ivirzivir Yükle

Kara Atmaca Füzesi avlanmaya başladı: İlk atış – ATMACA missile – ROKETSAN – Savunma Sanayi

teşekkürler

Kara Atmaca Füzesi avlanmaya başladı: İlk atış – ATMACA missile – ROKETSAN – Savunma Sanayi

Türkiye’nin ilk gemisavar füzesi Atmaca’nın kara versiyonu da ilk kez ateşlendi.

Türk savunma sanayi şirketi Roketsan tarafından geliştirilen Atmaca’nın seri üretimi geçen yıl başladı. Seri üretimle birlikte Atmaca’nın kara versiyonu da gündeme alındı. Kara Atmaca için Ağustos 2021de Karadan Karaya Seyir Füzesi Sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmenin imzasının üzerinden 10 ay gibi kısa süre geçtikten sonra Kara Atmaca ile atış gerçekleştirildi. Karadeniz’deki testte, taktik tekerlekli kara aracına entegre edilen Kara Atmaca ile denizdeki hedefe atış yapıldı. 

Kara Atmaca Füzesi , otonom kullanım, uzun menzil, düşük radar izi, yüksek hedef vuruş hassasiyeti, 3 boyutlu görev planlama, hedef güncelleme ve yeniden saldırı yetenekleriyle 280 kilometre menzile sahip bulunuyor.

#KaraAtmaca #ROKETSAN #savunmasanayi #ATMACAmissile #missile #AtmacaFüzesi #savunmasanayii #defenseindustry #defenceindustry

——–
ATMACA missile

The land version of Atmaca, Turkey’s first anti-ship missile, was also fired for the first time.

Serial production of Atmaca, developed by the Turkish defense industry company Roketsan, started last year. Along with mass production, the black version of Atmaca was also on the agenda. The Land-to-Land Cruise Missile Contract was signed for Atmaca in August 2021.

After a short period of time, like 10 months, after the signing of the contract, a shooting was carried out with the Black Sparrowhawk. In the test in the Black Sea, the target in the sea was shot with the Kara Atmaca integrated into the tactical wheeled land vehicle.

Atmaca Missile has a range of 280 kilometers with autonomous use, long range, low radar trace, high target hit accuracy, 3D mission planning, target update and re-attack capabilities.

Bunlarada Bak!

20 Yorum

 1. ADVENT SİSTEMİNE ENTEĞRE ŞEKİLDE Tüm EGE de Her 50km ye 1 araç olacak şekilde üretip yerleştirmeliyiz.

  Reply
 2. düşmana önemle duyurulur Türkiye eski Türkiye degil savunma sanayisi güçlenmiş yeni Türkiye bunlarda daha başlangıç

  Reply
 3. Bu videodaki Kara Atmaca değildir. Test yapılan sistem Kıyı Savunma Sistemidir. Kıyı Savunma Sistemleri Savaş Gemilerini imha eder. Kara Atmaca sadece Kara hedeflerini imha eden sistemdir.

  Reply
 4. 👏👏👏👏 adalar denizi sinek uçamayacak. Küçük deniz altılara Küçük atmaca oldumu . Pokerde 4AS gibi. 💪daha güçlü olmamız lazım.

  Reply
 5. Iyide Milli & Yerli Atmaca neden Rus Kamaz Kamyon ile taşınıyor?ulan bi kerede biseyi 100% yamuksuz yapın disimizi kıralım !

  Reply
 6. Bundan Azerbaycana gerekli. Hazar kıyılarından irandan ve rusiyadan gelen tehditlere karşı koya bilmek için

  Reply
 7. Çok güzel bir Rus sistemi Rusları tebrik ediyorum.Bizide kırmayıp satmışlar helal olsun Amerika gibi cimrilik yapmamışlar

  Reply
 8. Büyük başarı lakin bu başarı gölgeleyen asalaklara karşı ciddi önlem alınmalı elbette herkes eleştirir ama aşagıda bir kaç yorumda gördüğüm gibi yıllarca emek verip bu iş için canla başla çalışan mühendislerimiz teknisyenlerimizin emeğini hiçe sayan bu pisliklerede artık devletimiz tarafından bir yaptırım ugulanmalı çünkü bunların yaptığı yapıcı bir ELEŞTİRİ değil…

  Reply
 9. Kara Atmaca Mühimmatına Termobarik Patlayıcı Mühimmat Entegre Edilebilirse Var Olan Yıkıcı Etkisi Katlanarak Çoğalacaktır.
  Düşmanların,Hainlerin,Şımarıkların,Kendini Bilmez Akılsızların Korkulu Rüyası Oacaktır.
  İçtenlikle Diliyorumki İlk Atışlarını Suryedeki Hokkabazların Kalbinde Yapılır ve Dünyaya İbret Olur.☠🔥🚀🔥☠

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login