ivirzivir Yükle

İSMAİL DEMİR ‘DEN DENİZALTI ‘DAN ATMACA VE HAVA SAVUNMA FÜZESİ AÇIKLAMALARI !!

teşekkürler

İSMAİL DEMİR ‘DEN DENİZALTI ‘DAN ATMACA VE HAVA SAVUNMA FÜZESİ AÇIKLAMALARI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

İSMAİL DEMİR ‘DEN DENİZALTI ‘DAN ATMACA VE HAVA SAVUNMA FÜZE AÇIKLAMALARI !!
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, NTV yayınında Türk savunma sanayiindeki gelişmeleri anlattı. Türkiye’nin denizaltı projeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Demir, denizaltılar için yeni silah sistemlerinin geliştirildiğini ve insansız denizaltılar üzerinde çalışıldığını açıkladı.
İsmail Demir, denizaltıdan karaya ve denizaltıdan havaya atılabilen füzeler üzerinde çalışıldığını belirtti. Bilindiği üzere ROKETSAN, AKYA Ağır Sınıf Torpido’nun yanında ATMACA gemisavar füzesinin UGM-84 Sub Harpoon ile benzer şekilde kapsül aracılığıyla denizaltıların torpido kovanlarından kullanılabilen sürümü üzerinde de çalışıyor.
ASELSAN’ın 10. Deniz Sistemleri Semineri’nde paylaştığı infografikte “HİSAR Derin Hava Savunma Füzesi” ve denizaltıdan atılan ATMACA gemisavar füze de yer almıştı. Aynı etkinlik kapsamında ROKETSAN Su Altı Sistemleri sunumunda mini torpido ve normal torpidolara kıyasla çok daha yüksek hızlara çıkabilen süperkavite torpidolar üzerinde çalışıldığı açıklanmıştı.
İsmail Demir, insansız denizaltıların da gündemde olduğunu belirtti ancak geliştirilecek platformların tonajı veya kullanım konsepti dışında bir bilgi vermedi. Türkiye dışında ABD ve Avrupa ülkeleri insansız denizaltı geliştiren ülkeler arasında yer almaktadır.
Yeni Tip Denizaltı Projesi’ndeki son durum üzerine sorulan bir soruya yönelik Demir, Reis sınıfın 2. Denizaltısı Hızır Reis için gün sayıldığını söyledi. Bİlindiği üzere İsmail Demir, Şubat 2022’de Yeni Tip Denizaltı Projesinde 2. Denizaltı olan Hızır Reis’in havuza çekileceğini açıklamıştı. Hızır Reis denizaltısının 2021 yılında havuza çekilmesi planlanıyordu ancak çeşitli sebeplerde dolayı havuza çekilme 2022 yılına ertelendi.
Milli Savunma Bakanlığı Gölcük Tersanesi tarafından inşa edilmeye devam eden proje kapsamında havadan bağımsız tahrik sistemine sahip 6 adet Type-214 sınıfına ait denizaltının çalışmaları yürütülüyor. Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında inşa edilecek denizaltılar tasarımsal olarak Almanya’nın Type-214 denizaltılarını esas alıyor. Bu kapsamda inşa edilecek denizaltılar TCG Piri Reis, TCG Hızır Reis, TCG Murat Reis, TCG Aydın Reis, TCG Seydiali Reis ve TCG Selman Reis isimlerini alacak.

Kaynakça : https://www.defenceturk.net/ssb-baskani-ismail-demirden-denizalti-projeleri-uzerine-aciklamalar

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
Hisar Hava Savunma Sistemi,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
Siper Hava Savunma Sistemi,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
KTJ-3200 ,
KTJ-3700 ,
KTJ-1750 ,
Çakır Füzesi ,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,
IDEF2021,
IDEF21,
IDEF,
TEKNOFEST2021,
TEKNOFEST,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro #IDEF2021 #IDEF21 #IDEF #kızılelma #MİUS #mius #KIZILELMA #siper #siperb1 #siperb0 #siperblok1 #siperblok0 #siperhavasavunmasistemi #hisarrf #hisarhavasavunma #ktj3200 #ktj3700 #ktj1750

Bunlarada Bak!

24 Yorum

 1. bana biz gemileri çok yavaş üretiyormuşuz gibi geliyor. yani bunca projesi olan bir ülke için .. daha ilk istifi yapıyoruz ki 2. sinden bir ses seda yok henüz .. ki bir geminin 5-6 sene sürdüğünü ve bizim sadece istiften 4 tane yapıcağımız düşünülürse .. bu çok geniş bir zaman aralığı gibi geliyor. ki bizim daha bir muhrip projesi var .. “muhrip” e evrildiği duyurulduğundan beridir 5 + senedir masada duran şimdi üstüne hücum bot – karakol gemisi ve barbaros geliştirmesi vs. ler çıktı .. biz tüm bunları ne zamana kaç senede yapabilicez? 1 gemiyi bu kadar uzun zaman aralığında yaptığımızı düşünürsek .. bilmiyorum bana bu projeler çok ağırdan devam ediyor gibi geliyor.tabiki de işin ekonomik vs. sıkıntıları var ama en azından şu istiflerin yapımına hız vermek lazımmış gibi geliyor

  Reply
 2. allahtan baykar fnss stm ares vb firmalar varda devlet kurumlarına kalmıyoruz allaha binlerce şükür yetersiz elemanları ssb başkanlıgına koymuşlar. tusaş ve tainin geldigi hale bak 13 yıl boyunca tek ürün üretemediler ya la? memur firması XD

  Reply
 3. Denizaltılarımızın bu tip yetenekleri olması bize sınıf atlatacak örneğin biz montrö ile gemilere Karadenizi kapatıyoruz ama bir denizaltının geçip istediği deniz hedefine veya bu denizden karaya füzeler ile bir limana, yakın bir hava üssüne taarruz etmesine engel olma şansımız yok. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum? Bu denizaltı acayip bir silah zaten Almanların ABD nin uzun süre İngiltere ye yardım yollamasını engellemişti 2.dünya savaşında. Az kalsın İngiltereyi de düşüreceklerdi,dünya şuankinden çok farklı olabilirdi.

  Reply
 4. Savas Denizaltılari insansïz gidemez. Suyun altinda olan bir denizaltini ancak kablo ile kumanda edersiniz.Bunlar mini arastirma denizaltilaridir. Bunu kumanda etmek icin buyuk bir gemiden kablo ile kontrol edilmesi gerekir. Menzili bir kac km yi gecemez. Cunku Radyo frekanslari suyun altindan ilerleyenez.(fizik kurali) O sebeple tam sessiz davranan denizaltilari kimse bulamaz. Radarlar suyun altinda is gormez. Hicbir elektromanyetik frekans suda ilerleyemez.Bu sebeple Suyun altinda ses dalgalari dinlenir. Buna sonar denir.

  Reply
 5. MAŞALLAH savunma sanayimiz hiç boş durmuyor her gün yeni projeler çalışmalar üretimler ELHAMDÜLİLLAH ELHAMDÜLİLLAH ELHAMDÜLİLLAH.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login