ivirzivir Yükle

İNGİLTERE ‘NİN İLK İNSANSIZ SAVAŞ UÇAĞI MOSQUITO HAKKINDA YENİ DETAYLAR !!

teşekkürler

İNGİLTERE ‘NİN İLK İNSANSIZ SAVAŞ UÇAĞI MOSQUITO HAKKINDA YENİ DETAYLAR !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

İNGİLTERE ‘NİN İLK İNSANSIZ SAVAŞ UÇAĞI MOSQUITO HAKKINDA YENİ DETAYLAR !!
İngiltere’nin ilk insansız savaş uçağının prototipinin geliştirilmesi ihalesi, ABD’li Northrop Grumman şirketine verildi.
Northrop Grumman, “MOSQUITO” Projesi’nin ikinci aşaması kapsamında sistem mühendisliği ortağı olarak seçildi. Şirket, İngiltere’nin insansız savaş uçağının prototipinin tasarımı ve üretimi için İngiltere merkezli ArGe firması olan Intrepid Minds ile birlikte çalışacak.
MOSQUITO Projesi; uçuş mürettebatı için koruma, hayatta kalma ve bilgi avantajını artırmak için insanlı savaş uçağı F-35, Typhoon ve yeni nesil Tempest ile birlikte uçarak bu devrim niteliğindeki yeteneğin kazanılması çerçevesinde hayata geçirildi.
İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF), 25 Ocak 2021 tarihinde Twitter’da yaptığı paylaşım ile ABD’li Spirit AeroSystems firmasının, İngiliz Savunma Bakanlığı ile İnsansız Savaş Uçağı için sözleşme imzaladığını duyurmuştu.
RAF tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “İngiltere, ilk mürettebatsız/insansız savaş uçağı filosunu oluşturmaya Spirit AeroSystems ile yapılan 30 milyon sterlin değerindeki sözleşme ile bir adım daha yaklaştı. Spirit AeroSystems, anlaşma kapsamında İngiltere’ye savaş anında üstünlük elde etmesini sağlayacak prototipler tasarlayacak ve üretecek” ifadeleri kullanılmıştı.
Düşman unsurlarına karşı füze, FLIR ve elektronik harp faydalı yükleriyle donatılacak insansız savaş uçağı, savaş uçakları ile birlikte harekat icra etmek için yüksek hızda uçacak şekilde tasarlanacak. İngiliz Hava Kuvvetleri’ne göre; “Loyal Wingman” olarak bilinen bu uçaklar, İngiltere’nin düşman uçaklarını hedefleyip vurabilen ve karadan havaya füzelere karşı dirençli olan ilk insansız platformları olacak.
MOSQUITO Projesi’nin başında bulunan Spirit AeroSystems, tam oranlı bir prototip ile insansız savaş uçağının test faaliyetlerine 2023 yılında başlamayı planladıklarını açıklamıştı.
Şirket, İngiltere’nin ilk insansız savaş uçağının geliştirilmesi konusunda Northrop Grumman ve Intrepid Minds grubu ile ortaklaşa çalışacak.
ABD Hava Kuvvetlerinin “Skyborg” programına benzerliğiyle dikkat çeken Mosquito Projesi, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetlerinin “Hafif Uygun Fiyatlı Yeni Savaş Uçağı” (LANCA) konsepti kapsamında geliştiriliyor.
Konsept kapsamında ilk uçağın 2020’li yılların sonunda Typhoon ve F-35 savaş uçaklarıyla beraber uçuş icra etmeye başlaması bekleniyor. Mosquito Projesi kapsamında geliştirilen ilk insansız savaş uçağının, 2035 yılında hizmete girmesi beklenen Tempest’ten önce göreve başlaması bekleniyor.

Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/ingilterenin-ilk-insansiz-savas-ucagi-hakkinda-yeni-detaylar/

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

19 Yorum

  1. Loyal wingman boeing in değilmiydi north nasıl üreticek (bide ingiltere askeri butcede ilk 4 e girdi birsey olmasa yillardir pasif olup simdi atağa kalkmazdı neyse )

    Reply
  2. Onların tek avantajı jet motorunu üretiyor olmaları ama bizimkiler yakın zamanda jet motor sorunuda çözecek. Bizim insansız jet savaş uçağı yakın zamanda tanıtılacak ve uzun sürmeden de üretilir inşallah.

    Reply
  3. Bu videoda ballandıra ballandıra anlatılan uçağın daha iyisini Selçuk Bayraktar 2023’de uçurucam diye video atmamış mıydı (MİUS)

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login