ivirzivir Yükle

Meteor Hava-Hava Füzesi: Geleceğin Silahı mı?

teşekkürler

Meteor Hava-Hava Füzesi: Geleceğin Silahı mı?

#meteor #mbda #füze #havakuvvetleri #eurofighter #eurofightertyphoon #rafale #gripen #savunma #savunmasanayi #keşfet

MBDA yükleniciliğinde geliştirilen Meteor füzesinin geçmişi 2000’lerin başına uzanıyor. Yoğun elektronik harp ortamında dahî görev yapabilen, aktif radara ek, çeşitli kaynaklardan veri bağıyla gelen hedef bilgileri doğrultusunda güdümlenebilen mühimmatta, çarpma ya da yaklaşmalı tapayla tetiklenen parça tesirli yüksek infilaklı harp başlığı mevcut. Bu sayede muharip jetlerin yanı sıra insansız hava araçları ve seyir füzeleri gibi hedeflere karşı etkinlik artırılıyor. Füzenin en önemli özelliği ise ayarlanabilir itki. Yeni nesil füzeler için bir kilometre taşı görülen katı yakıtlı ramjet motor ve tahrik sistemi, intikal ve hedef arama fazında rezervlerin en ekonomik biçimde değerlendirerek enerjinin korunmasını sağlıyor. 100 ila 200 kilometre dolaylarına taarruza olanak sağlayan sistem, hedefin tespiti akabinde, roket motoru tahrikli füzelerin aksine yorgun biçimde değil, çok daha yüksek enerji potansiyeli ve sürdürülebilir ses üstü süratlerle terminal safhaya geçiyor. İçeriklerimizi kaçırmamak için Silahlar ve Strateji’ye abone olmayı unutmayın.

Bunlarada Bak!

15 Yorum

 1. Tekniksiniz teknik.
  Sevgili gençler,
  Karadan-karaya füzeler için güdüm sistemleri hakkında doyurucu bilgi veren bol görselli bir video yapabilir misiniz? Bu arada benden sitenize size her ay 50-100 TL çalışır sevgili gençler.

  Reply
 2. Araştırmalarınızı nerelerden yapıyorsunuz? Veya düzgün bi araştırma nasıl yapılır video yaparsanız çok iyi olur diye düşünüyorum saygılar.

  Reply
 3. Bu füze aynı ismi gibi uçağa dik açıdan çarpıyor böylece vurma olasılığı daha yüksek oluyor. Bu yüzden pilotlarımız için gerçekten dikkat edilmesi gereken bir füze.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login