ivirzivir Yükle

ORKA HAFİF TORPİDO GELİYOR !! İMZALAR ATILDI !!

teşekkürler

ORKA HAFİF TORPİDO GELİYOR !! İMZALAR ATILDI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

ORKA HAFİF TORPİDO
ORKA Hafif Torpido Projesi kapsamında; 324 milimetre çapındaki bir hafif torpidonun, milli ve azami oranda yerli imkanlarla üretilmesi hedeflenmektedir.
ORKA Hafif Torpido, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarına binaen geliştirilmektedir. Suüstü gemileri, helikopterler, deniz karakol uçakları ve insansız hava araçlarından atılabilecek ORKA Hafif Torpido ile Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın bu alandaki dışa bağımlığı sona erecektir.
ORKA Projesi’nin 1’inci fazında; aktif arayıcı başlığa, gelişmiş güdüm algoritmalarına ve azami sürate sahip nihai talim torpidosu prototipinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir. ORKA Projesi’nin 2’nci fazında ise harp başlığı ile hedefi imha kabiliyetine sahip harp torpidosu prototipinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, ORKA Hafif Torpido’nun muadili olarak halihazırda ABD’li Raytheon üretimi Mk54 Hafif Torpidosunu kullanmaktadır.
ORKA Hafif Torpido’nun devamı niteliğinde olan AKYA Ağır Sınıf Torpido’su da yine milli ve azami oranda yerli imkanlarla geliştirilmektedir. AKYA ise Mk46 ve DM2A4 gibi envanterdeki ithal ağır sınıf torpidoların yerini alacaktır.
TORK Projesi’nde kazanılan özgün torpido itki alt sistemi ile istenilen tüm süratlerde kararlı şekilde kontrol edebilme yeteneği ASELSAN Hafif Torpidosu için üstünlük sağlayan bir özellik olarak öne çıkıyor. Ayrıca karşı tedbir özelliklerinin torpidoya en üst seviyede kazandırılması öngörülüyor.
Hafif torpidonun hedef denizaltıya ilerleme ve hedef arama aşamalarında HIZIR-LFAS sistemleri üzerinden hedefe ait verileri akustik haberleşme kanalıyla alabilmesi de hedefleniyor.
Orka envantere girince Türk Deniz Kuvvetleri envanterindeki korvetlerde, fırkateynlerde, deniz karakol uçaklarında ve Seahawk’larda kullanılacaktır.
Orka’nın deniz karakol konfigürasyonundaki ANKA Aksungur SİHA’da kullanılacağı açıklanmıştı. Böylece çok etkin anti-denizaltı harbi kabiliyetine kavuşulacak.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/orka-hafif-torpido/

Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii ​#milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkdonanması ​#HavaKuvvetleri ​#KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş #TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu ​#tcgufuk ​#SONDAKİKA #sampt #TekYürek #STM #aselsan #roketsan #havelsan #tübitak #pakistan​ #s400 #ukrayna #bangladesh ​#hürjet #MMU #TFX ​#millimuharipuçak​

Bunlarada Bak!

14 Yorum

  1. İyi iyide daha etkili ve de GELİŞMİŞ ölümcül, dehşetli , KORKUNÇ AĞIR SINIF TORPIDO YAPILSIN DÜŞMANLARIN………………… AĞLATSIN.👈😌

    Reply
  2. Tebrikler çok güzel seyler yapıyorsunuz sizlerle gurur duyuyoruz Atatürk’ün dediği gibi türk zekidir türk çalışkandır sözünü sizler ispatladiniz artık bizde niye olmuyorda hep abdliler İngilizler yapıyor derdik şimdi ise çok şükür artık Türklerde var onlarda yapıyor işte diyebiliyoruz sağolun varolun

    Reply
  3. İyi Pazar’lar Kaner’cim..Savunma Sanayimiz denizde resmen şaha kalkmış durumda.Orta sınıf torpidosu Orka, prototipi sergilenmiş, sadece üretimi bekleniyordu.O kararda verildiğine göre, Dz.Kz’miz ABD torpidolarından ve büyük bir bağımlılıktan daha kurtulacak İnşaallah.. Tasarlayıp üretenleri tebrik etmek lazım..İyi ki varlar.Kaner’cim, esenlikler ve iyi dinlenmeler diliyorum, sağlıcakla kal kardeşim..🤲👏👍💪❤️🇹🇷😊

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login