ivirzivir Yükle

MKE SANİYEDE 100 MERMİ ATAN YERLİ GATLİNG ÜRETTİ ! ADETA KIYMA MAKİNESİ ! DÜŞMANI RENDE YAPIYOR !!!

teşekkürler

MKE SANİYEDE 100 MERMİ ATAN YERLİ GATLİNG ÜRETTİ ! ADETA KIYMA MAKİNESİ ! DÜŞMANI RENDE YAPIYOR !!!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.takvim.com.tr/guncel/2020/12/28/turkiyeden-savunma-sanayiide-bir-hamle-daha-kara-deniz-ve-havada-kullanilabilecek-yerli-silah-mujdesi/9

https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2950850-yerli-3-namlulu-gatling-topu-kabul-testlerinden-gecti

Geliştirilen silahlardan 3 namlulu olan 12,7 mm dev mermileri dakikada 1200 adet olacak şekilde ateşlerken 6 namlulu versiyon 20 mm mermilerden dakikada tam 6000 adet ateşleyebiliyor.

Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemine eklenen gatlig sislahı , muharebe alanı ihtiyaçlarına cevap vermek ve kritik tesisleri korumak üzere hassas keşif yeteneğini etkin atış gücü ile birleştirmektedir.mke gattling Sistemi, taktik kara araçlarında hava ve kara tehditlerine karşı kullanılabileceği gibi sabit tesislerde asimetrik tehditlere karşı da kullanılabilmektedir Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan gattling Sistemi, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşımaktadır. Silahı ve elektrooptikleriyle tam bir paket olan sistem, gelişmiş arayüzleri sayesinde komuta kontrol sistemleri ile tam entegre olarak çalışabilmektedir

Yaklaşık 500 kg ağırlığında olan sistemlerin sabit noktalarda kullanılması mümkün olduğu gibi zırhlı araçlar ve deniz platformlarında da kullanılması mümkün. Mke tarafından ilk kez idef 19 fuarında sergilenen silahların atışlı testleri de gerçekleştirilerek başarıyla tamamlandı.

#MKE #GATLİNG #2021 #savunmasanayi
Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login