ivirzivir Yükle

MOHAMMED BİN ZAYED TÜRKİYE’den SONRAKİ EN BÜYÜK FİLOYU ALABİLİR-Savunma Sanayi-T129 ATAK-T929 ATAK 2

teşekkürler

MOHAMMED BİN ZAYED TÜRKİYE’den SONRAKİ EN BÜYÜK FİLOYU ALABİLİR-Savunma Sanayi-T129 ATAK-T929 ATAK 2

Savunma Sanayi-TUSAŞ T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri’nin ihracattaki yeni durağı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olabilir. BAE, T129 ATAK ile yakından ilgileniyor.

İYİ SEYİRLER DİLERİM.
TÜRK SAVUNMA kanalına maddi destek sağlayarak kaliteli ekipmanlarla daha kaliteli videolar yapabilmemiz için ”TEŞEKKÜRLER” butonundan lütfen kanalımıza destek olunuz.KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ….
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://youtube.com/@turksavunma

———————————————————————-

Kaynak: https://www.savunmasanayist.com

TUSAŞ T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri’nin ihracattaki yeni durağı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olabilir. BAE, T129 ATAK ile yakından ilgileniyor.
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ana yükleniciliğinde geliştirilen T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, ihracat yolculuğuna devam ediyor. Şu ana kadar Filipinler ve Nijerya tarafından tercih edilen T129 ATAK’ın ihracattaki yeni durağı, BAE olabilir.
20-24 Şubat 2023 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de gerçekleştirilen IDEX’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda, Türk savunma sanayii firmaları yoğun katılım gösterdi. TUSAŞ ise Abu Dabi Emiri Muhammed bin Zâyid bin Sultan en-Nehyan’ın özel davetlisi olarak fuarın NAVDEX kısmında yer aldı. Şirket; T129 ATAK, ANKA, AKSUNGUR, HÜRKUŞ ve HÜRJET platformlarını fuar kapsamında sergiledi.SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; Birleşik Arap Emirlikleri, TUSAŞ’ın T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri ile çok yakından ilgileniyor. Edindiğimiz bilgilere göre; Abu Dabi Emiri en-Nehyan, T129 ATAK platformunu oldukça beğendi ve TUSAŞ’ı fuara özel olarak davet etti. Tedarikin gerçekleşmesi durumunda BAE, Türkiye’nin ardından T129 ATAK’ın en büyük kullanıcısı olacak. TUSAŞ, şu ana kadar; Türk Kara Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 80’den fazla ATAK teslim etti. Teslim edilecek toplam helikopter sayısı, 100’ü geçecek.
Öte yandan Filipinler ile Nijerya’nın ise 6’şar adet T129 ATAK siparişi bulunuyor. Filipinler’e 4 helikopter teslim edilirken, Nijerya’ya ilk teslimatın ise bu yıl gerçekleştirilmesi bekleniyor.ABD motor ihracatına yeşil ışık yakar mı? Bilindiği üzere T129 ATAK Helikopteri’nde, iki adet ABD üretimi LHTEC CTS800-4N Turboşaft Motoru kullanılıyor. Pakistan’ın Türkiye’den 30 adet T129 ATAK tedariki, ABD’nin motorlar için ihracat izni vermemesi sebebiyle gerçekleşememişti. Ancak Filipinler için motor ihracat izni veren ABD’nin, BAE’ye yönelik olası bir ihracat durumunda da motorlar için izin vereceği değerlendiriliyor.

———————————————————————-

#atak, #t129atak, #savunmasanayi, #savunmasanayii, #savunma, #millisavunma, #milliteknolojihamlesi, #türkhavacılıkveuzaysanayi, #türkhavakuvvetleri, #turkishairforce, #türkkarakuvvetleri, #türksilahlıkuvvetleri, #msb, #ssb, #tusaş, #tei, #teknoloji, #bilim, #sondakika, #haber, #gündem

Bunlarada Bak!

2 Yorum

 1. inşallah..
  önce şu 6 lı maşadan 14 mayısta kurtulalım cehenneme gönderelim..
  ardından motor sorunları halledelim..
  yıllık ihracatlar 15 20 milyar dolar olur 2028 de

  Reply
 2. BAE ne Atak t129 ihracatina Abd nin motor sahipligi nedeniyle izin verip vermemesi salt iyi gecindigi ulke olup olmamasi ile ilgili degil birde ticari bakimdan Turkiye ile rekabete girmek istemez Abd nin keyfi gelecekte ihracat izni verecek Tei yapti ts1400 motorunu askeri modelini yapsin olsun bitsin bu kritik meseleyi suruncemede birakan ssb ve devlet vurdumduymazligini anlamak mumkun degil tamam yapma git dusmana izin versin diye yalvar

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login