ivirzivir Yükle

Katmerciler KHAN 4×4’ten ilk ihracat – First export success from KHAN 4×4 – Savunma Sanayi – KATMR

teşekkürler

Katmerciler KHAN 4×4’ten ilk ihracat – First export success from KHAN 4×4 – Savunma Sanayi – KATMR

Hızır 4×4 için ilk kez 2019’da Afrika’ya yönelik ihracat sözleşmesi imzalayan Katmerciler, 2021 yılında KHAN’ı da yurt dışına satmaya başladı.

Katmerciler’in imzaladığı yaklaşık 40 milyon avroluk ihracat sözleşmesi kapsamında Hızır ve Ateş’in yanı sıra KHAN satışı gerçekleştirilecek.

KHAN böylece Türkiye’den önce başka bir ülke tarafından tercih edilmiş ve ilk ihracatını yapmış oldu. Katmerciler, adedi açıklanmayan KHAN araçlarının teslimatını 2022 içinde tamamlayacak.

KHAN, Katmerciler’in NATO standartlarında geliştirdiği, balistik korumalı, el bombalarına karşı yüksek güvenlik sağlayan, 4×4 taktik tekerlekli zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) ailesinin ilk üyesi olarak geliştirildi. 8 personel taşıma kapasiteli KHAN, hızlı, dinamik, çok yönlü, bakım kolaylığı sağlayan özellikleriyle dikkati çekiyor.

Toyota Land Cruiser şasisi üzerinde, yüksek balistik koruma sağlayan monokok zırh çeliği gövdeye sahip araç, kırsal ve kentsel her türlü iklim koşullarında operasyonlar için iç güvenlik güçlerinin tüm gereksinimlerini karşılayabiliyor.
#Katmerciler #KHAN #SavunmaSanayi #KHAN4x4 #KATMR #ArmouredPersonnelCarrier #MilitaryVehicles
———
First export success from KHAN 4×4

Bunlarada Bak!

3 Yorum

  1. maşâALLAH,.. maşâALLAH,.. maşâALLAH !!!
    👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

    🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

    Reply
  2. Çok güzel harika bir araç. Hakkari iki yakalar Şırnak bestler Dağlıca yolları. Birde oralarda görmek isteriz.alt yapısı 500 kg lik patlayicilara dayanıklımı .yapan muhendislerimiz mayın saldırısına ugramis zırhlıları inceledilermi acaba.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login