ivirzivir Yükle

Kuaförüm Sensin 274. Bölüm Fragmanı

teşekkürler

Bunlarada Bak!

200 Yorum

 1. Mayıs ayı başlarında, Çin devlet medyası, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’ya saldırdı ve coronavirüsün kökeni hakkındaki görüşlerini “çılgın ve kaçamak” olarak nitelendirdi.

  Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) resmi gazetesi olan Günlük Halk gazetesinde (People’s Daily), Pekin’e yönelik yaptığı eleştirilerinden ötürü tüm manşetleri Pompeo’yla ilgili olarak yaptı. Çin’in devlet yayın kuruluşu CCTV, Pompeo’yu yorum bölümlerinden birinde “halk düşmanı” olarak nitelendirdi. Xinhua devlet haber ajansı onu “Amerikan tarihinin en kötü devlet sekreterlerinden biri” olarak tanımladı.

  Pompeo, ÇKP tarafından açıkça kınanan ilk Amerikan politikacı değildi. John Leighton Stuart, 1946’da Chiang Kai-shek’in Çin Milliyetçi hükümetinin büyükelçisi olarak görev yaptı. Komünist Parti 1949’da iktidarı ele geçirdiğinde, Mao Zedong, Günlük Halk gazetesinin (People’s Daily) ön sayfasında “Elveda, Leighton Stuart” başlıklı bir monograf yayınladı. Stuart’ı ABD emperyalistlerinin ve Çin düşmanının saldırganı olarak adlandırdı.

  Ama gerçek tam tersiydi.

  Stuart: “Komünizm Bir Şeytan Sistemidir”

  John Leighton Stuart, 1876 yılında Çin’in Zhejiang Eyaleti, Hangzhou’da doğdu. Ailesi misyonerdi. Stuart, eğitimini tamamlamak için 11 yaşında ABD’ye döndü. New York Concord İlahiyat Seminerine katıldı ve 1904’te misyoner olarak Çin’e döndü. Çin’de 50 yıl yaşadı. Bir zamanlar kanında Amerikan elementlerinden daha fazla Çin maddesi olduğunu söyledi.

  Stuart, Yuying kolejinde ve Zhejiang okulunda ders verdi. Ünlü Yanjing Üniversitesi’ni kurdu ve ilk başkanlığını yaptı. Çincesi akıcı ve Çin kültürü hakkında derin bir anlayışa sahipti. Anılarında “Çin geleneksel edebiyatının çekirdeği, insanlar ve kozmik ahlaki düzen arasındaki uyumu işaret ediyor. Çin kültürüne olan saygımı derinleştirmenin yanı sıra, uzun vadede okumak da karakterimi geliştiriyor ve Tanrı’ya olan inancımı daha sağlam hale getiriyor.”

  Hristiyanlık geçmişi sayesinde Stuart komünizmi kendi zamanındakilerin çoğundan daha iyi anladı. “Komünizm, Tanrı’nın varlığını ve insanların ruhu olduğunu inkar eden şeytani bir sistemidir. Her şeyin maddi olduğunu ve tüm eylemlerin materyalist olduğunu beyan ederler. Bütün insanları, onları kabul etmeye ve hedeflerine ulaşmak için güç ve aldatmaca kullanmaya zorlarlar. Komünizm, kendi hayatta kalmasını sağlamak için her şeyi yiyip bitirmektir. Arzuları asla tatmin edilemez. Ne şefkat ne de sıcaklık tutumunu değiştiremez. Bu iblis dünyayı rahatsız ettiği için, durdurmak için elimizden geleni yapmalıyız” diye yazdı.

  O, Çin’e yönelik uygulanan Amerikan politikasını ABD’nin kurucu ilkelerine dayalı olmalı ve ikiyüzlü sözler ve ekonomik çıkarları tarafından etkilenmemesi gerektiği konusunda uyardı. Bu nedenle ÇKP tarafından Çin halkının bir düşmanı olarak etiketlendi.

  ÇKP Hedeflerine Ulaşmak İçin Nefreti Teşvik Ediyor

  ÇKP için, birini azarlamanın amacı sanığın pozisyonunu veya fikrini eleştirmek değil, öfkeyi kışkırtmak ve nefreti kışkırtmaktır. İnsanları sanığın hatalarını veya saçmalıklarını anlamalarını sağlamak değil, insanları Komünist Partiye itaat ettirmektir. ÇKP’ye sadakat göstermek için, liderliğini izlemeli ve kimi hedeflediğine dikkat etmelidir.

  Tarihsel olarak ÇKP aydınları, toprak sahiplerini, yabancıları, dini liderleri ve diğerlerini bozguna uğramıştır. Çin halkı Komünist Partinin düşmanları olarak etiketlenenleri kınamak zorunda kaldı.

  Örneğin, Falun Gong zulmü sırasında, polis memurları uygulayıcıları Falun Gong ve kurucusunu lanetlemeye zorladı. Reddedenler hapsedildi. Yetkililer, Falun Gong’a lanet etmeyi ve uygulamadan feragat etmeyi reddederse, hapis cezalarını keyfi olarak uzatılabiliyordu. Beyin yıkama merkezlerinde, uygulayıcılar Falun Gong’dan vazgeçme gereksinimlerini karşıladıklarını göstermek için kutsal şeylere karşı saygısızlık etmek zorunda kaldılar.

  ÇKP’nin Gerçek Doğasını Tanımak

  Reply
 2. “ben tek başımayım, çocuğum yok, kimsem yok” bu cümleler içimi parçaladı, sen yalnız değilsin biz varız kalbi güzel insan❤️

  Reply
 3. Hep duygu sömürüsü bu programı neden izliyorsunuz? Bir de trendlere girmiş şaka gibi. Kuaförüm sensin değilde Bülent Ersoy un hayatı yapın adını. Her fragman aynı. Yorumlardan ne kadar mal bir ülke olduğumuz belli oluyor. Her program duygu sömürüsü gereksiz zırlama ağlamaya dayalı. Ama siz hala üzüldüm yazıyorsunuz. Her numaraya üzüleceksiniz kendinizi geliştirmemişsiniz demek ki.

  Reply
 4. Bence sizler saclari yipranmis bakima ihtiyaci olan kisileri cikarsaniz bastan yarat saclarimi diyerek yapsaniz daha iyilik yapmis olursunuzzz

  Reply
 5. 2013de annemi 2014de babamı kaybettim birinde yaşım 17ydi birinde 18dim şimdi 25 yaşındayım ilk günki acı gibi yüreğimde aynı kor aynı ateş kaç yaşında olursam olayım hiç geçmeyecek Bülent Hanımı dinlerken onu o kadar iyi anladım ki…

  Reply
 6. ► Lut’u da (kavmine gönderdik.) Hani (Lut) kavmine: “Sizden önce âlemlerden hiç kimsenin yapmadığı bir fuhşiyatı mı yapıyorsunuz?” demişti. (7/A’râf 80)

  ► “Şüphesiz ki sizler, kadınları bırakıp erkeklere şehvetle yaklaşıyorsunuz. Siz, aşırı giden taşkın bir toplumsunuz.” (7/A’râf 81)

  ► Kavmi: “Onları yurdunuzdan çıkarın. (Çünkü) onlar temizlenen insanlardır.” demek dışında bir cevap vermemişti. (7/A’râf 82)

  ► Hanımı hariç, onu ve ailesini kurtarmıştık. (Hanımı) geride (helak olanlarla) kalmıştı. (7/A’râf 83)

  ► Onların üzerine bir (azap) yağmuru yağdırmıştık. Suçlu günahkârların akıbetinin nasıl olduğuna bir bak! (7/A’râf 84)

  ► Ellerinin (ikram edilen yemeğe) uzanmadığını görünce garipsedi ve içine bir korku düştü. Demişlerdi ki: “Korkma! (Çünkü) biz Lut’un kavmine (görevli olarak) gönderildik.” (11/Hûd 70)

  ► İbrahim’in korkusu gidip, müjde hâli ağır basınca, Lut’un kavmi hakkında bizimle tartışmaya koyulmuştu. (11/Hûd 74)

  ► Elçilerimiz (melekler) Lut’a geldiğinde, onlar yüzünden kendini kötü hissetmiş, bir çıkar yol bulamamış ve: “Bu baş belası, sıkıntılı bir gündür.” demişti. (11/Hûd 77)

  ► (Misafirlerin geldiğini duyunca) kavmi koşar adımlarla ona gelmişti. Bundan önce de kötülükleri (âdet hâline getirecek kadar çokça) yaparlardı. Dedi ki: “Ey kavmim! İşte bunlar benim kızlarım, onlarla (evlenerek ilişki kurmanız) sizin için daha temizdir. Artık Allah’tan korkup sakının ve misafirlerin içinde beni rezil etmeyin. İçinizde hiç mi olgun/aklı başında bir adam yok?” (11/Hûd 78)

  ► Demişlerdi ki: “Andolsun ki, sende biliyorsun kızlarında hakkımız/gözümüz yok. (Asılnda) sen, bizim ne istediğimizi de çok iyi biliyorsun.” (11/Hûd 79)

  ► Demişti ki: “Keşke size karşı bir gücüm olsa, ya da (misafirlerimi sizden koruyacak) bir güce sığınabilseydim.” (11/Hûd 80)

  ► (Melekler) demişlerdi ki: “Ey Lut! Biz Rabbinin elçileriyiz. Sana ilişemezler. Gecenin bir vaktinde, ailenle beraber yola çık ve içinizden kimse dönüp arkasına bakmasın. Hanımın hariç! (Çünkü) onların başına gelecek azap, onun da başına gelecektir. Onların (helak) zamanı sabahtır. Sabah yakın değil mi?” (11/Hûd 81)

  ► (Helak) emrimiz geldiğinde oranın altını üstüne getirdik ve tepelerine birbiri ardına dizilmiş, çamurdan pişirilmiş taşlar yağdırdık. (11/Hûd 82)

  ► (O taşlar) Rabbinin katında işaretlenmişlerdir. O (azabın bir benzeri, bu kavmin amelini yapan) zalimlerden uzak değildir. (11/Hûd 83)

  ► “Ey kavmim! Benimle yollarınızı ayırmış olmanız, Nuh kavminin, Hud kavminin ya da Salih kavminin başlarına gelenin bir benzerini sizin başınıza getirmesin. Ayrıca Lut’un kavmi de sizden uzak değildir.” (11/Hûd 89)

  ► “Lut ailesi hariç. Elbette, onların tamamını kurtaracağız.” (15/Hicr 59)

  ► “(Lut’un) karısı hariç. Onun geride kalanlardan olmasını takdir ettik.” (15/Hicr 60)

  ► Lut ailesine elçiler geldiği zaman: (15/Hicr 61)

  ► “Şüphesiz sizler tanınmayan bir topluluksunuz.” demişti. (15/Hicr 62)

  ► “(Hayır, öyle değil!) Bilakis, onların hakkında şüpheye kapılıp tartıştıkları (azabı) getirdik.” demişlerdi. (15/Hicr 63)

  ► “Sana hakkı getirdik. Ve biz, elbette doğru söyleyenleriz.” (15/Hicr 64)

  ► “Gecenin bir bölümünde aileni yola çıkar. Sen de peşlerine düş. Sizden kimse arkasına bakmasın. Emrolunduğunuz yere doğru devam edin.” (15/Hicr 65)

  ► Ona şu kesin hükmü bildirdik: “Sabah olduğunda bunların arkaları kesilmiş (kökleri kurumuş) olacaktır.” (15/Hicr 66)

  ► Şehir halkı (erkek misafirlerin şehre geldiğini birbirlerine müjdeleyerek) sevinç içinde geldiler. (15/Hicr 67)

  ► Dedi ki: “Bunlar benim misafirlerimdir. Beni utandırıp dillerine düşürmeyin.” (15/Hicr 68)

  ► “Allah’tan korkun ve beni rezil etmeyin.” (15/Hicr 69)

  ► “Biz seni toplumun işine karışmaktan alıkoymamış mıydık?” demişlerdi. (15/Hicr 70)

  ► Dedi ki: “İllaki bir şey yapacaksanız işte benim (evlenebileceğiniz) kızlarım!” (15/Hicr 71)

  ► Senin ömrüne andolsun ki, onlar sarhoşlukları içinde bocalayıp duruyorlardı. (15/Hicr 72)

  ► (Derken) Güneş’in doğmasıyla onları bir çığlık yakalayıverdi. (15/Hicr 73)

  ► Oranın altını üstüne getirdik. Üzerlerine de balçıktan pişirilmiş taşlar yağdırdık. (15/Hicr 74)

  ► Şüphesiz ki bunda, basiret/feraset sahibi insanlar için (ibret alınacak) ayetler vardır. (15/Hicr 75)

  ► Orası hâlen bir yerleşim yolu üzerinde bulunuyor. (15/Hicr 76)

  ► Şüphesiz bunda, iman edenler için (dersler çıkarılacak) bir ayet vardır. (15/Hicr 77)

  ► Onu ve Lut’u âlemler için bereketli kıldığımız topraklara (taşıyarak) kurtarmıştık. (21/Enbiya 71)

  ► Ona İshak’ı, üstelik bir de Yakub’u ihsan etmiş ve her birini salih kimseler kılmıştık. (21/Enbiya 72)

  ► Onları emrimizle hidayete ulaştıran imamlar kılmıştık. Onlara hayırlı işleri yapmayı, namazı dosdoğru kılmayı ve zekâtı vermeyi vahyetmiştik. Onlar bize kulluk/ibadet eden kimselerdi. (21/Enbiya 73)

  ► Lut’a da hüküm/hikmet ve ilim verdik. Onu habis eylemlerde bulunan o şehirden (ve halkından) kurtardık. Şüphesiz ki onlar, fasıklar(dan oluşan), kötü bir kavimdiler. (21/Enbiya 74)

  ► İbrahim ve Lut’un kavmi de… (22/Hac 43)

  ► Lut kavmi, gönderilen resûlleri yalanladı. (26/Şuarâ 160)

  ► Hani kardeşleri Lut onlara: “(Allah’tan) korkup sakınmaz mısınız?” demişti. (26/Şuarâ 161)

  ► “Şüphesiz ki ben, sizin için güvenilir bir resûlüm.” (26/Şuarâ 162)

  ► “(O hâlde) Allah’tan korkup sakının ve bana itaat edin.” (26/Şuarâ 163)

  ► “Sizden (davetim karşılığında) bir ücret istemiyorum. Benim ücretim âlemlerin Rabbi olan (Allah)’a aittir.” (26/Şuarâ 164)

  ► “Siz insanlar arasından erkeklere mi yaklaşıyorsunuz?” (26/Şuarâ 165)

  ► “Ve Rabbinizin sizler için yarattığı eşlerinizi bırakıyorsunuz. (Hayır, öyle değil!) İşin aslı sizler, haddi aşan bir topluluksunuz.” (26/Şuarâ 166)

  ► Demişlerdi ki: “Bu işe bir son vermezsen ey Lut, kesinlikle (buradan) çıkarılıp sürülenlerden olacaksın.” (26/Şuarâ 167)

  ► Demişti ki: “Ben, sizin bu yaptığınız işten nefret ediyorum.” (26/Şuarâ 168)

  ► “Rabbim! Beni ve ailemi bu yaptıklarından kurtar.” (26/Şuarâ 169)

  ► Onu ve tüm ailesini kurtardık. (26/Şuarâ 170)

  ► Geri kalanlar arasında (Lut’un eşi olan) yaşlı bir kadın hariç. (26/Şuarâ 171)

  ► Sonra diğerlerini yerle bir ettik. (26/Şuarâ 172)

  ► Üzerlerine (taş) yağmurları yağdırdık. Uyarılanların yağmuru ne kötüdür. (26/Şuarâ 173)

  ► Şüphesiz ki bunda, (Allah’ın dostlarına yardım edip düşmanları helak edeceğine dair) ayet vardır. Onların çoğu mümin değildir. (26/Şuarâ 174)

  ► Şüphesiz ki senin Rabbin, (evet) O, (izzet sahibi, her şeyi mağlup eden) El-Azîz, (kullarına karşı merhametli olan) Er-Rahîm’dir. (26/Şuarâ 175)

  ► Lut’u da (kavmine yolladık). Hani o kavmine demişti ki: “Siz göz göre göre bu fuhşiyatı mı işliyorsunuz?” (27/Neml 54)

  ► “Siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yanaşıyorsunuz? (Hayır, öyle değil!) Siz cahillik etmekte olan bir topluluksunuz.” (27/Neml 55)

  ► Kavminin cevabı yalnızca şu oldu: “Lut ailesini yurdunuzdan sürüp çıkarın. Çünkü onlar temiz insanlarmış.” (27/Neml 56)

  ► Karısı dışında onu ve ailesini kurtarmıştık. Onun geride (helak olanlarla kalmasını) takdir ettik. (27/Neml 57)

  ► Üzerlerine (taş) yağmuru yağdırdık. Uyarılanların yağmuru ne kötüdür. (27/Neml 58)

  ► Muhakkak ki Lut da gönderilmiş resûllerdendir. (37/Saffât 133)

  ► Hani onu ve ailesini topluca kurtarmıştık. (37/Saffât 134)

  ► Geride bırakılanlar arasında bir yaşlı kadın hariç. (37/Saffât 135)

  ► Sonra diğerlerini yerle bir etmiştik. (37/Saffât 136)

  ► Siz sabah vakti onlara uğrayıp geçmektesiniz. (37/Saffât 137)

  ► Gece vakti de… Akletmez misiniz? (37/Saffât 138)

  ► Semud, Lut kavmi, Eyke halkı da (yalanladı). Bunlar (helak olmuş) gruplardır. (38/Sâd 13)

  ► Âd, Firavun ve Lut’un kardeşleri de. (50/Kâf 13)

  ► Lut’un kavmi de uyarıcıları yalanladı. (54/Kamer 33)

  ► Hiç şüphesiz biz, onların üzerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik. Seher vakti, yalnızca Lut’un ailesini kurtardık. (54/Kamer 34)

  ► Katımızdan bir nimet olarak… Şükreden kimseyi de aynı şekilde mükâfatlandırırız. (54/Kamer 35)

  ► Andolsun ki (Lut), (şiddetli) yakalayışımızla onları uyarmıştı. Onlarsa uyarılara şüpheyle yaklaşmışlardı. (54/Kamer 36)

  ► Andolsun ki, onun konuklarını da arzulamışlardı. Biz de gözlerini silip (kör ettik). “Tadın azabımı ve uyarımı!” (dedik.) (54/Kamer 37)

  ► Andolsun ki kesinleşmiş bir azap, erken vakitte onları bastırdı. (54/Kamer 38)

  ► Tadın (bakalım) azabımı ve uyarımı! (54/Kamer 39)

  Reply
 7. Bülent Ersoy sırf cinsiyetini değiştirdiği için yıllarca alay konusu olurken son zamanlarda dönenler neden ilgi çekiyor hatta beğeniliyor ? Selin ciğerci, nil Erkoçlar, Neslihan Doğrusöz ve dahası…

  Reply
 8. Annemle kavga etmiştim kuzenimde kalıyordum. Annem mesaj atmış telefona. “Annem yeter ki sen gitme ben senden özür dilerim” yazdı. Eve koşarak gittim sarıldım. Anneme dedim ki hayırdır dedim. O da “Sen gidince üzüldüm bide Bülent abla üzdü dayanamadım” dedi. Canım annem iyi ki varsın 😀

  Reply
 9. LİSEDE NASIL 30 KİLO VERDİĞİMİ SAYFAMDA ANLATTIM. SAYFAMA BEKLERİM. Bu arada yks de herkese başarılar 👍

  Reply
 10. Allah aşkına bu yarışmayı hala izleyen var mı?eskiden güzeldi arada bağlamda güzeldi. Şimdiki kadroya bak ..bulent ersoy makyaj saçtan anlasa kendi öyle makyaj saç yapmaz.(merak ettiğin bisey var hergun bölüm çekiliyor diva yi kaç saay bekliyorlar acaba )eski kuaförler hep geliyo yarışmacılara mankenlerde aynu

  Reply
 11. hem yakın arkadaşı Nuru kaybetti hemde Annesini… Hadi dayansın dayanabilen. Cok kötü birşey cok. Birinin Kim olduğu önemli değildir insan olabilmek önemli…

  Reply
 12. 500 ml izotonik NaCl çözeltisi hazırlamak için, %20’lik NaCl çözeltisinden ne kadar almak gerekir? (NaCl molekül ağırlığı M.A: 58,5 gr)

  Reply
 13. Bülant Ersoya çok çok üzüldüm hatta bende ağladım… annesini ve arkadaşını aynı günde kaybettiğini duyduğum zaman benim kalbim sıkıştı çok üzüldüm. Ama tüm dünya sizin arkanızda BÜLENT ABLA💙

  Reply
 14. Bakin bazilari bilip bilmeden kırıcı yorumlar ediyo birazda bulent ersoyun tarafindan bakin annesi babasi yok eşi yok çocuğu yok o içinfe okdar yanliz hissediyordurki mesala diyosunuzya juriler eskisi gelsin niye oyle diyosunuz bulent ersoy belki bu program sayesinde yanlizligi unuturur yeni insanla tanimasina yardimci olur oyuzden yorumllarda cidden biraz kirici olmayalim bulent ersoya karşi

  Reply
 15. Bir şey dicem Gözde abla , diğer yapımcılar ve yardımcılar kesim günleri ne zaman gelecek ya çok özledim o günleri artık saclar kesilsınni!!!!!!!!

  Reply
 16. Bu kadar güçlü bir kadını böyle görmek insanı derinden etkiliyor. Allah annemize , babamıza uzun ömürler versin

  Reply
 17. rakıyla karides ile beslenen bülentin dramını 6 liraya süt alan kremalı püskevit yiyen halkımızla ağlayarak izledik 😀

  Reply
 18. Madem bu kadar çok üzülüyorsun çocuğun olmuyor diye o zamn yetim çocukları sevindir sokaklarda daha kundakta olan bebekleri ellerinde ekmek parası için dilenen insanlara yardım et mendil satan çocuklara yardım et kendi çocuğunu sevindiremezsin belki ama onları sevindirmek te eminim içine bir nebze de olsa su serpecektir…

  Reply
 19. ulan ne olacak param olsun yaşarım diyordum hani borcum harcım olmasın istediğim araba istediğim kadın falan sonra 70 yaşımdayım deyince bi düşündüm. Elimde olsa şu kadınla gider günlük bir saat otururdum dertleşirdim hiç bir beklentimde olmadan ki bu kadar borcun harcın içerisndeyken çok etkilendim ya

  Reply
 20. arkadaşlar boş yere üzülmeyin bu hayatta her seçimin bir bedeli var ☻☻☻ belki kimsesi yok ama PARA akıyor maşallah ☻☻☻

  Reply
 21. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun bülent hanım ben izleyince bile ağladım ben elif buğdacı bir bölümünü bile kaçırmıyorum sellere söyleyin bülent hanımı fazla üzmedi lütfen❤❤❤❤❤❤❤❤ bülen hanım sizi ç❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤k seviyorum

  Reply
 22. Yaaa resmen Bogazim dügümlendi yutkunamadim.. Cook üzüldüm Hem annesini hemde yakin dostunu kaybetti allahim sabirlar versin.. Senide basimizdan eksik etmesin Divam Seni cok seviyoruz ❤️ Hayatimda gördügüm En dobra Insan bosver sevmeyenler kendileri kaybeder!!! Seni coook Sevenn büyük bir Hayran Kitlen var zaten.. Cook coook seviyorummm ❤️❤️❤️❤️❤️

  Reply
 23. Hırvatistan’daki Falun Dafa uygulayıcıları 10 Haziran 2020 tarihinde ülkenin başkenti Zagreb’de, Çin Konsolosluğu önünde barışçıl protesto düzenlediler.

  Çin Komünist Partisini (ÇKP) uygulayıcılara zulmetmekten vazgeçmeye ve baskıdan sorumlu eski ÇKP lideri Jiang Zemin’i adalete teslim etmeye karşı çağrıda bulundular.

  1999 yılında , polis ve yargı sistemlerini geçersiz kılma gücüne sahip Gestapo benzeri bir ofis olan 610 Ofisi, rejimin zulüm politikalarını yürütmek üzere kuruldu.

  Uygulayıcılar Çin Konsolosluğu dışında barışçıl bir şekilde protesto düzenlediler.

  Uygulayıcılar saat 14.00’den hemen önce Mlinovi Caddesi üzerinde bulunan Çin Konsolosluğuna vardılar, binanın karşısındaki kaldırıma bir afiş koydular ve egzersizleri yapmaya başladılar. Birçok uygulayıcı, yoldan geçenlere ve görevli polis memurlarına broşür dağıttı.

  Konsolosluk çevresinde çok fazla yaya yoktu, ama çok fazla araba vardı. Yavaşlaması gereken bir trafik bölgesi olduğu için tüm arabalar ofis önünde hızlarını azaltmak zorundadır. Bu durum, sürücülere ve yolcularına “Falun Gong’a Zulmetmeyi Durdurun, Jiang Zemin’i Adalete Teslim Edin” başlıklı afişlerini okuma şansı verdi.

  Birkaç araba desteklerini göstermek için kornalarını çaldı. Bir sürücü bağırarak “Tanrı sizi korusun!” dedi.

  Bir uygulayıcı olan Ivan, zihin ve beden uygulaması Falun Dafa hakkında temel bilgiler ve ÇKP’nin zulmü hakkında hakkında polis memuruna bilgi verdi. Memur, bir daha ki sefere uygulayıcıların faaliyetlerini, izin başvurusuna ve zaman kısıtlamasına gerek duyulmayan şehir merkezinin başka bir bölgesinde yapmasını önerdi. Bazı polisler Falun Dafa bilgilendirme materyallerini kabul ettiler.

  Reply
 24. Divam kimsem yok diyorsun da biz yanınızdayız her zaman ayaklarının altında paspas oluruz hayranların olarak Siz hiçbir zaman yalnız değilsin nasıl yanlış yalnız olabilirsin ki kabul etmiyorum bir işaretinde yüzbinler kapına yığılır devam Hep yanındayız Allah seni başımızdan eksik etmesin Yüce Rabbim seni korusun sen bize Allah’ın Bir Lütfusun adife Sesli Hatun İlahi sesli kadın Yüce Rabbim seni bize lütfetmiş Sen Allah’ın Bir Lütfusun bizlere

  Reply
 25. Bülent hanımın arkasından çok atılıp tutuldu . Kendi ülkesindem kovuldu , dışlandı ama dimdik durup diva oldu onu dışlayanlara , onun ismini lekelemeye çalışanlara karşı taştan duvar oldu ama içindeki merhameti güzelliği bence hiç kimse doğru düzgün bakmıyor . Bakmamasinin sebebi ise kılık kıyafeti , makyajı ve cinsiyeti yüzünden ben kendimi bildim bileli böyle güçlü insanları örnek alınmasının doğru olduğunu düşünüyorum çünkü bence güçlü olan insanlar kendi seçimlerinin kararlarının arkasında dimdik durandır . 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  Reply
 26. Tercihini, cinsiyetini yargılamak bize düşmez. O Allah’ın bileceği iş. Ama ben bugüne kadar Bülent Ersoy’un hiç kimseye zararını görmedim. Muhteşem bir ses, dünyaya ender gelecek bir yetenek. Zor da bir hayatı olmuş hep kalabalıklar içinde yalnız kalmış. İnşallah olabilirse bundan sonra mutlu olsun. Sesinin büyük hayranıyım inşallah bir gün konserine de gidebilirim.

  Reply
 27. 2019 Şubat babamı kaybettim,2020 Ocak annemi kaybettim şimdi okadar yanlız ve eksik hissediyorum ki aklımdan biran bile çıkmıyorlar ölenlerin mekanı cennet kalanların sa ömürleri uzun olsun çok özledim sizi canım annem babam cokkk

  Reply
 28. Burdan demek istiyorum keske bülent ersoy cinsiyet degistirmeseydi şuan eşi ve çocuklarıyla mutlu olabilirdi (katılan +1)

  Reply
 29. Annenin yeri çok farklıdır 9 yaşımda annemi kaybettim ve psikolojik bozuldu annesini uzenlere sesleniyorum üzmeyin giden geri gelmiyor malesef

  Reply
 30. Annemizle tartişsak bile annelerin ne kadar önemli olduğunu ve o bizim annemiz 9 ay karnında bizi taşıdığını unutmamalıyız (YÜCE ALLAH anne VE babamızı başımızdan eksik etmesin )amin

  Reply
 31. Sana kıyamam Bülent hocam hiç kıyamam. Bizleri çoçukların gibi gör sırf Sen varsın diye izliyorum. Belki bişey katar hocamız bize diye izliyoruz hep beraber.

  Reply
 32. Evet arkadaşlar burdan şunu çıkarıyoruz dünyayı alcak parası olsa bile annesi yok o yüzden para herşey demek değil Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin 🙏❤️

  Reply
 33. Bakmayın böyle sert göründüğüne içinde aslında aşırı duygusal naif bir insan var yıllarca sahnede kalabilmek için çok savaş verdi ve yıllar onu katı zırha bürüdü ama özü bu Bülent Ersoy’un

  Reply
 34. Ya Bulent ersoyu cok sevdim aglamasina kiyamadimya😢😢😢😭😭😭😢😢😢😢😔😔😔😢😭😭😓😓😓😓😢😢😢

  Reply
 35. Çok güzel bir bölüm olacağa benziyor.Yarın ki bölümü heyecanla bekliyorum.Yalnız fragman da izlerken bile çok duygulandım az kalsın ağlayacaktım.İzlerken ne olur bilemem☺😢

  Reply
 36. Allahim sen koru annelerimizi sevdiklerimizi..Annemin olmadigi bi dunya dusunurken bile boagzim duyumleniyo cok aci

  Reply
 37. Bulent hanim belki evlat sahibi olamiyor olabilirsiniz ama evlatlik alin bari en azindan o yuvadan ciktiktan sonra iterci hapci mi olacak belli olmayan bi kac yavruya anne olun.herkesin erisemeyecegi bir mirasiniz var onlara bi gelecek sunun.

  Reply
 38. Şöhretin sonu filmini izlemenizi tavsiye ederim. Bülent Ersoy o filmde bizzat kendi oynayarak hayatini anlattı

  Reply
 39. ‘Annelerimizin değerini bilelim
  Rabbim annesi babası olmayana sabır ihsan eylesin mêkanlarını cennet eylesin İnşallah 🙏❤

  Reply
 40. Ya ben çok kötü oldum🙁😟😟Allah yardımcınız olsun🤲🤲🤲İnsanlarin en kötü yönleri xarici gorunusden onlari anlamak mümkün deyil😟🙁😦😮😯😣😔😌☹️🙁😕😟

  Reply
 41. Bülente burda çok üzüldüm ama bu ondan nefret ettiğim ve bu yarışmadan ışılla birlikte gitmesi gerektiğini değiştirmez

  Reply
 42. İşıl x sen cok Mustafalar taraftarısın .Bilal ve Buseni sevmediyin görünüyor . Ancaq bu ayrımçılığı juri etmemeli.Bakudan selamlar.

  Reply
 43. Evet jurilere pek konuşma hakkı tanımiyor ve burda tanıdim kendisini açıkçası. Ama bence tatlı enerjik biri. İyi kalpli 💚

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login