ivirzivir Yükle

Milli uçaklarla sıfırdan hava kuvveti kurulabilecek

teşekkürler

Milli uçaklarla sıfırdan hava kuvveti kurulabilecek

Türk savunma sanayisi, bünyesinde geliştirilen temel eğitim uçağı HÜRKUŞ, jet eğitim uçağı HÜRJET ve milli muharip uçak KAAN ile sıfırdan bir hava kuvveti oluşturabilecek ürün çeşitliliğine ulaşacak.

HÜRKUŞ Baş Test Pilotu Murat Özpala, AA muhabirine, HÜRKUŞ ile başlayan, HÜRJET ile devam eden, milli muharip uçak KAAN ile taçlandırmaya ant içtikleri bir uçak geliştirme serüveni olduğunu söyledi.

“HÜRKUŞ bizim ilkokulumuz, ortaokulumuz, uçak yapmayı öğrendiğimiz, o anlamda çok kıymetli bir platform.” diyen Özpala, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için farklı bir HÜRKUŞ boyaması yaptıklarını, bir yandan da HÜRKUŞ-2 altında yeni bir uçak ürettiklerini bildirdi.

Özpala, üretilen 15 HÜRKUŞ-B uçağının yabancı müşterilere satıldığını ifade ederek, “Hava Kuvvetlerinin de bir anlamda fedakarlık göstermesiyle uçakları dış ülkelere satıp, devamında yeni nesil bir HÜRKUŞ üretimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

#hürjet #hürkuş #kaan

ANADOLU AJANSI’NI SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN:

Web sitesi: http://www.aa.com.tr

Twitter: https://twitter.com/anadoluajansi

Facebook: https://www.facebook.com/anadoluajansi

Instagram: http://instagram.com/anadoluajansi

Telegram: https://t.me/anadoluajansi

ANADOLU AJANSI YOUTUBE KANALI HAKKINDA:

Anadolu Ajansı’nın YouTube kanalında farklı kategorilerde günün öne çıkan haberleri, multimedya çalışmaları ve belgeseller yer alıyor.

AA’nın Youtube kanalındaki çalma listelerini kullanarak dilediğiniz kategorideki videolara da abone olabilirsiniz.

Öne çıkanlar: http://bit.ly/2wNedbb

İnsana dair: http://bit.ly/21w2Qf1

60 saniyede bugün: http://bit.ly/2j9LTeh

Haber – Gündem: http://bit.ly/1S5qhcA

360 derece videolar: http://bit.ly/2ja6Zt2

Spor haberleri: http://bit.ly/24sFuco

Editör masası: http://bit.ly/20YWvXg

Bunlarada Bak!

13 Yorum

 1. Yani Bir Ülke Gelip
  Kanka Ben Hava Filomu Sıfırdan Kurucam Bana Makina Lazım Dese Versiyonlar Tam Ve Uyumlu

  Reply
 2. Başta REİS’imiz olmak üzere emeği geçen herkesten Allah Razı olsun🤲
  TÜRKİYE bizim tamamlanmamış rüyamızdır♥ 🤲✈🚁🚀🛰📡🍎🇹🇷 Türk Havacılık ve Uzay Sanayii olarak dünden bugüne istikbalimiz göklerde, gözümüz yükseklerde! 🥀 Kolay değil TÜRKİYE sevdalısı olmak 🌲🥀🍀🌹🤗

  Reply
 3. Anayasa dan Türk lük ibaresini değiştireceklermiş, la sizin dedeleriniz, Ermeni den türüme, İngilizden üreme babalarinız değiştiremedi Türk lük adını, siz mi değistireceksiniz? Hadi bir deneyin bakayım.!

  Reply
 4. Bu Kiliçtaroglu denen şahsın “ben ALEVÎ YİM” açıklamasından sonra; İsveç, Danimarka, İrlanda, Meksika gibi ülkelerde insanlar yoğun bir şekilde ALEVİLİK mezhebini araştırmaya başlamış. Geçen bir İrlandalı nin yazısını okudum, diyor ki; Ula bu Kiliçtaroglu nün dini bizimkin den de guzelimiş, (Tevbe haşââ), abdest yok, namaz yok, kiliseye gitmek yok, yalan serbest, garı gız manita serbest, LGBT serbest, vatana ihanet serbest, içki içmeyeni dergâhtan kovuyorlar, biz ailecek Kiliçtaroglu nün dinine geçeceğiz yazıyor.
  Ula gurban olduğum Hz. Ali ahrette yüzünüze tükürecek la. Kendinize gelin la.

  Reply
 5. MaşaAllah yaa izlerken heyecandan kalbimin atışı hızlanıyor ne güzel bir duygu bu duyguyu bize yaşatanlara ALLAH razı olsun başarıları daim olsun 🤲🤲🤲🧿🧿🧿❤️🇹🇷❤️🇹🇷❤️🇹🇷

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login