ivirzivir Yükle

ODTÜ’de Bir Grup Öğrenci Saldırı Düzenledi / Savunma Sanayii Zirvesi Saldırı Nedeniyle Ertelendi

teşekkürler

ODTÜ’de Bir Grup Öğrenci Saldırı Düzenledi / Savunma Sanayii Zirvesi Saldırı Nedeniyle Ertelendi

Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında gösterilen ODTÜ, yaptığı çalışmalardan ziyade öğrencilerin karıştığı olaylarla gündemde.Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) yeni bir skandala imza atıldı.Sık sık terör yandaşları ve sol radikal örgütlerin yürüyüşleriyle gündeme gelen üniversitenin öğrencileri bu kez yerli ve milli bir etkinliğin düzenlemesini engellediler.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Savunma Sanayii Topluluğu, 2. Savunma Sanayii Zirvesi için bir araya geldiler.Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneğinin (SASAD) desteğiyle düzenlenen etkinlik öncesi, bir grup öğrenci ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi önünde toplandı.
Öğrencilerin etkinliğin yapılacağı alana girerek stantlara zarar vermesi üzerine bazı firmalar stantlarını topladı.Zirvenin düzenleneceği salona girmeye çalışan grup, orada bulunana stantlara ve malzemelere maddi zarar verdi.
Gerginlik nedeniyle güvenlik önlemi alınırken bir grup öğrencinin bekleyişi sürüyor. ODTÜ Rektörlüğü ise etkinliğinin ertelendiğini duyurdu.
Rektörlükten yapılan açıklamada, “Üniversitemiz resmi topluluklarından Savunma Sanayi Topluluğu tarafından 5 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek etkinlik için üniversitemizin ilgili birimi tarafından onay verilmiş olmasına rağmen etkinliğin yapılmaması amacıyla resmi olmayan bazı grup ve topluluklar, Kültür ve Kongre Merkezi (KKM) önünde sabahın erken saatlerinden itibaren toplanmaya başlamışlardır. Üniversitemizde istenmeyen olayların çıkmasının önlenmesi amacıyla ilgili etkinlik ertelenmiştir.” ifadelerine yer verildi. ​​​​​​​

TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, METEKSAN ve TÜBİTAK SAGE gibi sektörün önde gelen firmalarından konuşmacıların yer alacağı etkinliğe toplamda 20 firma katılım sağlayacaktı.ODTÜ’lü öğrenciler gelecekte çalışmak istediği firmalarla bir araya gelecekti.

#ODTÜ
#SavunmaSanayi
#SASAD

Bunlarada Bak!

1 Comment

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login