ivirzivir Yükle

MKEK 20MM PHALANX CIWS MUADİLİ GELİŞTİRİYOR !!!

teşekkürler

MKEK 20MM PHALANX CIWS MUADİLİ GELİŞTİRİYOR !!!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

MKEK 20MM PHALANX CIWS MUADİLİ GELİŞTİRİYOR !!!
Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından, milli imkanlarla kara ve deniz platformlarında kullanılmak üzere Yakın Hava Savunma Sistemi (CIWS) geliştiriliyor.
Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), hem kara platformları hem de deniz platformunda kullanılmak üzere Yakın Hava Savunma Sistemi (CIWS) geliştiriyor. Konuyla ilgili olarak MKEK Genel Müdürü Yasin AKDERE tarafından yapılan açıklamada, “Kurumumuz tarafından yerli ve millî imkânlarla geliştirilecek ve bu konudaki yurt dışı bağlılığını ortadan kaldıracak olan Yakın Hava Savunma Sistemi projesiyle gemi platformlarının başta güdümlü mermiler olmak üzere havadan karaya füzeler, seyir füzeleri, insansız hava araçları, uçakla ve helikopterlere karşı hava savunmasının bu projeyle en etkili şekilde karşılanması amaçlanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.
SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; MKEK tarafından geliştirilecek CIWS, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan ABD üretimi Phalanx CIWS sistemlerinin yerini alacak. İlaveten sistem, taktik tekerlekli zırhlı araç veyahut sabit mevzi üzerine entegre edilmek suretiyle karada da kullanılabilecek. Geliştirilecek sistemin, 20 milimetre çapında olacağı tahmin edilmekte.
Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan GABYA Sınıfı Firkateynlerde ve bazı çıkarma gemilerinde, ABD üretimi 20 milimetrelik Phalanx CIWS sistemi kullanılıyor. BARBAROS ve YAVUZ Sınıfı Firkateynler ise İsviçre üretimi 25 milimetrelik Sea Zenith CIWS sistemini kullanıyorlar. BARBAROS Sınıfı Firkateynlerde kullanılan Sea Zenith CIWS sistemleri, ‘BARBAROS Sınıfı Firkateyn Yarı Ömür Modernizasyonu‘ Projesi kapsamında ASELSAN üretimi 35 milimetrelik GÖKDENİZ CIWS sistemi ile değiştirilecekler.
Ayrıca halihazırda inşa faaliyetleri devam eden MİLGEM İSTİF Sınıfı Firkateyn TCG İSTANBUL (F-515)’da, Phalanx CIWS sisteminin kullanılması planlanmıştır. Ancak alınan yeni karar ile TCG İSTANBUL, GÖKDENİZ ile teçhiz edilecektir.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/mkek-yakin-hava-savunma-sistemi/
___________________________________________________________

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi ​#hisara​+ #hisaro​+ #hisara​ #hisaro​ #hisarhavasavunma​​ #siper #hisaru #havasavunma ​​#havasavunmasistemi ​#atmaca ​#atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin​ #gezginfüze​​ #gezginfüzesi #savunmasanayi ​​#Savunmasanayii ​​#milliteknolojihamlesi ​​​#YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri​​ #türkdenizkuvvetleri​ ​#türkdonanması ​#HavaKuvvetleri ​#KaraKuvvetleri ​#TürkOrdusu ​#aselsan ​#roketsan #tübitak​ #tusaş​​ ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri ​#tcganadolu ​#tcgufuk ​​​#SONDAKİKA ​#sampt ​#TekYürek​​ #STM​​ #aselsan​​ #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna ​​#bangladesh ​#hürjet ​​​#MMU

Bunlarada Bak!

18 Yorum

 1. 👏👏👏👏👏🇹🇷
  Geliştirelim tabi ama atom parçacıklı mühimmat atmayacaksa, Gökdeniz bana daha garanti bir sistem gibi geliyor.

  Reply
 2. Stratejik önemi olan teknik in milli yerli olması lazım, kara deniz hava motor grubları, silah, ilaç, makine sanayi, tıbbi cihazlar, enerji sistemleri vs vs.. SAMAN I dışardak alsakta olur. Gerçi SAMANCILAR için önemli. Sabah akşam yiyorlar 😂😂

  Reply
 3. Phalanx alımında bir örtülü ambargo varmış gibü bir izlenime kapıldım. Umarım en kısa zamanda yerlisi yapılır. Phalanx ile gökdenizin birbirine göre iyi ve kötü yanları olduğu için phalanx yerine gökdeniz kullanılamıyor olabilir.

  Reply
 4. şöyle bir çin gibi 30 mm geçsek , yıllardır bu konuda yürüyen firmalarımız vardı ama ne olduysa test atışları vs yapıldı sonra ses çıkmadı mesela ALSTAG T-20 mm vardı proje ne oldu ?

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login