilik/OTOKAR-in-gelistirdigi-Tulpar-goreve-hazir

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
libyadaki türk askerleri,
libyadaki türk topu,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
avangard füzesi,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma #havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi #Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş #TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #Azerbaycan #Azərbaycan #TekMilletİkiDevlet #Azerbaijan #SeninleyizAzerbaycan #CanAzerbaycan #TekYürek #AzerbaijanIsNotAlone #STM #aselsan #roketsan #havelsan #tübitak #pakistan​ #s400 #ukraine #ukrayna #bangladesh #hürjet #MMU #TFX #millimuharipuçak​

Bunlarada Bak!

22 Yorum

 1. koç un yerli olmadığını biliyoruz.yerli ve milli firmalar öncelikli olmalı.katmerciler nurol makina ve bmc.vesaire.

  Reply
 2. İyi Pazar’lar Kaner’cim..Hafif tank tanımının içini, tam olarak dolduran bir araç olduğu kesin.Tulpar’dan bizim orduya da lazım.TSK, ne düşünüyor bilemem ama, ona uygun tüm operasyonlarda yer alır ve iyi çıkarır diyorum.İhracatı ise, pazar rekabetine bağlı, zaten bir ihracat başarısı yakaladı, devamı da mümkün.Ancak, bizim ülkemiz açısından iyi bir platform.Ayrıca, eksiksiz bir araç ailesi yaratılmış bunu da bir kenara yazmak gerekir..Kaner’cim, selam ve sevgilerimi iletiyorum, sağlıcakla kal kardeşim..👏👍💪❤️🇹🇷😊

  Reply
 3. Kaner bey Altay tankına alternatif mi bu araç? Biz sihalarla tankları vuruyoruz şu an fakat yarın rakipler de sihalara yatırım yapıp bizim Altayı vurabilirler, bu araç ın zırhı siha saldırısına dayanıklı ise zaten Altay dan az maliyetli, buna yönelsek daha iyi mi olur acaba?

  Reply
 4. Otokar yerli yapamıyor diyen kişiler! O gördüğünüz aracın yazılımını yapmak için HAVELSAN ve millsoft ile beraber çalıştılar. 2’si de türk şirketi. Aracın tasarımını koç grubu, sistem bileşen konumlarını ASELSAN ile birlikte yürüttüler. Koç şu an Hammer’dan Motor alıyor ancak KENDİ YAPTIĞI YERLİ güç aktarma sistemi var ve uyumlu. Motor için de çalışması var ama TÜMOSAN daha ileride bu konuda (motor). Sizin sevdiğiniz bmc denen şirket çok mu yerli? Şu an FNSS (yarı türk hisseli olsa da bazı projeler İngiliz bazı projeler türk projesi), Nurol makina, katmerciler ve OTOKAR şu an yerliliği arttırıyor. TÜMOSAN, TEİ, ASELSAN, HAVELSAN ile çalışıyorlar. Araçlarımızdaki silah kuleleri ASELSAN ile birlikte yapılıyor. Bmc bunların hiçbiriyke birlik olup yerliliği artırmıyor. Ama Otokar yapıyor.

  Reply
 5. koç holding, bu ülkeye bu millete, askeri olsun sivil olsun pek çok araç gereci allayıp pullayıp sattı.. bugüne kadar sattıkları, reklamlarıyla ne kadar uyumluysa, tulpar da o kadar uyumlu olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.. koç holdingin avrupalı ortakları envanterlerine almadan türkiyenin bu aracı alması geçmişteki hataların tekrarı olabilir diye düşünenler çok olacaktır..

  Reply
 6. Gecici olarak tsk belki alir ama altay projesini devlet heba etmez yani pek sansi yok gibi ha buarada fnnsninde tanki sanki birebir kopya edilmis

  Reply
 7. Aselsan ve Roketsan gibi ve diğer dünyanın en iyi 100 savunma sanayilerimiz kardeş Azerbaycanda da tesis açmalı ..🇹🇷❤️🇦🇿

  Reply
 8. Şu dururken gidip eski zma lara modernizasyon yapacaz diye bir sürü para harcıyorlar . Ondan 10 tane modernizasyon yapacağına bundan 1 tane sıfır al . Ama almazlar çünkü otokar yandaş değil

  Reply
 9. Koç grubu içindeki Otokar çeşit çeşit tanklar yapıp ihraç ederken, hiçbir paletli araç, motor, şanzıman yapmamış BMC firması hala Altay tankını yapmaya uğraşıyor.

  Reply
 10. KOÇ ların olan bu projeyi desteklemiyorum… ALTAY tankının ihalesi alıpta 10 yıl boyunda DEVLET imizi oyalayan ve zarara sokan hatta DEVLETİMİZİN düşmanı olarak biliyoruz…….. Savas gemisi hatta korvetleri n ortağı BAE dir…… Koc larin yahudi oldugunu biliyoruz.. Hatta dedekeri ölmeden once müsluman degilim diyerek ölüp gitti…..

  Reply
 11. Montajcı koç Altay yı kaptırdı masaya oturmak istıyor. Geç 75 yıldır bu ulkeyı somuruyorsun hersey ın montaj sınırların otesınde kımse tanımıyor.sana ekmek cıkmaz

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login