ivirzivir Yükle

Komando yeni silahını sevdi: ASELSAN ALKAR – Full marks from commando to ALKAR – Türk savunma sanayi

teşekkürler

Türk savunma sanayi şirketi ASELSAN, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaç duyduğu silah sistemlerini geliştiriyor.

Kara unsurlarının temel silahları arasında yer alan havan sistemlerini de gündemine alan ASELSAN ( ASELS ), yakın zamanda Türkiye’nin ilk milli otomatik havan silah sistemini geliştirdi. Sistem için “bitirici, yok edici” anlamına gelen ALKAR ismi seçildi.

Geçen sürede daha da geliştirilen ALKAR, Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Projesi kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi. BMC’nin çok amaçlı zırhlı aracı Vuran’a entegre edilen ALKAR, güvenlik güçlerinin kullanımına sunuldu.

Türk komandosu tarafından kullanılan ALKAR 120 milimetre havan silah sistemi, Türk komandosunun beğenisini kazandı.

ALKAR sistemi sürati, doğruluğu ve sağladığı personel tasarrufuyla Türk komandosunun gücüne güç kattı.

ALKAR 120 milimetre havan silah sistemi, rakiplerine oranla atış yükünü daha fazla sönümleyerek 4X4 dahil birçok farklı tipteki araca ve sabit tesise entegre edilebiliyor.

Dünyada çok az örneği olan araç üstü 120 milimetre havan silah sistemi, yivli ve yivsiz namlu çeşidine göre 1,5 ila 8 kilometre menzile ulaşabiliyor.
#ASELSAN #ALKAR #SavunmaSanayi #ASELS #havan #Vuran #BMC #Vuran4x4 #TurkishDefenseIndustry
———–
Turkish defense industry company ASELSAN (ASELSAN) has recently developed the Turkey’s first national automated air weapon systems. The name ALKAR, which means “finisher, destroyer”, was chosen for the system.

ALKAR entered the inventory of the Turkish Armed Forces within the scope of the Tactical Wheeled Armored Vehicles Project. ALKAR, integrated into BMC’s multi-purpose armored vehicle Vuran, was made available to the security forces.

The ALKAR 120-millimeter mortar weapon system used by the Turkish commando won recognition.

The ALKAR system has strengthened the Turkish commando with its speed, accuracy and personnel savings.

ALKAR 120-millimeter mortar weapon system can be integrated into many different types of vehicles and fixed facilities, including 4X4, by damping the firing load more than its competitors.

The on-board 120-millimeter mortar weapon system, which is very rare in the world, can reach a range of 1.5 to 8 kilometers depending on the rifled and smoothed barrel type.

Bunlarada Bak!

21 Yorum

 1. Komando 120 mm. araçla taşınan havan kullanmaz. Komandonun harekat konseptine aykırıdır. Evet havan çok güzel ve mekanize piyade birliklerinin yakın ateş desteği için çok uygun. Böyle video hazırlıyorsanız bir bilene danışın biraz komik olmayın.

  Reply
 2. “Kalbim Lütfen Dayanmaya Devam Et” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BBC Doğu Türkistan Toplama Kampları İZLE, GÖR, ANLA

  Reply
 3. 👍🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇨🇾🇰🇿🇦🇼🤘🇰🇬🇺🇳🇹🇲🇱🇾🇩🇿🇲🇷🇨🇨🇦🇷🤘

  Reply
 4. 🤲🕌🤲🕌🤲🕌🤲🕌🤲🕌🤲🕌🇹🇷🇵🇰🇰🇿🇿🇲🇲🇾🇸🇱🇺🇳🇹🇲🇻🇺🇵🇼🇭🇳🇰🇬🇺🇿🇺🇦🇱🇨🇦🇿🇦🇶🇹🇳🤘🐺🤘🐺🤘🐺🤘🐺🤘🦁🤘🦁🤘🦁🤘🦁🧿🧿🧿🧿🤗🤗🤗

  Reply
 5. 🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 6. Bu teknolojilerle askerlik daha güvenli ve daha güzel bir hale geldi, şimdi askerlik yapmayı çok isterdim ama darısı oğullarımın başına inşallah 🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login