ivirzivir Yükle

MERTER ELEKTRONİK TAARRUZ SİSTEMLERİ TSK ENVANTERİNDE !!

teşekkürler

MERTER ELEKTRONİK TAARRUZ SİSTEMLERİ TSK ENVANTERİNDE !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir gelişmeyi sosyal medya hesaplarından duyurdu. Demir, #GücünYüzyılı etiketiyle yaptığı paylaşımda “Türkiye Yüzyılı’na yeni bir elektronik harp sistemimizin ilk teslimatıyla başlıyoruz. MERTER Sırt Tipi Elektronik Taarruz Sistemi hedef unsurların haberleşmesini uzaktan engelleyerek güvenlik güçlerimize sahada avantaj sağlayacak. Hayırlı olsun!” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Meteksan Savunma firması arasında imzalanan Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi Projesi kapsamında tamamen milli imkânlarla tasarlanıp üretilen MERTER Sırt Tipi Taktik Saha Elektronik Taarruz Sistemi’nin kabulleri tamamlanarak, güvenlik güçlerine teslimatı gerçekleştirildi.
MERTER Sırt Tipi Taktik Saha Elektronik Taarruz Sistemi; muhabere bandında hedef unsurların haberleşmesinin uzak mesafeden engellenmesinde kullanılacak bir Elektronik Taarruz (ET) sistemi olarak tasarlandı ve geliştirildi. Farklı operasyonel ihtiyaçları karşılayabilmesi amacıyla geliştirilen sistem, muhabere bandının tamamını kapsayarak, tripod/mast üzerinde sabit konfigürasyonda veya sırtta taşıma aparatı ile Tek-Er konfigürasyonunda kullanılabilecek.
Sistem, yüksek kazançlı yönlü ve eşyönlü antenleri ile yönlendirilmiş elektronik taarruz faaliyetini gerçekleştirirken, akıllı bir tablet veya bilgisayar vasıtası ile de kontrol edilebilecek. Ek olarak istenildiği durumda Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi uzaktan radyolink vasıtası ile de kontrol edilebilecek yapıda bir sistem olarak tasarlandı. Kendi bataryaları ile beslenebilen sistem, jeneratör/araç alternatörü/şehir şebekesi üzerinden de çalıştırılabilecek.
Meteksan Savunma Haberleşme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Erdal Torun, MERT ve MERTER’in yeni nesil elektronik taarruz ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacıyla, kullanıcının ihtiyacına göre tasarlandığını söylerken, şunları vurgulamıştı: “Mevcut EH sistemlerinin sahip olduğu kısıtlı programlanabilme yeteneği, düşük bant genişliğine sahip almaç yapısı, düşük mobilite özelliği gibi dezavantajları, bu sistem ile tamamen ortadan kaldırdık. Bunun yanında Mehmetçiğin EYP tuzaklarından korunması için daha yüksek etkinlik mesafelerini de sağladık. Sistemin tasarımında; öncelikle kullanıcı deneyiminden faydalanarak, kullanım ve taşıma kolaylığı dikkate alınmıştır. Sistem, tamamen yerli ve milli tasarımıyla, gelişen ve değişen teknolojiye uyumlu yazılım ve donanımı ile özgün özelliklere sahiptir.”

Kaynakça : https://www.defenceturk.net/merter-elektronik-taarruz-sistemleri-tsk-envanterinde
___________________________________________________________
TikTok : https://www.tiktok.com/@kanerkurt
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
#meteksan #meteksanmerter #merter #elektronikharp #elektronikharpsistermleri #özelkuvvetler #türkkarakuvvetleri #savunmasanayi #savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #millisavunma #teknoloji #bilim #türksilahlıkuvvetleri #tsk #msb #ssb #ismaildemir

Bunlarada Bak!

24 Yorum

 1. Tasarlayan ve imal eden mühendislerimizden,bunu araştırarak bizlere en iyi şekilde sunan Kaner Bey’e sonsuz teşekkürler 👏👏👏🇹🇷🇹🇷

  Reply
 2. Ben asker iken bizim bulunduğumuz karakola sürekli istikbaratçılar gekiridi.
  Şu konumdan frekans aldık şu köyde frekans aldık diye söylerdiler uyanık olun diye tembih ederlerdi!
  Şimdi merak ettiğim şey şu
  Mobil olarak taşınan bu sistemler’de frekans kordinat gerçek zamanlı sahadaki tim’ler görebilir mi?
  Yani arazide karıştırma yaparken teröristler telsiz mandalına bastığında bizim tim bunu fark edebilecek ve konum görebilecek bir sistem mümkün mü? (Gerçek zamanlı) bu timi de korur pusuyuda önler

  Reply
 3. Be mübarek kardeşim bugün 1 ocak ve çoğu kişi yılbaşı mahmurluğundayken sen video atıyorsun.Haksızlık değilmi sana yapılan 59 değil 590 bin olman lazım.😔

  Reply
 4. Emekleriniz için teşekkürler.Umarım düşman eline geçmemesi için bir tedbir alınma özelliği vardır.Tabletteki yazılımların çalınmaması gererkir.Vatan hainlerine karşı her zaman uyanık olmak gerek.Kaner bey teşekkürler.Allaha emanet olun.

  Reply
 5. Daha çok tim olarak terörist kovalamak veya pusudan kurtulmakta faydalı gibi görünüyor, bu açıdan çok önemli bir gelişme, iğneyle kuyu kazdığımız yıllardır aşikar, umarım beklenen fayda sağlanır, yapanlara sonsuz teşekkürler, bu çeşit operasyonlarda bulunanlar çok daha iyi anlayacaktır.

  Reply
 6. Juan Carlos ta büyük sorunlar yaşandığı bununla ilgili büyük maliyetlerle düzeltmeler yapılacağı ve bu sorunun ileride TCG Anadoluda da yaşanacağı bu sebeple envabtere girmeden TCG Anadolu nunda bu düzeltmeleri yapması ileride meydana gelecek büyük sorunları engelleyeceği şeklinde bir yazı okudum.Bunu bir sohbetinizde sorarmısınız.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login