ivirzivir Yükle

KIZILELMANIN YERLİ MOTORU TANITILDI! CUMHURİYET TARİHİN EN GÜÇLÜ MOTORU TEİ TF-10.000 #short #shorts

teşekkürler

KIZILELMANIN YERLİ MOTORU TANITILDI! CUMHURİYET TARİHİN EN GÜÇLÜ MOTORU TEİ TF-10.000 #short #shorts

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/
RESMİ FACEBOOK GRUBUMUZ: https://www.facebook.com/groups/savunmasanayi0
İntro Müziği : Piano By VN (Vüsal Namazlı) (Piyano)
Furkan Şener (Gitar)
İntro Müziği Hak sahiplerinin izin ve onayıyla kullanılmaktadır.
KIZILELMANIN YERLİ MOTORU TANITILDI! CUMHURİYET TARİHİN EN GÜÇLÜ MOTORU TEİ TF-10.000 #short #shorts
KIZILELMANIN YERLİ MOTORU TANITILDI ! KARŞINIZDA TEİ TF-10.000 CUMHURİYET TARİHİNİN EN GÜÇLÜ MOTORU

KAYNAK:https://haber.aero/sivil-havacilik/en-guclu-mili-motor-tei-tf10000in-tanitimi-yapildi/

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), Türkiye’nin alanındaki en kapsamlı etkinliği Türkiye İnovasyon Haftası’nda TEI-TF10000 motorunun lansmanını yaptı. Bayraktar Kızılelma ve ATAK-2 gibi projelere güç verecek olan motor ilk defa sergilendi.

#tf10000 #tei #motor #kızılelma
Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar Kızılelma, ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı olarak kayıtlara geçen Kızılelma, dünya basınınca yakından takip ediliyor. İngiliz haber ajansı Reuters, Baykar’ın, havadan havaya muharebe etmek üzere yeni jet motorlu insansız hava aracını havalandırdığını okurlarıyla paylaştı. Haberde “Baykar’ın Teknolojiden Sorumlu Başkanı Selçuk Bayraktar, Kızılelma’nın ilk uçuşunu başarıyla tamamladığını söyledi” ifadeleriyle Türk SİHA’larının başarısına vurgu yapıldı.

Kızılelmanın Yeni Test Görüntüleri İngiliz Medyasını Panikletti ! İngiliz Uzman öyle birşey dedi ki!

Defence Express (İngiltere): Türk Baykar firması, yeni geliştirdiği Kızılelma insansız savaş uçağının tam uçuş öncesi muhtemelen son testini başarıyla gerçekleştirdi.

Daha önce belirlenen plana göre Kızılelma’nın ilk uçuşunun 2023 ortasında yapılması planlanıyordu. Ancak Baykar’ın programın ilerisinde olduğu görülüyor.

Bayraktar Kızılelma: Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen muharip insansız uçak sistemi Kızılelma (MİUS), geleceğin muharebe konseptine yön verecek bir proje olarak kabul ediliyor.

kaynak:https://www.tgrthaber.com.tr/fotogaleri/bayraktar-kizilelma-havalandi-dunya-basini-yankilandi-abd-yunanistan-ingiltere-ve-cin-cok-yakin-dedi-29889?p=7

kaynak:https://www.tgrthaber.com.tr/teknoloji/kizilelma-icin-havalimani-kapatildi-ilk-ucusunu-mu-yapacak-2859577

https://www.istiklal.com.tr/haber/kizilelma-ilk-ucusunu-yapacak/726571

https://www.haber61.net/kizilelma-icin-tarihi-an-yeni-test-icin-pistte

Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA, Baykar Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde gerçekleştirdiği başarılı testle tekerleklerini yerden kesti. Kritik başarı sonrası dünya basını KIZILELMA için iddialı ifadelere yer verdi.

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği ilk insansız savaş uçağı teker kesme testinin ardından yeni bir heyecana sahne oluyor.
Çorlu Havalimanı’nda ilk uçuşunu gerçekleştirecek olan Kızılelma için bölgedeki hava trafiği kapatıldı. Türk Savunma Sanayii’nin başarılı hamlelerinden biri olan ve Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar Kızılelma geçtiğimiz günlerde test sürüşünü başarı ile gerçekleştirdi. BAYKAR lideri Selçuk Bayraktar’ın videosunu paylaştığı o anlarda milyonlar görüntüleri izleyerek heyecana ortak oldu.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar resmi Twitter hesabından paylaştığı tweette, Bayraktar Kızılelma’nın teker kesme testinden video paylaşarak, “Zor tutuyoruz… Bayraktar #KIZILELMA teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti. Az kaldı inşallah… Having a hard time keeping #KIZILELMA on the ground…” ifadelerini kullandı.

#kızılelma #baykar #bayraktar #haber
savunma sanayi Türkiyenin en önemli yatırımıdır. son dakika haberine göre Selçuk bayraktar kızılelma projesinde son durum paylaştı. tsk bayraktar tb2 sisteminden sonra bayraktar kızılelma projesini bekliyor. selçuk bayraktar kızılelma uçtu mesajıyla kızılelma görüntüleri paylaştı ve kızılelma uçtu mu sorusunun cevabını tüm dünyaya ilan etti. iha siha ve tiha gibi teknolojileri geliştiren türkiye kızılelma uçuş görüntüleri karşısında mutluluktan havalara uçtu.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da paylaştığı tweette, “Kritik bir eşiği daha aştık! Yüzde 100 #Baykar öz sermayesiyle milli ve özgün olarak geliştirdiğimiz Bayraktar #KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı, havacılık tarihimiz için dönüm noktası olacak… #MilliTeknolojiHamlesi” değerlendirmesinde bulundu.

Bunlarada Bak!

6 Yorum

 1. Emeği geçen herkese teşekkürler. Büyük güçlü Türkiye adım adım geliyor. Herkesin ayık olması dileğimle. Hayırlı geceler.

  Reply
 2. Uzay Vatan da bekleyen geleceğimiz için ayrıca motor AR-GE ™💭 ÜSLERİ çalışmasını isterdim.
  İlk adım temel oluşturmak lazım.
  🇹🇷 TÜRKİYE 🇹🇷

  Reply
 3. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🤘👍👏👏👏👏👏👏

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login