ivirzivir Yükle

O Ülke Türkiye’nin 3 Katı Almak İstiyor | Seri Üretim Başladı | #savunmasanayi #haber #sondakika

teşekkürler

O Ülke Türkiye’nin 3 Katı Almak İstiyor | Seri Üretim Başladı | #savunmasanayi #haber #sondakika

Savunma Türkiye kanalına hoşgeldiniz.

19 Aralık 2022 tarihinde, Millî Savunma Bakanlığı tarafından, 105 mm Havadan Taşınabilir, Hafif Çekili Obüs Boran’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri Envanterine Gireceği duyuruldu.

Yapılan duyuruda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin iç güvenlik ve hava operasyonlarına, destek amacıyla tasarlanan ve geliştirilen, 105 mm havadan taşınabilir, hafif çekili obüs Boran’ın ilk sevkiyatı gerçekleşiyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin talepleri doğrultusunda MKE mühendisleri tarafından tasarlanan, ve geliştirilen Boran, uluslararası standartlardaki 24 testten başarıyla geçti. Dünyada az sayıdaki ülkede bulunan Boran, artık Türk Silahlı Kuvvetlerinin de envanterindeki önemli silah sistemlerinden biri olacak, ifadeleri kullanılmıştır.

Savunma Sanayi Başkanlığının, resmî sosyal medya hesabından, 27 Nisan 2023 tarihinde, yayımlanan mesaj ile, Türk Silahlı Kuvvetlerinin modern 105 mm obüs ihtiyacının, yerli-milli imkânlarla karşılanması amacıyla yürütülen, Boran, Havadan Taşınabilir 105 mm Çekili Obüs Projesi kapsamında Başkanlığımız ile MKE arasında Seri Üretim Sözleşmesi imzalandı, Hayırlı olsun, haberi duyurulmuştur.

Son olarak, Tekno Fest 2023 esnasında, MKE kaynaklarından, MKE’nin Bangladeş ile Boran satışı konusunda ilerleme kaydettiği, ayrıca 3 farklı ülke ile görüşmelerin devam ettiği, bu ülkelerden birinin, Türkiye’nin toplam Boran ihtiyacının, 3 katını talep ettiği öğrenilmiştir.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere, hoşçakalın.

#savunmasanayi #savunma #yerlimilli #yerlisilahlar #yerlisilahlar #atmaca #haber #savunmatürkiye

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. Görmek duymak bilmek hatırlamak düşünmek değerlendirmek gerekir Tebrikler Teşekkürler Allah razı olsun Hayırlı uğurlu olsun Sevinç ve gurur duymak yasak değildir Türkiye Yüzyılı için atılan her adım takdir edilmelidir

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login