ivirzivir Yükle

MİUS PROJESİNDE MOTOR TAMAM ! ÜRETİME HAZIRIZ !

teşekkürler

MİUS PROJESİNDE MOTOR TAMAM ! ÜRETİME HAZIRIZ !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/imzalar-atildi-baykarin-insansiz-savas-ucagina-ukrayna-motoru-guc-verecek-41937390

Sözleşme imzalandı: MİUS’a Ukrayna motoru güç verecek


https://tr.wikipedia.org/wiki/Bayraktar_M%C4%B0US

MİUS PROJESİNDE MOTOR TAMAM ! ÜRETİME HAZIRIZ !

Yerli siha devi baykar makinanın tarihi projesi mius’ta motor işi tamam. Ukrayna ile mius’un motoru için sözleşme resmen imzalandı. Ukrayanadan gelecek jet motorlarının ardından mius’un üretiminin önünde hiçbir engel kalmadı.

Ülkemizin dünyada bir ilk olarak insansız savaş uçağına sahip olmasını sağlayacak tarihi proje mius’un 2023 yılında ilk uçuşunu yapması planlanırken bu projeyi hayata geçirecek baykar makina ukrayna ile gereken müzakereyi tamamlayarak imzaları attı.

#mius #tsk #baykar #haber #siha #iha #2022
Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

10 Yorum

 1. O motorları Türkiye’de yapmadığımız sürece elin siki ile gerdege giriyoruz …. hadi ukrayna bir sekilde motor vermedi .. ne olacak ..

  Reply
 2. Bu motor fabrikası ülkemize taşınmalı kendi motorlarımızı yapmalıyız geliştirmeliyiz son teknoloji ileri teknoloji süper teknoloji arge yapmalıyız?!!!

  Reply
 3. Rabbim hayırlı ugurlu etsin inş. vatanımızda da bu fabrikanın kurulmasını bizlere nasip etsin..

  Reply
 4. Selçuk Bey yapar ve uçurur ve düşmana korku dosta güven verir. Allah yar ve yardımcısı olsun

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login