ivirzivir Yükle

Kirpi 4×4 yok satıyor – Savunma Sanayi – Türk Silahlı Kuvvetleri – Armored Vehicle – BMC Yerli Motor

teşekkürler

Kirpi 4×4 yok satıyor – Savunma Sanayi – Türk Silahlı Kuvvetleri – Armored Vehicle – BMC Yerli Motor

Türk savunma sanayi ürünü Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Araç Kirpi, sınıfında önemli bir ihracat markası haline geldi.

Türkiye’deki askeri araç üreticileri, geliştirdikleri araçlarla başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bu üreticilerden biri olan BMC, yurt dışı satış konusundaki başarısıyla 2022 yılında askeri kara araçlarında Türkiye’nin ihracat şampiyonu oldu.

Şirketin en fazla ihracat yaptığı ürün ise Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Araç Kirpi. Öyle ki Kirpi için verilen siparişiler için 2 yıl beklemek gerekiyor.

Kirpi gayri nizami harp şartlarında gösterdiği başarıyla birçok olayda güvenlik güçlerinin hayatını korudu. Türk askerinin ayak bastığı her noktada kullanılan Kirpi, Türkiye’nin yanı sıra Tunus, Türkmenistan, Somali, Ukrayna ve Katar gibi dost ve müttefik ülkelerde de güvenle görev yapıyor.

Kirpi’nin yeni versiyonu Kirpi 2 de başta Türkiye olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunuyor.

Kirpi 2 araçları, yüksek hareket ve taktik kabiliyetine, ASELSAN uzaktan komutalı silah istasyonuna, sürücü ve personel iç/dış, gece/gündüz görüş sistemlerine, kızılötesi aydınlatma farlar ve kızılötesi flaşörlere, iç ve dış yangın söndürme, KBRN, navigasyon ve birlik takip, iç konuşma, atış yeri hedef tespit, karıştırma ve köreltme sistemlerine sahip bulunuyor.

Kirpi araçlarında yerli motor kullanımına yönelik çalışmalar da sürüyor. BMC Power tarafından geliştirilen 400 beygir gücündeki yerli motor Tuna bu yıl sonunda Kirpi 2 araçlarında da kullanılması hedefleniyor.

#BMC #Kirpi #SavunmaSanayi #TunisiaArmedForces #Tunisia #Tunus #Kirpi4x4 #KirpiAmbulans #ambulans #ZırhlıAraç #ASELSAN #somalia #ukraine #qatar #turkmenistan

Bunlarada Bak!

7 Yorum

  1. Üretim kapasitesini artırın müşteri ürünü bulamazsa mecburen başka üreticilere gider ve gelir kaybı demek ticaretle ugrastigim için biliyorum 👍

    Reply
  2. Sadece fikir olarak söylüyorum bu araçların konseptinde sivil araçda olabilecek araçlar üretilirse humwee gibi bir model çıkarılabilir hem devlet kademesinde kullanılır hem de sivil olarak çok rağbet görecek pek çok ilke var başta ülkemiz olmak üzere Suudi arabistan dubai ABD avusturalya gibi pek çok ülke askeri araç kadar engebeli araziye girebilecek dış ve iç gövdesiyle güven verecek araçlar tercih edilebiliyor.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login