ivirzivir Yükle

İRAN’dan ŞAH MAT.TÜM BÖLGEDE DENGELER YERLE BİR-Savunma Sanayi-SU-35S Rusya İran

teşekkürler

İRAN’dan ŞAH MAT.TÜM BÖLGEDE DENGELER YERLE BİR-Savunma Sanayi-SU-35S Rusya İran

Savunma Sanayi-Su-35 Tarihi anlaşma tamam! İran siparişi verilen Rus yapımı Su-35’lerin teslim tarihi resmen açıklandı. Rusya-Ukrayna savaşı ve ABD-Tayvan gerilimi ülkeleri savunma yatırımlarını artırmaya itti. Bu bağlamda İran’dan Su-35 hamlesi geldi. İran siparişi verilen Rus yapımı S-35’lerin 3 ay sonra teslim edileceğini açıkladı.

İYİ SEYİRLER DİLERİM.
TÜRK SAVUNMA kanalına maddi destek sağlayarak kaliteli ekipmanlarla daha kaliteli videolar yapabilmemiz için ”TEŞEKKÜRLER” butonundan lütfen kanalımıza destek olunuz.KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ….
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://youtube.com/@turksavunma

———————————————————————-

Kaynak:https://www.savunmasanayist.com

Tarihi anlaşma tamam! İran siparişi verilen Rus yapımı Su-35’lerin teslim tarihi resmen açıklandıRusya-Ukrayna savaşı ve ABD-Tayvan gerilimi ülkeleri savunma yatırımlarını artırmaya itti. Bu bağlamda İran’dan Su-35 hamlesi geldi. İran siparişi verilen Rus yapımı S-35’lerin 3 ay sonra teslim edileceğini açıkladı.
İran’ın Rusya’dan tedarik edeceği Su-35S savaş uçakları için prosedür tamamladı. Uçaklar, artık resmen İran Hava Kuvvetleri tarafından satın alındı.
Mısır hükümeti, Mısır Hava Kuvvetleri (EAF)’nin ihtiyaçları kapsamında Rusya Federasyonu’na 24 adet Sukhoi Su-35S savaş uçağı siparişi vermişti. Ancak Rusya Federasyonu tarafından Mısır Hava Kuvvetleri için üretilen Su-35S uçakları, uzun bir süre boyunca teslim edilmedi.
Uçakların, Mısır tarafından teknik problemler bahana gösterilerek siyasi sebeplerden ötürü teslim alınmadığı iddia edildi. Mısır’ın teslim almadığı Su-35’lerin alıcısı ise İran oldu. Mısır için üretilen Su-35S’lere talip olan İran, Rusya Federasyonu ile resmi prosedürleri tamamladı.
İran’ın BM misyonundan yapılan resmi açıklamaya atıfta bulunan İran basını, Su-35S alımının tamamlandığını bildirdi. Uçakların; İsrail, Suudi Arabistan ve BAE’nin anlaşmayı bozması ya da geciktirmesi için Rusya’ya yaptığı baskılara rağmen satın alındığı kaydedildi. Satın alınan savaş uçağı sayısı ve sözleşmenin bedeli gizli tutuluyor.
Resmi olmayan verilere göre İran, daha önce Mısır Hava Kuvvetleri için sipariş edilen ve Kahire’nin uçakları satın almayı reddetmesi nedeniyle fabrika sahasında kalan Su-35S savaş uçaklarını almış olabilir. Mısır tarafından 24 adet savaş uçağı siparişi verildiği bilinirken, bu sipariş kapsamında üretilen uçak sayısının ise yaklaşık 15 adet olduğu tahmin ediliyor.
Yeni uçakların satın alınmasının, uygulanan yaptırımlar nedeniyle eskiyen ekipman ve yedek parça sıkıntısı çeken İran Hava Kuvvetleri’ni ciddi şekilde güçlendireceğine dikkat çekiliyor. Bazı haberlere göre İran ordusu Su-35S için şimdiden bir yeraltı hava üssü hazırladı.

———————————————————————-

#su35, #rusya, #iran, #savunmasanayi, #savunmasanayii, #savunma, #millisavunma, #milliteknolojihamlesi, #türkhavacılıkveuzaysanayi, #türkhavakuvvetleri, #turkishairforce, #teknoloji, #bilim, #sondakika, #haber, #gündem

Bunlarada Bak!

2 Yorum

  1. Bu bölgede elbetteki çok dikkate alınması gereken bir durum ve hızlı bir yanıt vermek zorundayız
    Elbetteki bu durumu takip eden bir savunma bakanlığımız var mutlaka alınması gereken tedbirler alınmıştır veya alınacaktır..

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login