ivirzivir Yükle

Kemankeş Dolanan Mühimmat Görücüye Çıktı – Savunma Sanayi

teşekkürler

Kemankeş Dolanan Mühimmat Görücüye Çıktı – Savunma Sanayi

#savunmasanayi #savunmasanayitürk #türksavunmasanayi, #türkordusu #millisavunma #millisavunmabakanlığı #savunmasanayihaberleri

Kemankeş Dolanan Mühimmat Görücüye Çıktı – Savunma Sanayi

Baykar, dolanan mühimmat alanındaki ilk ürünü olan KEMANKEŞ jet motorlu dolanan mühimmatı TEKNOFEST 2023 İstanbul’da tanıttı.

Sergi alanında aynı zamanda KEMANKEŞ’in kontrol paneli de sergilendi. Panel incelendiğinde EO/IR sistemine sahip KEMANKEŞ’in yapay zeka destekli döngüde insan (MITL) prensibine dayalı bir güdüme sahip olduğu değerlendirilebilir. Mühimmatın yapısı incelendiğinde ise düşük boyut ve ağırlık, geniş optik açıklık ile katlanır kanat takımı gibi özellikler göze çarpmakta. Yüksek hızlardan dolayı EO/IR sisteminin bir cam katman ile muhafaza edildiği de görülüyor.

Bayraktar TB2, Bayraktar TB3 SİHA’lar ve AKINCI TİHA’da kullanılabilecek KEMANKEŞ’in TB2 ve TB3 için daha önce mevcut olmayan uzun menzilli angajman kabiliyetini sağlayacağının altı çizilmelidir. KEMANKEŞ AKINCI gibi yüksek faydalı yük kapasitesine sahip platformlardan atıldığında SEAD/DEAD görevleri için seyir füzelerine nazaran daha maliyet etkin bir alternatif olaracaktır.

Teknik Özellikler

Seyir Hızı: 0.3 Mach
Dalış Hızı: 0.7 Mach
Operasyonel Menzil: 200 km+
Operasyonel İrtifa: 18000 ft
Havada kalış süresi: 1 saat
Uzunluk: 1.73 m
Ağırlık: 30 kg
Faydalı Yük: 6 kg

Videomuzu beğenerek kanalımıza abone olmayı ve zil bildirimlerini açmayı unutmayın.

Bunlarada Bak!

1 Comment

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login