ivirzivir Yükle

Mini İHA’lara yerli roket: İHA ÇNRA – Mini roket – Savunma Sanayi – Troy Teknoloji Savunma

teşekkürler

Mini İHA’lara yerli roket: İHA ÇNRA – Mini roket – Savunma Sanayi – Troy Teknoloji Savunma

Türk savunma sanayi son dönemde çeşitli boyutlarda insansız hava araçları geliştirildi. Bunun yanında İHA ve dronelarda kullanılmak üzere çeşitli alt sistemler, donanımlar üretildi.

Bu yönde çalışmalarda bulunan firmalardan biri de Troy Teknoloji Savunma. Şirket, uzaktan kontrollü insansız hava ve kara araçlarından atılabilen lüleden dönülü hafif roket geliştirerek, bunu patentle tescilledi.

Mini roket, havadan karaya, karadan karaya sabit hedefler ile hareketli araç ve personel unsurlarının etkisiz hale getirilmesinde görev yapabilecek. Katı yakıtı bitene kadar yol alan roket, zaman veya mesafe ayarlı olarak görevini yerine getiriyor. Roket, yüksek infilaklı patlayıcının patlamasıyla ortaya çıkan parçacık tesiriyle hedef üzerinde etkinlik sağlıyor.

İHA’ya entegre edilen fırlatma sistemiyle 2 kilometre menzile ulaşılabiliyor ve 6 adete kadar mini roket kullanılabiliyor. Bu haliyle kara sistemlerinde yaygın olarak kullanılan çok namlulu roketatar sistemlerinin bir anlamda İHA versiyonu üretilmiş oldu.     
#MiniRoket #Roketatar #SavunmaSanayi #SavunmaSanayii #roket #drone #İHA #İnsansızHavaAracı #patent

Bunlarada Bak!

5 Yorum

 1. Assalamualaikum Hon’ble President Erdogan, directly attack Israel. It would not be right to give the occupying Jewish nation any more concessions. They should be educated now.

  Reply
 2. Niyet aynı isim aynı işaret aynı ver emri ey şanlı komutan…

  Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan…

  Ecdat gemileri yürüttü karadan bizde yürütelim havadan…

  İlk Allah (c.c.) Bayrami…

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login