ivirzivir Yükle

KARAOK Füzesi Malesef ! Net Bir Açıklama Yok.! -Savunma Sanayi-Roketsan KARAOK Manpats Füzesi

teşekkürler

KARAOK Füzesi Malesef ! Net Bir Açıklama Yok.! -Savunma Sanayi-Roketsan KARAOK Manpats Füzesi

KARAOK Roketsan tarafından milli imkanlarla geliştirilen KARAOK Omuzdan Atılan Tanksavar Füzesi’nin geliştirme faaliyetlerinde, sona yaklaşıldı.
Türkiye’nin ilk ‘Omuzdan Atılan Tanksavar Füzesi (MANPATS)’ olması planlanan KARAOK Füzesi’nin geliştirme faaliyetleri, Roketsan bünyesinde devam ediyor. Edinilen bilgiye göre; KARAOK Füzesi’nin testlerinde, sona yaklaşıldı.

İYİ SEYİRLER DİLERİM.
TÜRK SAVUNMA kanalına maddi destek sağlayarak kaliteli ekipmanlarla daha kaliteli videolar yapabilmemiz için ”TEŞEKKÜRLER” butonundan lütfen kanalımıza destek olunuz.KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ….
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://youtube.com/@turksavunma

———————————————————————-

Kaynak: https://www.turdef.com
https://www.savunmasanayist.com

UMTAS, L-UMTAS ve OMTAS’ın ardından Türkiye’nin milli imkanlarla geliştirilen dördüncü tanksavar füzesi olan KARAOK, TEK-ER yani tek bir asker tarafından omuzdan atılarak kullanılması sebebiyle diğer füzelerden ayrılıyor. Görüntüleyici Kızılötesi Arayıcı (IIR) başlık sayesinde çok yüksek isabet oranına sahip olan KARAOK Füzesi’nin testlerinde sona yaklaşıldı.
İlk etapta 1.5 kilometre menzile sahip olması planlanan KARAOK Füzesi, testlerde yüksek performans gösterdi ve 2.5 kilometre menzile ulaştı. 125 milimetre çapa ve lançeriyle birlikte 16 kilogram ağırlığa sahip olan KARAOK Füzesi; zırh delici tandem harp başlığına, an-unut kullanım moduna ve doğrudan ile üstten vuruş modlarına sahip.
Muharebe sahasındaki bütün zırhlı hedeflere karşı etki gösterebilen KARAOK Füzesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin TEK-ER tarafından kullanılabilen tanksavar füze ihtiyacı, milli imkanlarla karşılanmış olacak. Füzenin, çok kısa süre içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına sunulması hedefleniyor.
Kullanım kolaylıkları sebebiyle Ukrayna-Rusya Savaşı’na damga vuran omuzdan atılan tanksavar füzeleri, muharebe sahasındaki en caydırıcı silah sistemleri arasında bulunuyorlar. Türkiye de KARAOK ile birlikte bu alanda ürün geliştiren nadir ülkeler arasına giriş yapmış olacak. Füzenin ihracat potansiyelinin de oldukça yüksek olduğu üzerinde duruluyor.

———————————————————————-

#roketsan, #savunmasanayi, #savunmasanayii, #millisavunma, #milliteknolojihamlesi, #türkkarakuvvetleri, #türksilahlıkuvvetleri, #msb, #ssb, #aselsan, #havelsan, #tübitaksage, #tsk, #sondakika, #haber, #gündem

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login