ivirzivir Yükle

MUHTEMEL BİR TÜRKİYE & YUNANİSTAN SAVAŞINI KİM KAZANIR? – SAVUNMA SANAYİ HABERLERİ

teşekkürler

MUHTEMEL BİR TÜRKİYE & YUNANİSTAN SAVAŞINI KİM KAZANIR? – SAVUNMA SANAYİ HABERLERİ

#Türkiye #yunanistan #SİHA #İHA #savunmasanayi #TSK

MUHTEMEL BİR TÜRKİYE & YUNANİSTAN SAVAŞINI KİM KAZANIR? – SAVUNMA SANAYİ HABERLERİ

Amerikan basının ya yayımlanan bir makale, olası bir Türkiye Yunanistan savaşını masaya yatırdı. Her iki ordunun da elinde bulunan silahları değerlendiren makale, NATO iç savaşında Yunan tankları Türk SİHAlarına nasıl karşı gelir başlığıyla Türkiye’nin hava gücüne vurgu yapıldı.

Videomuzu beğenip yeni videolardan anında haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Son yıllarda özellikle Doğu Akdeniz’de artan gerilim nedeniyle Yunanistan, Türkiye’ye karşı bir görülmemiş bir silahlanma atağına kalktı. Fransa’dan alınan Rafale jetleri, Almanya’dan alınan zırhlı araçlar ve İsrail’den alınması düşünülen füze sistemleri zaten zor durumda olan Yunanistan ekonomisini daha da sıkıntılı bir sürece götürüyor.

Türkiye ise büyük oranda milli imkanlarla geliştirilen yeni silahlarıyla dışa bağımlılığı azaltarak ve kendi bünyesinde ürettiği son teknoloji silahlarla bölgenin süper gücü olma yolunda ilerliyor. Türk SİHAlarının Karabağ, Suriye ve Libya’da gösterdiği başarılar tüm dünyada ses getirirken, yerli ve milli imkanlarla üretilen diğer savunma sanayi ürünleri de göz dolduruyor.

Amerika’da yayın yapan The National Interest dergisinde yayınlanan bir makalede olası bir Türk Yunan savaşında kimin galip geleceği masaya yatırıldı. Makalede olası bir muharebe durumunda Türk SİHA’ları karşısında Yunan tanklarının çaresiz kalabileceğini yazıldı. Yunanistan’ın Alman ve Amerikan menşeili 1341 tankı bulunurken buna karşılık Türkiye’nin savaş gücü olarak 3 bin tankının bulunduğu belirtilirken, Türkiye’nin envanterindeki tankların bir kısmının da kendi ürettiğinin altı çizildi.

İki ülke arasında olası bir savaşın 2. Dünya savaşından bu yana yaşanabilecek en büyük tank savaşı olabileceğinin belirtildiği makalede Türkiye’nin tank gücünün yanı sıra dron filosuyla da savaşı kendi lehine çevirebileceği ifade edildi. Türkiye’nin ürettiği dronlarla insansız hava aracı süper gücü haline geldiği belirtilirken ayrıca üretimin sadece Türk ordusu için yapılmadığı, Türkiye’nin dünyada önemli bir insansız hava aracı ihracatçısı haline geldiği de belirtildi.

Bunlarada Bak!

1 Comment

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login