ivirzivir Yükle

Milli Deniz Topu gemiye çıkıyor – 76 mm Deniz Topu – 76 mm Naval Gun – Savunma Sanayi – MKE AŞ

teşekkürler

Milli Deniz Topu gemiye çıkıyor – 76 mm Deniz Topu – 76 mm Naval Gun – Savunma Sanayi – MKE AŞ

Türk savunma sanayi bünyesinde geliştirilen 76 milimetre Milli Deniz Topu için kara testlerinin ardından gemi yolu göründü.

Makine ve Kimya Endüstrisi AŞ ve paydaşları tarafından geliştirilen Milli Deniz Topu’nun kara testleri tamamlandı. Kara testlerinde 60 saniyede 80 atış performansına başarıyla ulaşıldı. Milli Deniz Topu, Türk Deniz Kuvvetlerinin belirlediği bir gemiye çok yakın zamanda entegre edilerek liman, seyir ve kontrol atışlarına tabi tutulacak.

Milli Deniz Topunun envantere girmesiyle deniz platformlarının temel silahlarından birinde önemli bir açık kapanmış olacak.

Milli Deniz Topu henüz envantere girmemesine rağmen yurt dışından ilgi görüyor. MKE AŞ, 3 ülkeyle 76 milimetre Deniz Topu için sözleşme imzalama aşamasına geldi.

#SavunmaSanayi #MilliDenizTopu #MKE #TSK #army #military #Türkiye #gun #76mmDenizTopu #NavalGun #naval #DefenseIndustry #MakinaKimya #SavunmaSanayii
———
The Turkish defense industry produced the National Naval Gun in a record time of 12 months.

Developed under the leadership of MKE AŞ, the 76/62 mm National Naval Gun has an effective range of 16 kilometers. Capable of firing 80 shots per minute with 5 different shooting modes, the Sea Cannon is equipped with a digital fire control system.

Bunlarada Bak!

5 Yorum

  1. LP reacted d ryt way, she is Savilaa.Uno need of over drama, or over consider ations. She don’t deserve *considerationsv. Lp പറഞ്ഞ പോലെ,, ജീവിതം തുടങ്ങിയല്ലേ ഉള്ളു, പഠിക്കട്ടെ.

    Reply
  2. Yunanistana karşı savunma sanayi denize yöneldi sida da seri uretime gecti allah devletimizd zeval vermesin her daim muzaffer kilsin inşallah 🇹🇷🐺

    Reply
  3. Anladim, millilestirme olayi. Peki, madem kendimiz yapicaz, bastan yapicaksak neden daha iyisini yapmiyoruz? Neden 40 km menzilli olmasin, daha güclü top olmasin??? Düsmandan bir kat daha üstün olmak SART. aynisini yapmak ancak düsmanin isine yarar.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login