ivirzivir Yükle

MMU TF-X İPTAL-Savunma Sanayi-Tusaş Temel Kotil-MMU TF-X-Hürjet Hürkuş-Anka Aksungur Anka 3

teşekkürler

MMU TF-X İPTAL-Savunma Sanayi-Tusaş Temel Kotil-MMU TF-X-Hürjet Hürkuş-Anka Aksungur Anka 3

Savunma Sanayi-MMU Milli Muharip Uçak için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafında 18 Mart’ta düzenlenmesi planlanan tören, deprem nedeniyle ertelendi.

İYİ SEYİRLER DİLERİM.
TÜRK SAVUNMA kanalına maddi destek sağlayarak kaliteli ekipmanlarla daha kaliteli videolar yapabilmemiz için ”TEŞEKKÜRLER” butonundan lütfen kanalımıza destek olunuz.KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ….
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://youtube.com/@turksavunma

———————————————————————-

Kaynak: https://www.savunmasanayist.com

Milli Muharip Uçak (MMU) için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafında 18 Mart’ta düzenlenmesi planlanan tören, deprem nedeniyle ertelendi. Törenin önümüzdeki haftalar içinde yapılması hedefleniyor.
Uzun süredir 18 Mart’ta uçağın havacılıkta ‘Roll Out’ olarak adlandırılan fabrikadan çıkartılma töreninin yapılması planlanmıştı. Tören sırasında MMU’nun motorları da çalıştırılacaktı.
Ancak şu ana kadar 45 binin üzerinde vatandaşımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında tören iptal edildi.
TUSAŞ’ın töreni ilerleyen tarihlerde yapması bekleniyor.
Programda aksama yok
Törenin ertelenmesinden sonra gözler projede bir aksaklık olup olmadığında. Halen MMU Projesi planlandığı gibi sürüyor. İlk motor çalıştırmasını geçtiğimiz günlerde yapan MMU için yıl sonu ilk uçuş hedefi güncelliğini koruyor.

———————————————————————-

#mmu, #mmutfx, #savunmasanayi, #tusaş, #türkhavakuvvetleri, #turkishairforce, #sondakika, #haber, #gündem

Bunlarada Bak!

5 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login