ivirzivir Yükle

Mi-171SH FIRTINA HELİKOPTERİ SERİ ÜRETİME GEÇİYOR ! BU HELİKOPTER ÇOK BÜYÜK TEHLİKE ÖNÜNE GEÇİLMELİ!

teşekkürler

Ulan-Ude Havacılık Fabrikası’nın Pazarlama, Satış ve Bakım Departmanı’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Mikhail Karpushkin; Moskova Uluslararası Askeri Teknik Forumu 2020 esnasında TASS’a yaptığı açıklamada, “ Modernize edilmiş Mi-171SH helikopterlerinin seri üretimi 2022 yılında başlayacak.” ifadelerinde bulundu.
Güdümlü füzelere ek olarak gelişmiş savunma özelliklerine ve çarpıcı yeteneklere sahip olduğu iddia edilen helikopter, Moskova Uluslararası Askeri Teknik Forumu 2020’de sergilendi.
Mi-171SH, 1970’lerde Sovyet Kızıl Ordusu’nda hizmete giren ve silahlı bir helikopter olarak da kullanılan Mi-17’nin en son güncellenmiş sürümüdür.
Mi-17S, 2002 yılında dünya pazarına sunuldu ve Rus devletine ati olan özel ihracatçı Rosobornexport şirketi aracılığıyla Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Afrika ve Doğu Avrupa’daki ülkelere geniş çapta ihraç edildi.
Başlangıçta bir nakliye aracı olarak tasarlanan Mi-17, geliştirilerek en son Mi-17SH versiyonuna dönüştü. Mi-17SH kargo taşıma, yerdeki askerlere ateş desteği, havadan yere saldırı, tıbbı tahliye, muhabere arama kurtarma gibi tüm görevleri ifa edebilecek bir genel maksat platformuna dönüştü. Gündüz veya gece her türlü hava koşulunda çalışabilen Mi-171Sh Storm, beş palli bir ana rotor, bir kuyruk rotoruna ve tekerlekli tipte iniş takımına sahiptir. Glass-kokpit yapısına sahip olan helikopteR.

#mi171sh
#savunmasanayi
#atakhelikopter
#helikopter
#rushelikopter
#iha
#selçukbayraktar
#t129
#dışbasın
#russavunmasanayi
#putin
#akıncı

Bunlarada Bak!

17 Yorum

  1. Aksilik erteleme olmazsa allahin izniyle 2023 ağır sınıf taarruz helikopterimiz hazır olacak bundan düşük olmayacaktır sıkıntı yok 🙂

    Reply
  2. Önüne nasıl geçeceğiz? Birleşmiş milletler’i toplayıp yaptırım mı yapacağız? Bu nasıl saçma bir başlıktır.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login