ivirzivir Yükle

JÖH VE ÖZEL KUVVETLER ASELSAN NANO-İHA KULLANACAK !

teşekkürler

İNGİLİZCE KANALIMIZ:https://www.youtube.com/channel/UCYT7c-VSiUTYYknJVjArnYg/

ASELSAN, bir süredir üzerinde çalıştığı akıllı Nano İnsansız Hava Aracını ilk kez (Nano-İHA) TEKNOFEST’19 da görücüye çıkarmıştı.
Keşif, gözetleme ve istihbarat amaçlı olarak açık ve kapalı mekanlarda görev icra edilebilen Nano-İHA asgari yirmi beş dakika havada kalma süresine sahip. 1,5 kilometre mesafeden de link karıştırıcılara dirençli nitelikte gerçek zamanlı görüntü aktarma kabiliyeti bulunuyor.
Sürü halinde de görev yapabilecek
ASELSAN’ın bir diğer öz kaynaklı Ar-Ge çalışması Sürü İHA Geliştirme Projesinden elde edilen kabiliyetlerin Nano-İHA’lara da aktarılması planlanıyor. Nano-İHA tek er tarafından kullanılabildiği gibi zırhlı araçlarla kolaylıkla entegre edilebiliyor.
Nano-İHA’lar düşük ağırlık ve boyutlarıyla kolayca kamufle olup, oldukça zor tespit ediliyor, bazı zamanlarda ise bu mümkün olmuyor. Bu tür sistemler, özel kuvvetler ve istihbarat örgütleri tarafından yüksek değerlikli hedeflerin yakın gözetleme ve keşfi amacıyla tercih ediliyor.
Nano-İHA’lar muharebe ve operasyon anında uzak yerlere hızlı erişim ve gözetleme olanağı sağlamaları dolayısıyla önem taşıyor. Yapısı gereği diğer hava araçları veya personel için bir risk oluşturmayan bu İHA’lar, hava sahası koordinasyonu gerektirmeden operasyon gerçekleştirebilmeye olanak sunuyor.
Çok kısa sürede göreve başlayabilen bu İHA’lar, oldukça kolay kullanılabiliyor. Nano-İHA’lar, ekonomik olmaları dolayısıyla da önemli bir maliyet avantajı sağlıyor. Bu araçların, arama-kurtarma, kapalı veya kalabalık alanlarda keşif, büyük engeller için çevre analizi, nesne tanımlama, yakın gözetleme, olay yeri inceleme gibi görevleri yerine getirebiliyor.

Dünya Ordularının Tercihi Nano İHA: Black Hornet
TSK’nın en güzide birliklerinden olan Özel Kuvvetler tarafından kullanılan ekipmanlar arasında avuç içine sığabilecek kadar küçük olan Nano İHA PD-100 Black Hornet de yer alıyor. Özel Kuvvetler Komutanlığının yanı sıra Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) tarafından da kullanılan PD-100 Black Hornet Nano İHA “Prox Dynamics” firması tarafından geliştirildi. Görsellerde de görüldüğü üzere 4 rotorlu yapı yerine minimize helikopter yapısında olan bu İHA, önündeki kamera ile uçuş esnasında canlı görüntü aktarımı yapıyor. Henüz ASELSAN Nano İHA’sı envantere alınmadığı için cihaz başına 60 bin dolar ödenerek alınan Black Hornet’ler aktif olarak kullanılıyor. Yerli çözüm geliştirildiğinde JÖAK ve Özel Kuvvetler’de de kullanılacağı öngörülüyor.

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

#iha #siha #tsk haber #sondakika
……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

17 Yorum

  1. Ölürüm Türkiyem dünyanın en güzel ülkesi bütün çalışanlar selamlar olsun Kafkasya’dan 🇹🇷☪️🇹🇷

    Reply
  2. Baykar Makina daha Bayraktar TB1 ile ugrasirken yazmistim büyük IHA’lari birakin onlari Tusas üretsin yazmistim siz el kadar büyüklük kadar olan IHA hatta 1-2 cm büyüklükteki igneli IHA üret yazmistim. Adam gelmis inat olsun diye Akinci SIHA’yi üretti.

    Reply
  3. Aselsan niye yerli telefon yapmıyor daha önce Aselsan 1919 yapılmıştı , bu ihaları görünce neden amatörler için sivil drone yapmıyor diye de aklıma geldi çin malı drone almak zorunda kalıyoruz o zaman yerli drone satışı olur

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login