ivirzivir Yükle

İNGİLİZ BÜYÜKELÇİ ‘DEN MİLLİ MUHARİP UÇAK AÇIKLAMASI !!

teşekkürler

İNGİLİZ BÜYÜKELÇİ ‘DEN MİLLİ MUHARİP UÇAK AÇIKLAMASI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

İNGİLİZ BÜYÜKELÇİ ‘DEN MİLLİ MUHARİP UÇAK AÇIKLAMASI !!
İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, TRT WORLD ile gerçekleştirdiği yayın esnasında Milli Muharip Uçak Projesi (MMU) kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.
Chilcott tarafından yapılan açıklamada, “Projenin I.Dönem I. Aşaması olan ön tasarım faaliyetlerinde programın önündeyiz. Şu ana kadar projenin gidişatından çok memnunuz. 2.Aşama (prototip inşası) için hedef 2021 sonu, 2022 başı. Motor konusunda sorun var. Rolls-Royce’un yeni bir motor inşa etmesini umuyorduk fakat henüz bir karar alınmadı. Bu birazcık hayal kırıklığı yarattı.” ifadelerinde bulunuldu.
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ana yükleniciliğinde yürütülen Milli Muharip Uçak Projesi ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı olan 5’inci Nesil Savaş Uçağı’nın milli imkanlarla geliştirilmesi hedefleniyor. MMU Programı kapsamında İngiliz BAE Systems şirketi de TUSAŞ’a teknik destek sağlıyor.
Prototip uçakların ABD üretimi F110 motoruyla teçhiz edileceği program kapsamında, özel bir turbofan motorun da Türkiye’de üretilecek şekilde geliştirilmesi hedefleniyor. Ancak motor konusunda, İngiliz Rolls-Royce firması ile birtakım sorunlar söz konusu.
MMU’nun; 2023 yılından hangardan çıkış yapması, 2026 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirmesi, 2029 yılında Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilmesi ve 2030’lu yılların başından itibaren tam kapasite uçuş yeteneğine ulaşması hedefleniyor.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/ingiliz-buyukelciden-mmu-aciklamasi/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #TekYürek #STM #aselsan #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​#TFX ​#millimuharipuçak​​

Bunlarada Bak!

57 Yorum

 1. REİS İLE YOLA DEVAM. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰 TÜRKLER GELİYOR. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 ” Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz” 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Fatih Sultan Mehmed Han.

  Reply
 2. İngilizlerin Motoru yaparken uçağa ortak olmayacağını mi düşünüyoruz acaba? Kaldı ki motor yapımı hakkında hiç bir sır vereceklerini beklemeyelim.

  Reply
 3. Kaner’cim, Rolls Royce motor konusunda, problem çıkaracağa benziyor.Bunun, kamuoyu ile paylaşılmayan bazı sırlı yanları var.Umarız, sorun her neyse çözülür.İngiliz büyükelçisinin, sözleri ümit verici olsa da, biz kendi özgün motorumuzu yapmadıkça, bu proje amacına ulaşmaz vesselam.Ancak, ben ümit varım.Bunca emek elbette, amacına ulaşacak İnşaallah..ABD’nin gelin F-35 meselesini konuşalım demesi, bizim F-35’te yol almamızdan dolayı, bir yol kesme çabası da olabilir..Bakalım, İngilizlerle bu işin sonunu getirebilecekmiyiz.. Kaner’cim, eline emeğine sağlık Allah’a emanet ol kardeşim..💪👍🇹🇷❤️😊

  Reply
 4. 2030 yeni yapılan bir uçak için iyi bir süre ama Türkiye nin acil ara bir çözüme ihtiyacı var. Kimse bu ara çözümün SİHA lar ile çözülebileceğini söylemesin. Bunu söyleyecek bir kişinin savunma ve silah bilgisinden şüphe ederim. Ülkesi için gece-gündüz çalışan tüm mühendislerimizden de Allah razı olsun.

  Reply
 5. Arkadaşlar, şuan elimizde 4 adet motor var.
  Bu iki prototip için yeterli.
  2029 a kadar da kendi motorumuzu yaparız diye düşünüyorum
  Turboşaft motoru yaptık.
  Bu ilk adım olması yönüyle en zoruydu.
  Bunun üzerinden, 9 yılda, yani seri üretim aşamasına kadar turboprop ve turbofan motorları da yapmayı başaracağız inşallah.

  Reply
 6. Ömrüm yetermi acaba su ucagın tam kapasite göklerde uçtugunu görmeye acaba su gururu yasamadan olmek ıstemıyorum 🙁

  Reply
 7. ÜST AKIL (İNGİLİZ DERİN DEVLETİ)
  İngiltere’nin tarih boyunca dünyada işgal etmediği sadece 22 ülke vardır. İşgal ettiği topraklar, dünyanın %90’ına karşılık gelmektedir.Asıl günümüzde ise, 14’ü deniz aşırı olmak üzere 22 ülke birleşik krallığa bağlıdır.(Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda,vs.)

  İngiltere kraliçesi 2. Elizabeth, bu 22 ülkenin dışında, 16 ülkenin daha kraliçesi konumundadır.(Jamaika, Barbados, Bahama Adaları, Grenada, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Tuvalu, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Belize, Antigua ve Barbuda, Saint Kitts ve Nevis, Fiji)
  bunlar bağımsız ülkelerdir, fakat hala kraliçeye bağlıdırlar.
  İngiliz milletler topluluğu’nun başkanı sayılan kraliçe, bu ülkelere temsilci olarak vali atar. Bu vali, devlet belgelerini imzalamak, parlamento toplantılarını resmen açıp kapatmak ve seçimler öncesi parlamentoyu feshetmek gibi görevlere sahiptir. Dolayısıyla bu bölgeler bağımsızlıklarını kazanmalarına rağmen- tümüyle kraliçe’nin hakimiyeti altındadır.
  Bütün küresel emperyalist sistemi yöneten masonik sistemin kalesi İngilteredir. herkes yıkılır İngiltere hayatta kalır. Sanıldığı gibi ‘gücünü yitirmemiş’sadece dikkatlerden kaçınmıştır✓

  İngiltere için neden “güneşin batmadığı yer” dendiğinin delili olan tarihi ve siyasi gerçek;çünkü İngiltere’de güneş battığında, İngiliz sömürgesi olan başka bir ülkede doğuyor olabilir…

  ABD’yi ,İSRAİLİ,Tüm Ortadoğu’daki ( Suudi Arabistan, BAE,Kuveyt, Katar Irak,Suriye Lübnan,Ürdün v.s.) ve kuzey Afrika’da vede yakın doguda(Hindistan, Pakistan vs) devletleri kuran,sınırlarını çizen,yönetimlerini atayan, rejimlerini belirleyen, bayraklarını dahi çizen ;OSMANLI’YI yıkan parçalayan,KAPİTALİZMİN kurucusu sermayenin sahibi finansmanın başkenti Londra; tüm bunlara ragmen sinsi örtülü ve gizli güç(ingilizlerin en karakteristik özelliği gösterişi sevmez hep paravan kullanırlar ve tilki gibi sinsidir, insan kafalamayı;işbirlikçi MANKURTLARI ve MÜNAFIKLARI yetiştirmeyi yahut bulup kullanmayı çok iyi bilirler)
  -ABD İngilizlerin sopasıdır;onunla dünyayı döverler, Siyonizm (İsrail) ise eldivenleridir parmak izi bırakmazlar
  -FETÖ,PKK,EL KAİDE, DEAŞ vs Tüm Terör örgütlerini kuran akıl İNGİLİZ AKLIDIR;CIA labratuarlarında kurulur,Mossad mührüyle ve Vatikan patentiyle; Müslümanlara ve İslam’a karşı kullanılır…
  -Herkes” kahr olsun ABD ve İSRAİL” vs der ama kimse gerçek faaili bilmez! “KAHR OLSUN İNGİLTERE dahi DENMEMİŞTİR” Ne hikmetse!?…DİPNOT: Kimki İngiltere bizim dostumuz müttefikimiz vs diyor yahut ima ediyorsa SUBLİMİNAL MESAJ verip İNGİLİZİ AKLIYOR PAKLIYOR PERDELİYORSA; O KİŞİ KESİN VE NET İDEOLOJİK MÜNAFIK! İNGİLİZ MUHİBBİ KRALİÇE KUKLASI ETKİ AJANIDIR AHMAK CAHİL DEĞİLSE!? ÇOK DİKKAT EDİLE(İÇERDEde KİMİ SAVUNDUĞUDA ÖNEMLİ DEĞİL)…. Müslümanlar acilen MÜNAFIKLIK İLMİNİ Öğrene‼️ zira KUR’AN’DA Kafirden KÜFR tehlikesinden daha çok MÜNAFIK ve tehlikesinden-SİSTEMİNDEN alâmetlerinden bahseder .Ama ne hikmetse MÜNAFIĞI günahkar fasık Müslüman ile KARIŞTIRIRLAR❗
  🔻MÜNAFIK: BAŞLI BAŞINA ALLAH’A ,İSLAMA, KUR’AN’A PEYGAMBERE VEDE MÜSLÜMANLARA DÜŞMANDIR SURETİ HAKTAN GÖZÜKÜP TÜRLÜ SİNSİ YOLLARLA HAKKA HAKİKATE SALDIRIR ALTAN OYMA İÇTEN KEMİRME FAALİYETLERİ YAPAR ve bunları Müslüman görünerek hep Müslümanların içinden kuzu postuna bürünerek yapar…

  Reply
 8. Benim anladığım tfx konusu henüz emekleme aşamasında en azından f110 motorları ile uçtuğunu bir görseydik

  Reply
 9. Bazı kanallarda pişkin pişkin işte yapamaz diyorlardı yaptık diyenler ne der bilmem.Ama motor olmayınca dünyanın en iyi tankını,uçağını yapsanda ne yürür ne uçar.Uzaya bırak adam yollamayı uydu yollamak bile dışa bağımlılıkda % 50 olur.Bu kadar firma var memleket için birleşip yapsınlar.Ama nerdeee kazancına bakıyor bazıları koç holding gibi.

  Reply
 10. 5. nesil uçakların en önemli özelliği super cruise yani afterburner kullanmadan ses üstü uçuş sağlayan motorudur . TEİ, TRMOTOR KALE gibi kuruluşlar teknik destek almadan veya alarak bu tarz bir motoru kaç yılda üretebilir ise TFX o zaman 5. nesil olarak uçabilir. Umarım destek alacak bir ülke buluruz yoksa bu iş çok uzar uzadıkça da sorunlar artar.

  Reply
 11. Çok geç birzamanlar bu ülkede uçak yapılıyordu yazık amerka geldi dediki türkiye ye uçak yapma ne gerek var ben sana uçak veriyim dedi ve inönü tamam dedi sonuç bu teknoloji yok uçak yok koca 0 sıfır

  Reply
 12. Bir gün mutlaka “Türkisch Fighter – X” 100% made in Türkiye olarak uçacak!
  Dislike atanların sorunu ne? Giren çıkan ne?

  Reply
 13. Kaner bey ,Bu adamlar(ingilizler) tarih boyunca bizlere köstek olmus bir ulustur..bu projeye katilmalarinin amaci bu projeyi uretmemize engel olmak icindir,baska birsey icin degildir! cunku bunlar tarih boyunca özellikle 19 yy da amerika ve israille beraber yurumektedirler ve yurumeye devam ediceklerdir,insallah ben yanilirim,saygilar..

  Reply
 14. Acaba ne kadar ödeme yapıyoruz İngilizlere, bu kadar şevkle konuyu ele aldıklarına göre dünyanın parasını alıyorlardır.

  Reply
 15. 5-th generation will outdated because by that time some countries will have 6th generation Jets. It is better build 6th generation, otherwise it will be waste of time and money.

  Reply
 16. Bilerek engel olunmaya calisiliyor nedemek yani bir takim sorunlarla karsilastik? Her fisratta yaziyorum yüzde yüz yerli olamadigin sürece tam bağimsiz olunamaz elin ingilizinemi kaldik motor icin ??????

  Reply
 17. Emeğinize sağlık
  İngilizler parasını ödediğimiz savaş gemilerini vermemişti
  Bence bunlar fırıldak çevirip bizi tufaya düşürürler
  Abd nin tarafında olurlar

  Reply
 18. Abd devreden çıkıyor ingiltere devreye giriyor…ingiltere devreden çıkıyor israil devreye giriyor..üstün yahudilik cesaret madalyaları..gdo’lu tohumlar alınıyor..durduk yere mehmet şimşek ingilizlere 480 milyar dolar dış borca karşılık 480 ton altınımızı ingiltereye REHİN OLARAK VERDİK DEDİ..NE HİKMETSE BU KONUDA AKP’NİN AĞZINI BIÇAK AÇMIYOR..VE BU GÜNLERDE BİRDEN BİRE AKP’NİN İNGİLİZ AŞKI DEPREŞTİ…BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL İNGİLTERE BİZİ NİYE ÖPÜYOR DEMELİ TÜM VATAN SEVER VE GERÇEK MÜSLÜMANLAR…FASON MÜSLÜMANLARA SÖZÜMÜZ YOK ONLARA TARIM BAKANI NE OLDUKLARINI SÖYLEDİ ZATEN…AKLINI BEYNİNİ KİRAYA VERMEMİŞ AKIL SAHİPLERİ ERBAKANIN YILLAR ÖNCEKİ KONUŞMALARINA BİR GÖZ ATSINLAR..AKP’Yİ KİMLER KURDU..KURUCULARIN VE KURAN ÜLKELERİN KİMLER OLDUĞUNU ANLARSANIZ…HİPNOZDAN KURTULUR VE HAVUZ MEDYASININ YALANLARINI VE HİPNOZLARINI ÇÖZERSİNİZ…İNGİLTEREDEN MADALYA ALANLAR KİMLER..İSRAİLDEN MADALYA ALAN KİMLER..AMERİKADAN MADALYA ALANLAR KİMLER..BUNLARI BİLİRSENİZ BİZE DİN DERSİ VERMEYE KALKANLARI DAHA İYİ ANLAR VE TİYATROLARI DAHA İYİ ANALİZ EDERSİNİZ..
  ÇIKMAZ AYIN ONBEŞİNDE BU TFX- İ GÖREBİLİRMİYİZ GÖREMEYİZ BUNLARIN ÜRETİLMEYE BAŞLAYACAĞIZ DEDİĞİ TARİHTE ZATEN BU TFX TEKNOLOJİSİ DEMODE OLACAK…YENİ TEKNOLOJİLERE GEÇİLECEK..ÖLME EŞEĞİM ÖLME YALANLARI İLE MİLLETİ ALDATMA PROJESİ HAYALLERİNDEN HAYAL ÜRÜNLERİNDEN BİR TANESİDİR TFX…19 YILDIR ALDATILAN VE KANDIRILAN BU MİLLET…ALDATILDIK..
  KANDIRILDIK DİYE DİYE HEM ALDATILDI..HEMDE KANDIRILDI..VE BUNU DA DİNSİZ DEĞİLDE ILIMLI İSLAM DENİLEN PARTİNİN YAPMASI.. TÜRK MİLLETİNİN İMAMLARA OLAN SEVGİSİNİ MANEVİYATLI OLAN İNSANLARA OLAN SEVGİSİNİ MALESEF AZALTMIŞ..PARALEL OLARAKTA DİNDAR İNSANLARA KARŞIDA TIPKI SİYASETÇİLERE OLAN GÜVENİN KALMAMASI GİBİ GÜVENİ YOK ETMİŞTİR DİYANETİNDE SİYASETE ALET EDİLMESİ BURDA ETKENDİR..ARTIK MİLLETİMİZ ALLAH DİYENE..SAKAL BIRAKANA..TÜRBAN TAKANA AKP SAYESİNDE GÜVENMEKTEN VAZ GEÇMİŞTİR..BİNDİKLERİ DALI KESENLER KENDİLERİ ETTİLER KENDİLERİ BU YANLIŞLIKLARINDAN DOLAYI BİR DAHA DEĞİL ALLAH BİSMİLLAH DEMEYİ HER GÜN KURANI HATMETSELER DÜRÜST OLMADIKLARI DEŞİFRE OLDUĞUNDAN YÜZÜKLE GELİP GEMİCİKLERİN VS SAHİBİ OLDUKLARINDAN ARTIK HAMASETLERİ VAAZLARI…NASİHATLARI..DİNİ KULLANMALARI ONLARI YÜKSELTMEYECEK TAM TERSİNE AŞAĞI DOĞRU ÇEKECEKTİR..SEÇİMLERDEKİ YAPTIKLARI REZİLLİKLERİDE BU HALK GÖRDÜ..BUNLARIN YAPTIKLARINI ATAİSTLERDE YAPMAZ KOMİNİSTLERDE YAPMAZ. AFRİKADAKİ KABİLELER BİLE YAPMAZ…ARTIK ANAVATAN GİBİ AKP BİTTİ..BAHÇELİ SAYESİNDE MALESEF MHP DE BARAJI ZOR GEÇER..BELKİDE MHP İÇİN BARAJ YÜZDE 5’E ÇEKİLEBİLİR..BAHÇELİDE EN FAZLA O KOLTUKTA ZAR ZOR BİR YIL KALIR..ONUNDA ZATEN SAĞLIK SORUNLARI VAR

  Reply
 19. Arkadaşlar biraz realist olun lütfen biz ilk defa böylesine gelişmiş bir uçak yapacağız ve bu geç kaldımız sektöre 5.nesil savaş uçağı yaparak adım atacağız bu hiçte kolay bişey değil bu uçak için mecburen ortaklıklar kurulacak bu projedeki en önemli ortağımızda İngiltere şuan illaki onlardan yardım alacaz illaki onların tecrübelerinden faydalanacaz bu acı ama gerçek lakin Ülkemize güvenin bu ülke bunca güveni boşa çıkaracak bir ülke değil evelallah endişlerinizi bir kenara bırakın ve azim gösterin ilerde gündeme ambargolar illaki gelecektir lakin o zamana kadar alabildiğimiz kadar tecrübe ve teknoloji transferine ihtiyacımız var. Bunuda inşallah kısıtlı miktarlarda olsada İngiltere sağlıcak bize sonrası zaten Allah Kerim. Başlamadan önyargıyla yaklaşmayın ülkeler ve devletler arasındaki işbirliklerine bunun kimseye faydası yok işimize odaklanalım el birliğiyle elimize geçen her türlü fırsatı değerlendirerek bu projeyi ete kemiğe büründürmek için yoğun çaba sarf edelim. Çabamızın ve gayretimizin sonucunu illaki alacağız bu konuda içiniz rahat olsun.

  Reply
 20. İngillizlerde teknoloji zaten hazır ancak oyalıyorlar. İsteseler şu şu tesisleri kurun şu çizimleri yapın , şu parçaları üretin diye çok kolay bir şekilde teknoloji sunabilirler, ancak şimdiye kadar hep oyalıyorlar.

  Reply
 21. Aman hocam, ABD gibi sadık ve bedava olmasa da, küfrün başı Yahudinin ücreti pahalı olan bir başka müzmin uşağı İngiltere’ye de asla güven olmaz! Sakın motor gibi, MMU nun kritik olan bazı önemli parçalarını bu soysuzların eline falan bırakmayın, aksi halde uçağımız hangardan zinhar çıkamaz, bilesiniz!!! Hayr olur inşa Allah. La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbünAllah ve niğmel vekil…

  Reply
 22. Bu ingilizler 1914 öncesi parasını ödediğimiz 2 savaş gemimizi bize teslim etmedi el koydu bunlara güvenmi olur baş düşman sinsilik yapıyor

  Reply
 23. Bu iş ingiiltereye kaldıysa yandık demektir.. Bizim çok çok dikkatli olmamız şart.. ingilizler ne yapıp edip bu işi mutlaka murdar etmeye çalışacaktır. Bizim ingilizleri uçağın hiç alakası olmayan bölümlerinden mutlaka uzak tutmamız şart. Ayrıca adam satın alabileceklerini asla unutmayalım.

  Reply
 24. Güney kore prototipleri yapmaya başladı bile. Motor konusunda kamuoyu nasıl bir yol izlenecegı konusunda bilgi sahibi değil. Alternatifler var, bunlar hakkında yeterli bilgimiz yok. İnşaallah planlamalar eksiksiz yapılmıştır

  Reply
 25. Havacılık tarihimizin en büyük adımı, atılımı olacak şu işi kıvırabilirsek. F16 montajcılığının bu konuda ne büyük aşama atlattığı ortada. Usta olana kadar birilerinin çıraklığını, kalfalığını yapmak lazım. Bu iş en hızlı böyle olacak gibi. Anlaşmalar akıllıca ve adilane yapıldığı sürece sorun yok. Biz kazanıyorsak, yardım eden de kazansın. Birileri nemalanma heveslerini törpülerse bu iş olur. Pasta büyük, ben de tırtıklayayım denilirse yeni bir Altay projemiz olur.

  Reply
 26. Bu motor işi ne iştir arkadaş. IHA SIHA motor ister ,helikopter motor ister, uçak motor ister. Gemi motor ister, oto motor ister. Sırf motor üretecek birkaç YIGIT çıksın MEYDANA!!!

  Reply
 27. Bundan önceki büyükelçi türkiyedeki başarılı çalışmaları nedeniyle mı 6ya transferi oldu darısı yeni büyükelçisi nin başına

  Reply
 28. Altay ve MMU hayallerimde kalmaz inşallah. İkiside çok önemli projeler ama şu motor olayı bizi çok zorlayacak.

  Reply
 29. İngiltere’nin BAE sistems firmasına 400 milyon dolar ödendi İngiliz mühendisler gelip bizim TAI mühendislerini eğitsin diye, bu normal birşey mesela Güney Kore’de bizim gibi yurtdışından destek alıp kendi 5 nesil uçağini yapıyor Amerika’n firması Lokhin Martine Koreliler milyon dolarlar verdi Korelileri uçak yapmayı öğretsinler diye aynı şekilde Japonlar da Boingin yardimi ile uçak yapıyor yoksa ki Koreliler ve Japonlar bizden teknoloji konusunda çok öndeler, Hindistan’da Fransa’nın yardimi ile savaş uçağı yapıyor ama onların ki zor iş

  Reply
 30. Tipik ingiliz siyaseti, önce yakınmış gibi davran işin içinde ol, sonra son aşamada kendini geri çek arkadan vur. İşi hiç et. İngilizleri ABD den ayrı düşünmek aptallık olur. Abd ne ise ingiliz odur. İngiliz biraz daha sinsi davranır siyasetinde ama. İngiliz bizi sırtından atmadan bizim onları atmamız lazım.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login