ivirzivir Yükle

MISIR İKİNCİ FREMM FIRKATEYNİNİ TESLİM ALDI !!

teşekkürler

MISIR İKİNCİ FREMM FIRKATEYNİNİ TESLİM ALDI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

MISIR İKİNCİ FREMM FIRKATEYNİNİ TESLİM ALDI !!
Mısır Donanması, Bergamini sınıfı olan ikinci FREEM (Fregata europea multi-missione) tipi fırkateynini geçtiğimiz gün İtalya’dan teslim aldı.
Mısır’a 1.2 milyar avro’ya satışı gerçekleştirilen iki FREMM firkateyni, Fincantieri Tersanesi tarafından inşa edilen ve 2020-2021 yıllarında İtalyan Donanması’na teslim edilmesi planlanan Bergamini sınıfının 9’uncu ve 10’uncu gemileriydi ancak bu gemilerin daha sonra Mısır’a satılmasına karar verildi.
Mısır, el-Galala (FFG 1002) adlı ilk FREEM fırkateynini geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde teslim almıştı. Kardeş gemisi olan ENS BERNEES (FFG-1003) ise geçtiğimiz gün Mısır Donanması tarafından İskenderiye Deniz Üssü’ne getirildi.
ENS BERNESS, orijinalinde İtalyan donanması için üretiliyordu ve geminin ismi de “Emilio Bianchi” idi ancak Mısır Donanmasının gemiyi teslim almasının ardından geminin ismi değiştirildi.
İlk Mısır firkateynindeki olduğu gibi BERNESS’te de bazı kritik sistemlerin gemiden söküldüğü görülebiliyor. Bu sistemler arasında elektronik karşı tedbir (NETTUNO-4100 radar elektronik karşı tedbir sistemi) ve iletişim sistemleri (Thales Altesse İletişim Elektronik Destek Önlemleri) yer alıyor. Bunların haricinde gemilerde orijinal dizayna kıyasla bir değişiklik gözlemlenmiyor.
Mısır Savunma Bakanlığı tedarik programının bir parçası olan iki FREMM fırkateyni, yüzey harbi (ASuW) odaklı operasyonlar için genel amaçlı bir konfigürasyondadır. Al Galala (eski Spartaco Schergat) fırkateyni; Leonardo 127/64mm (LW) Baş Topu, 76/62mm Super Rapid Top, gemisavar füze, Aster karadan havaya füze ailesi için 16’lı A50 dikey atım sistemi ve asimetrik tehditlere karşı iki adet 25mm top ile donatılmıştır.
Gemide ayrıca; Leonardo MFRA (Çok Fonksiyonlu Radar) veya Kronos Grand Naval 3D AESA radarı, navigasyon radarları ve ayrıca RASS yüzey / hava gözetleme radarı, IFF sistemi, iki adet NA-25X gibi bir dizi sensör de bulunmaktadır.
FREEM, Fransız Naval Group ve İtalyan Fincantieri tarafından ortak olarak tasarlanmış çok maksatlı bir fırkateyn sınıfı. FREMM programı kapsamında toplamda 18 adet gemi üretilecek. Bu gemilerden 8’i Fransa, 10’u ise İtalya için. İlk FREMM fırkateyni ise 2012 yılında teslim edildi. Sözleşmede gemilerin son teslim tarihi ise 2022.
Orijinalinde İtalyan donanmasının 9’uncu ve 10’uncu siparişleri olan son 2 FREMM fırkateyni, Mısır ile imzalanan anlaşmanın ardından Mısır Donanmasına teslim edildi.
İtalyan donanması için ise 2 yeni FREMM sınıfı fırkateyn daha inşa edilecek.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/misir-ikinci-fremmi-teslim-aldi/
__________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
_______________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

21 Yorum

 1. ingiltere’nin hizmet dışı bırakacağı type 23 fırkateynlerınden 5 adetıni secerek satın alalım…hem cok ucuz hem de bız ustunde modıfıkasyon yapabılırız.tanesı 50-100 mılyon dolar arasında bır fıyat olası görunuyor…bunları satın almak yenı projelerımızın gerceklesmesının önunde bır engel değildır..bu konuyu gundeme tasıyın lutfen

  Reply
 2. Türk Deniz Kuvvetlerinin Şanlı Askeri Pruvanız neta ,rüzgarınız kolayına olsun Allah Selamet versin ⚓🇹🇷💪

  Reply
 3. Adamlara abileri veriyor parayı aldırıyor bir sürü şey. Amaç Turkiyeye denk olabilmek . Peki mümkün mü? Mısırdaki yeteneğe sahip olmayan personel tarafından hıc bir anlam ifade etmiyor . Eşşeğe altın semer taksanda eşşek yinede eşşektir

  Reply
 4. Bizde hala tf 2000 kere başlayamadık. Başlasak bile en yakın zaman 2028..
  Acilen hızlanmamız lazım..
  Uçak gemisinden ziyade bize böle gemiler lazım..

  Reply
 5. Müslüman Türk Milletine cephe alıp silahlanan ülkeleri alkışlıyorum. Pek kısa zamanda tüm varlıklarını ve ülkelerini bizlere teslim edecekler. Bırakın her kim nasıl kibirlenmek isterse kibirlensin. Müslüman Türk Milleti En büyük olan Allah’a teslim olmuş milletir. O’nun mübarek emri ve takdiri nice kibirli milletleri yok etmiştir. Nice mazlumları hakim kılmıştır.

  Reply
 6. Bir düşmanla savaşmaları halinde (bize yaklaşamazlar bile) düşmandan çok lojistikle savaşacaklar. Bu kadar çok yabancı menşeli platformlar lojistik problemi, yedek parça, bakım, ekip eğitimi sorunlarını meydana getirir.

  Reply
 7. Israil misir savasinda, misir askerleri tanklari birakip kacmislar. Savas yurek ister pahali techisat kullanicisi yoksa ne ise yarar.

  Reply
 8. Bölgemizdeki silahlanma yarışının sebebi türkiyedir. Hakkını arayan ve istediğini alan gerekirse askeri gücü kullanan proaktif türk dış politikasıdır. Mısırın da tabiki kendini koruma hakkı var. Çünkü mısırın başka devlet politikası yok. Kaslı ama beyinsiz bi devlet

  Reply
 9. İyi günler Kaner’cim..Gemiler ne kadar güzel olsa da, Mısır gemi yapımında nerede ona bakmak lazım.Gemi inşaa sektöründe yoklar.Bu nedenle gemi satın almanın önü açık ama sonu yok.Bizim deTF-2000 HSF’lerini bir an önce envantere almamız gerekiyor.Ancak o günler çok da uzak değil İnşaallah.Kaner’cim selam ve sevgilerimi iletiyorum, Allah’a emanet ol kardeşim..🤲👏👍💪❤️🇹🇷😊

  Reply
 10. İyi bir savaş geliyor da. İnşallah bizim gemilerden yetişir ve mmu allah yardımcımız olsun işimiz zpr

  Reply
 11. Kılıçlaroğlu neye yarayacak batı için anlaşılıyo… gelen giden ya gemi ya füze ya silah mısırın demokrat sisiye kakalıyo

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login