ivirzivir Yükle

Kalaşnikof mermisini durduran Türk kaskı – Kalashnikov-stopping helmet – CES – Türk Savunma Sanayi

teşekkürler

Kalaşnikof mermisini durduran Türk kaskı – Kalashnikov-stopping helmet – CES – Türk Savunma Sanayi

Savunma sanayinde askeri hava araçları için kompozit parçalar imal eden CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri AŞ, bugüne kadar büyük ölçüde dışarıdan alınan balistik ürünleri milli ve yerli olarak üretiyor.

Havacılık ve savunma sistemlerine yönelik, kompozit parçaların tasarımı ve üretiminde uzmanlaşan CES, hava ve kara araçlarının korunmasına yönelik çözümlere son dönemde kişisel koruyucu ekipmanları ekledi. CES bu kapsamda başlık, yelek, kalkan, göğüs plakası gibi son teknoloji ürünü çözümleri kullanıma sunuyor.

Yurt dışından çok sayıda alınan balistik koruyucu başlıklara yerli alternatifler üreten CES, bunları seri üretime aldı.

Bu alandaki ilk ihracatını 2018 yılında yılında yapan CES, son 2 yılda balistik koruyucu başlıklar için ciddi sayıda sipariş aldı.

2020 yılında önemli ihracat başarısına ulaşan CES, dünyanın en büyük emniyet teşkilatlarından birine kısa süre önce yüksek hacimli bir teslimat gerçekleştirdi. Şirket, 6 aylık sürede 20 binden fazla balistik kaskı başarıyla teslim etti.

Avrupa ve Kuzey Amerika’da üretilen, dünyada yaygın olarak kullanılan ekipmanlarla en az aynı düzeyde balistik koruma seviyesine sunan koruyucu başlıklar, konfor, tasarım, kullanım rahatlığıyla öne çıkıyor.

Kompozit teknolojisinin izin verdiği en üst düzey malzeme ile üretilen başlıklar, bütün iç aksamıyla birlikte 1 kilograma kadar hafifletildi.

Değişik koruma seviyelerinde üretilebilen başlıklar, bir takım eklemeli zırhlarla kalaşnikof mermisine karşı da koruma sağlıyor.

CES, başta Türkiye’nin bu alandaki ihtiyaçlarını tümüyle karşılamayı, sonrasında Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika ülkelerine ‘ihracatını artırmayı hedefliyor.
#CES #SavunmaSanayi #AskeriBaşlık #AskeriKask #AskeriMiğfer #Miğfer
———
Soldiers’ lives are entrusted to the Turkish helmet

Bunlarada Bak!

26 Yorum

 1. Nitekim adıda var, oda burmalı
  Ciğköfte mahmülde yerinde durmalı
  Uşaklar yaramaz tekmyle vurmalı
  Kullağını bükme illede sağırmı olmalı

  Reply
 2. 200 m mesefeden 90 derece altı açı ile gelen 7,62 mm ve 5,56 çapındaki mermilere karşı koruyucu olmalıdır.

  Reply
 3. AH AH AH NERDEN NEREYE MAŞAALLAH ELHAMDULİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 4. Ekipman ve hammadde kaynaklarını merak ettim! Nasıl üretildiği bilgisi artık tv belgesellerinde bütün dünyaya aktarılan bir meta haline düştü, know-how, lisans, patent, üretecek ekipman tasarımı, alt parçaları ile imali, hammadde üretimi, geliştirilmesi vb işler halen dışarda!? Değilmi?
  30 sene önce olsa daha derin övünebilirdik, ama bugünkü dünyada kendimizi kandırıp uyumamızı istemeyenlerin daha ince ayarlı haberler yapması, iyi derken tamamlanmaya çalışılan mevcut eksiklerden de bahsediyor olması lazım bence..

  Reply
 5. Türkiye göründüğünden ibaret değildir 2000 yılı başlarında 60 adet savunma sanayi şirketi varken bugün sadece ASELSAN a bağlı olarak çalışan 800 savunma sanayi şirketi var toplam savunma sanayi şirketi sayısı 1500 adet bunlara ara ürün yapan fabrikalar hariç 2300 fabrika kuruldu

  Reply
 6. 🔥 HARLANDİ TÜRKLER GELİYOR yaptığımız silahları görünce dünya aklını kaybedecek 👍🇹🇷🤘

  Reply
 7. MaşaAllah maşaAllah Allah’a hamdolsun başımızdakiler daima sağolsunlah emeği geçenlerden Allah razı olsun Allah’dan başırılarını daim etsin inşaAllah 👏👏👏🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 8. Demek ki bu ülke birilerinin elinde 80 yıl batıya sömürge edildi. Üreteceğim diyenin önüne engel, olmadı suikastla susturma işleri. Hep bu 80 yıllık dönemde gerçekleşti.
  Amaçları bizden görünüp bize düşmanlığı sadece.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login