ivirzivir Yükle

İSMAİL DEMİR AÇIKLADI/ SAVUNMA SANAYİ PARÇACIKLI MÜHİMMAT PROJESİ

teşekkürler

İSMAİL DEMİR AÇIKLADI/ SAVUNMA SANAYİ PARÇACIKLI MÜHİMMAT PROJESİ

🔹İSMAİL DEMİR AÇIKLADI/ SAVUNMA SANAYİ PARÇACIKLI MÜHİMMAT PROJESİ

🔔 Yeni Gelişmeler İçin Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayınız..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Savunma raporuna hoşgeldiniz, Her gün yeni videolarla birlikteyiz. Videoya geçmeden önce, kanalımıza abone olarak bizlere destek verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 35 milimetre Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu ve, Parçacıklı Mühimmat Projesi kapsamında üretilen, Ateş İdare Cihazı ve Modernize Çekili Top sistemlerinin, teslimatlarının Türk Silahlı Kuvvetlerine sürdüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen, 35 milimetre Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu ve, Parçacıklı Mühimmat Projesi kapsamında teslimatlar sürüyor. Son teslimatlara ilişkin açıklamalarda bulunan İsmail Demir, şu ifadeleri kullandı:

Katmanlı hava savunma sistemimizi güçlendirme çalışmalarımız sürüyor. 35 milimetre Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu ve, Parçacıklı Mühimmat Projemiz kapsamında, Aselsan ana yükleniciliğinde yerli ve milli sanayimizin ürettiği, Ateş İdare Cihazı ve Modernize Çekili Top sistemlerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslimatlarına devam ediyoruz. Ateş İdare Cihazı Takımı, kritik tesisler ile sabit askeri birliklerin, hava savunmasının etkin şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla, en güncel teknolojiye dayalı, alçak irtifa hava savunma çözümü sunuyor. AİC sistemi aynı anda 3 adede kadar Modernize Çekili Top’un yanı sıra, 1 adet HİSARAA Füze Fırlatma Sistemi’nin kontrolünü üstlenebiliyor. Söz konusu sistemler, 35 milimetre Parçacıklı Mühimmat ile birlikte, aralarında havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçlarının da yer aldığı, güncel hava tehditlerine karşı, hava savunmasını yüksek etkinlik ile icra ediyor. Projede ve teslimatlarda emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum dedi.

Yapılan modernizasyon çalışmaları ile, TSK envanterinde bulunan 35 milimetre Çekili Hava Savunma Toplarının, tüm elektronik alt bileşenleri yenilenirken, söz konusu toplar güncel teknolojiyi kullanan, etkin bir alçak irtifa hava savunma silahı olarak kullanıma sunuluyor. Modernizasyon çalışmaları kapsamında, toplara Parçacıklı Mühimmat atma yeteneği kazandırılırken, topların atış ve komuta kontrollerinin, Ateş İdare Cihazı tarafından gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

2 çarpı 35 milimetre hava savunma topu ile, dakikada 2 çarpı 550 atım hızı olan Modernize Çekili Top, 3 farklı mühimmat tipi kullanabiliyor. Entegre Güç Ünitesi, Geliştirilmiş Kullanıcı Arayüzleri, Alçak Gerilim Beslemeli Donanımları olan Modernize Çekili Top, Güç Ünitesi kapandığında, kısa süreli operasyona devam etmeyi sağlayan akü grubuna sahip. Harici güç beslemesi ile de çalışabilen top, havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçları gibi, modern hava tehditlerine karşı üstün performans sağlayan alt sistemleri ile donatıldı.

#ismaildemir #aselsan #savunmasanayi #savunmasanayi2021 #türkiye

Bunlarada Bak!

11 Yorum

  1. Değil çift namlulu bunun 6 namlulu gatling versiyonu üretilse ne kadar etkili olabileceğini düşünebiliyon mu? Bence üretilmeli

    Reply
  2. It’s a nice product,day by day Turkey improve their defence technology,i think Turkey should make some strong helicopters like *american apachi-64,*american viper,and *Russian alligators helicopter. that’s feature is very strong,so Turkey have to start produce new helicopters with those features.
    i think Turkey doesn’t ever design new helicopters,although they made some design of Turkey helicopters but It’s very normal,Turkey shouldn’t make all the design of helicopters like T 129 Attack helicopter,if Turkey make different design for their uav Drone so why Turkey can’t make different design for Their helicopters. from now Turkey engineers should try to improve their helicopter designs. and Turkey scientists should make new strong helicopters like apachi-64/vipers /and Alligators.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login