ivirzivir Yükle

NATO ZİRVESİ VE S-400 ‘ÜN AKIBETİ !!

teşekkürler

NATO ZİRVESİ VE S-400 ‘ÜN AKIBETİ !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

ABD’nin Orta Doğu’daki varlığını “Azaltmaya” başlamasıyla birlikte gözler, Rusya ve Çin’in bölgedeki varlığına çevrildi. S-400 hava savunma sistemi tedariki ve CAATSA yaptırımlarıyla Ankara-Washington ilişkileri ciddi zarar gördü. 14 Haziran’daki NATO Liderler Zirvesi’nde bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden’ın iki ülke ilişkilerinde yeni bir sayfa açıp açamayacağı merakla bekleniyor.
Türkiye’nin S-400 tedarikine karşı NATO müttefikliği ve askeri gizlilik argümanını dile getiren ABD, Türkiye’nin ısrarla vurgulamasına rağmen konunun teknik ya da siyasi olmadığını savunuyor. ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, yakın zamanda gerçekleştirdiği Ankara ziyareti sırasında konuyla ilgili olarak “S-400’leri almak NATO ittifakında sorun yaratıyor. Alternatif sunduk, tam olarak ne yapılması gerektiğini biliyorlar.” açıklamasını yaptı.
Öte yandan Beyaz Saray’ın müttefiki ve askeri iş birliğinde bulunduğu ülkelerin Rusya’nın geliştirdiği sistemlere karşı ilgisi artıyor. Hindistan, 2018 yılında Rusya ile S-400 sistemleri için 5 milyar Dolar değerinde anlaşmaya vardı. Kremlin, yılın son çeyreğinde Yeni Delhi’ye S-400 tedarikine başlayacak. Hindistan Türkiye’ye uygulanan yaptırımlarla ilgili olarak Washington’a, “İlişkilerin uzun süredir ikili olmaktan çıktığı çok kutuplu bir dünyada nasıl çalışılacağını öğrenmelisiniz” tavsiyesinde bulunmuştu. ABD askeri üssünün bulunduğu Katar’ın da uzun süredir S-400 sistemi tedarikine yönelik müzakereleri sürüyor. 2030 yılına kadar savunma teçhizatının %50’sini üretmek için çalışma yürüten Suudi Arabistan, Rusya ile S-400 füze sisteminin yerel üretimi için teknoloji transferi yapmayı planladığını duyurdu. Yakın zamanda ise envanterinde hem ABD hem de Rus yapımı sistemler bulunan Irak’ın S-400 satın alabileceği gündeme geldi.
S-400’ün yanı sıra Rusya’nın geliştirdiği bir diğer hava savunma sistemi S-300, Bulgaristan, Yunanistan ve Slovakya gibi NATO üyesi ülkelerin envanterinde bulunuyor.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “S-400’ler %100 bizim kontrolümüzde olacak. Birçok teknisyeni eğitime gönderdik, Rus askeri uzmanı Türkiye’de bulunmayacak. Hal böyleyken başka bir ülkeden gelen ‘Kullanmayın’ talebini kabul etmek mümkün değil.” ifadelerini kullandı. TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç ise Türkiye’nin müttefikler tarafından çözümsüz bırakıldığını ve bu nedenle S-400’ün satın alındığını söyledi. İkinci bataryanın satın alınmasını için, “Gelecekte savunma kabiliyeti ihtiyaçlarımızın karşılanıp karşılanmamasıyla alakalı kararlar alınacaktır.” diyen Kılıç, S-400 konusunun Türkiye için kapandığını kaydetti.

Kaynakça : https://www.c4defence.com/nato-zirvesi-ve-s-400un-akibeti/

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

13 Yorum

 1. S400 leri ne zaman tamamlayacaklar acaba, ünite sayısı çok düşük, yani dolayısıyla karşılama oranında düşük, bir video gelse keşke, s400 lere kaç ünite takılabilirken biz kaç tane aldık,

  Reply
 2. Yeni sayfa acmakmis😡Ayni kafayla yeni sayfa bak sesli guldurdun beni ABD😂😂s400 le acalim yeni sayfamizi derdin ne madem????!!!

  Reply
 3. S400 kararından geri dönmesi demek Erdoğanın güvenilirlliğini kaybetmesi, yeniden ABD kucağına oturması demektir. Durduğu yerden adım attırması muhalefete kazandıracak, ve seçim zamanı gelince hem içten hem dıştan bunu da kullanacaklar! Şahsen ben OY vermem Erdoğan’a… Devlet işi çocuk oyuncağı değil! Askeri bir anlaşma yapıyorsun! Erdoğan da aynı düşünüyordur diye umuyorum! Bekleyip göreceğiz. Kader anı!

  Reply
 4. S400 ü Katara Azerbaycan’a falan göndermekten ve geri adım adım atmaktansa, Ermenistan’a gönderirim, bedavaya! Daha bir anlamı olur bizim için!

  Reply
 5. Acil kodu ile alinan sistem neden aktif degil 2.5 milyar dolarlik sistemi depoya kaldirmak yada baska ulkeye vermek icin mi verdik

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login