ivirzivir Yükle

MKE 20MM YAKIN HAVA SAVUNMA SİSTEMİNDEN BAŞARILI TEST ATIŞI !! Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

teşekkürler

MKE 20MM YAKIN HAVA SAVUNMA SİSTEMİNDEN BAŞARILI TEST ATIŞI !! Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Makine Kimya Endüstrisi (MKE) A.Ş. yeni yayımladığı videoda 20 milimetrelik yakın hava savunma sistemine (CIWS) yer verdi
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçları kapsamında Makine Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi (MKE A.Ş.) 20 mm yakın hava savunma sistemi (CIWS) geliştiriyor. MKE A.Ş.’nin resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 20 mm yakın hava savunma sisteminin test atışlarını yayımladı. Yapılan tanıtımda treyler üzerinde gerçekleştirilen kara atış test görüntüleri yer alıyor.
Türk Deniz Kuvvetleri’nin envanterindeki deniz platformlarında bulunan yakın hava savunması için Amerikan yapımı Phalanx sistemi kullanılıyor. MKE’nin geliştirdiği sistem ile bu bileşen de yerlileştirilmiş olarak Türk Deniz Kuvvetleri’nin yakın hava savunmasında kullanılacak. Sistem ilk olarak 2021’de düzenlenen 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’21) sergilendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Malezya Başbakanı Yaakob, Türkiye temasları kapsamında Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketini (MKE A.Ş) ziyaret etmişti. Fabrikada incelemelerde bulunan Başbakan Yaakob’a MKE tarafından geliştirilen 155 mm YAVUZ Obüsü, 105 mm havadan taşınabilir Hafif Çekili Obüs BORAN ve 20 mm Yakın Hava Savunma Sistemi hakkında bilgi verilmişti.
20 mm yakın hava savunma sistemi
Sistem, gemisavar füzelerine, seyir füzelerine, helikopterlere, İHA’lara ve uçaklara karşı son nokta hava savunma sistemi olarak görev yapıyor. Sistem üzerinde; dakikada 4.000 mermi atabilen, 1.500 mermi beslemeli 20×102 mm’lik 6 döner namlulu gatling topu bulunuyor. Silah sistemi otonom olarak kullanılabildiği gibi, manuel kullanıma da elverişlidir.
Yakın Hava Savunma Sistemi en az 5 kilometre gündüz/gece görüş kabiliyeti ve lazer mesafe ölçme imkanı sağlayacak. Proje kapsamında sistemin Savaş Yönetim Sistemi’ne entegrasyonu sağlanacak.

Ağırlık 3500 kg
Silah Sistemi 20mm DNSS 6 Namlulu
Mühimmat Besleme Sistemi 1500 adet
Açısal Hız 100±10° /s
Yükseliş Ekseni -15° / +85°
Yatay Eksen n x 360°
Elektrik Gücü 400-440 VAC 50-60 Hz
Atım Hızı 3000-4000 atım/dk

Merhaba, bu kanalı kurmadan önce hayalini kurdum. Ülkemizi, TÜRKİYE’yi hakettiği gibi anlatmak için videolar yapmaya karar verdim… Özellikle tüm Dünyanın bildiği, fakat ne yazık ki ülkemizin birçok insanı tarafından henüz bilinmeyen, farkedilmeyen inanılmaz TÜRKİYE gerçeklerini anlatmaya çalışıyorum.

Videoyu beğendiyseniz Beğen (👍) butonuna basabilirsiniz 😊

Yayınlanan videolardan anında haberdar olmak için ana sayfanın sağ üst köşesindeki zile (🔔) tıklamayı unutmayın 😉

Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCmCSpWe8Yt9tJstPJJLtdpQ

Kaynakça : https: https://www.defenceturk.net/mkenin-yerli-hava-savunma-sistemi-atisli-testlerde

___________________________________________________________
#MKE #phalanx #türkdenizkuvvetleri #turkishnavy #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #aselsan #gökdeniz #roketsan #levent #gökdenizer #yakınhavasavunma #ciws #havasavunma #savunma #savunmasanayi #savunmasanayii #bilim #teknoloji #tcgistanbul #tcganadolu #tcgakhisar #20mm #gatling #turkdenizkuvvetleri #turkkarakuvvetleri #yerlivemilli #milliteknolojihamlesi #türkdonanması #tcgbarbaros

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login