ivirzivir Yükle

İSMAİL DEMİR ‘DEN MİLLİ MUHARİP UÇAK VE F-35 HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR !!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

İSMAİL DEMİR ‘DEN MİLLİ MUHARİP UÇAK VE F-35 HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR !!
Defence Turk Dergisinin ilk sayısında T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in önemli açıklamalarının bulunduğu söyleşi yer alıyor. Demir’in yaptığı açıklamalarda 5. Nesil savaş uçağı projesi F-35 JSF ve Milli Muharip Uçak Projesi ile ilgili önemli detaylar yer alıyor.
Defence Turk’ün “F-35 projesinde Türkiye’nin tedarik zincirinden kademeli olarak çıkarılması noktasında Türk üreticiler ne oranda yara alacak? Ne kadar zarar alacaklar? Bu noktada SSB’nin projeksiyonu bulunuyor mu? Bu üreticilerin Millî Muharip Uçak (MMU) projesine katkı sunması amaçlanıyor mu?” sorusunu yanıtlayan Demir,” Zarar olacak demiyorum, kârdan zarar edecekler diyorum.” dedi. Demir, “Bence o zarar değil.” diye de ekledi.
F-35 JSF ile birlikte edinilen tecrübenin Milli Muharip Uçak Projesinde değerlendirileceğini aktaran Demir, edinilen tecrübelerin kazanım olarak değerlendirildiğini belirtti.
Demir’in Defence Turk ile gerçekleştirdiği söyleşiden F-35 projesindeki Türkiye’nin tedarik zinciri ve MMU Projesi ile ilgili olarak öne çıkan satırlar şu şeklide:
Zarar olacak demiyorum, kârdan zarar edecekler diyorum. Bence o zarar değil. Çünkü kâra dönüşecek yine. Zaten hepsi bunların MMU projesinde değerlendirilecek ve bu kabiliyetler kullanılacak.
…Ama orada edinilmiş kabiliyetleri biz bir kazanç sayıyoruz. Kabiliyet ve artı oluşan donanım, teçhizat ve tecrübenin MMU için önemli olduğu kanaatindeyiz.
Nisan 2019’da ABD, Türkiye’ye F-35 teçhizatlarının sevkıyatını durdurdu. ABD Haziran 2019’da ise Türk F-35 personellerinin eğitimini durdurdu. ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın Haziran 2019’da yolladığı mektuba göre F-35 projesinde 2020’den itibaren Türk şirketlerine yeni sipariş verilmeyecek ve Türk şirketlerinin işleri alternatif kaynaklara kaydırılacaktı. Ancak projede Türk firmalarının kritik bileşenler üretmesi ve buna alternatif çözümler getirilememesi sebebiyle Türk firmaları teslimatlara devam ediyor.

Kaynakça : https://www.defenceturk.net/prof-dr-ismail-demirden-5-nesil-f-35-ve-milli-muharip-ucak-projelerine-dair-aciklama

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
libyadaki türk askerleri,
libyadaki türk topu,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
avangard füzesi,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma #havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi #Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş #TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #Azerbaycan #Azərbaycan #TekMilletİkiDevlet #Azerbaijan #SeninleyizAzerbaycan #CanAzerbaycan #TekYürek #AzerbaijanIsNotAlone #STM #aselsan #roketsan #havelsan #tübitak #pakistan​ #s400 #ukraine #ukrayna #bangladesh #hürjet #MMU #TFX #millimuharipuçak

Bunlarada Bak!

14 Yorum

 1. F35 de bizim için kritikti ama adamlar vermeyecegim dedi , bizim urettiklerimiz kritik ise biz neden çekip gitmiyoruz abi. Almayacagimiz uçak için hala parça üretiyoruz

  Reply
 2. Kaner bey biz bu f-35 lerin parasını verdik ve hala geri ödemesi alınamadı bu konu hakkında bilginiz var mı?

  Reply
 3. Aslında bu konuda Türkiye çok akıllıca yaklaştı. Siz uçak vermiyorsanız biz de parça tedariğini kesiyoruz demek yanlış bir politika olur idi!
  Bence bizden bu parçaları almaya yıllarca devam edecekler. Çünkü alternatifi çok maliyetli!

  Reply
 4. Lockheed Martin zarar edecek evette bizim sanayimiz zarar etmeyecek galiba bunu hiç söylemiyorlar. TF-X projesi yıllar önce başladı şuan bile daha net bir şey yok herkes 2023 garajdan çıkacak diyor da böyle giderse 2025i bile geçer. 2029da seri üretim düşünülüyor. Yani en erken 2 filo bile 2035i bulacak tabi takvime göre hareket ederlerse. Bu sürede ara uçak ihtiyacımızı karşılamamız lazım en kötü elimizdeki F-16ları B70 ve ek olarak ( en az 60 adet ) B70 almamız lazım. Ama bu ekonomi ve bu inat kafayla nereye kadar giderler bilmiyorum 😀

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login