ivirzivir Yükle

IDEF’19 SAVUNMA SANAYİİ FUARINDA KALE TURBO JET MOTOR VE SDT STANDI

teşekkürler

IDEF’19 SAVUNMA SANAYİİ FUARINDA KALE TURBO JET MOTOR VE SDT STANDI

1-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta düzenlenen 14.ncü Uuslararası Savunma Sanayi Fuarında KALE grubunun yaptığı Türkiye’nin testlerden geçen ilk Turbo Jet Motoru KTJ-3200 motoru ve SDT (Space and Defence Technologies) firmasının ürettiği elektronik harp sinyal işleme ve analiz sistemleri.
Savunma Sanayi Başkanlığı’nın da desteklediği projeyle üretilen yerli turbojet motoru KTJ-3200, yapılan testleri başarıyla tamamladı.
Savunma sanayinde yerli üretime dönüş çabaları devam ediyor. Bu alanda üretilen son ürünlerden bir tanesi KALE grubunun ürettiği seyir füzeleri ve hedef uçak gibi araçlarda kullanılacak olan KTJ-3200 turbojet motoru oldu.Motorun testleri gerçekleştirildi ve yerli turbojet motor, bütün testlerden başarıyla geçti.

“SDT A.Ş. ; ODTÜ Teknokent yerleşkesi içerisinde Ar-Ge’ye dayalı alanlarda yerli ürünler ve yetenekler geliştiren bir savunma sanayi firması olarak faaliyet göstermektedir. Kurulduğu 2005 yılından bu yana çeşitli savunma elektroniği ve yazılım ürünlerini ortaya koymuş ve kullanıma vermiş bulunmaktadır. SDT; uzmanlık alanları itibariyle,algılayıcı(Radar, Kızıl Ötesi vb)ve elektronik harp sinyal işleme ve analiz sistemlerini,görüntü işleme ve analiz yazılımlarını,uydu yer istasyonları,uydu sinyal/veri işleme ve analiz sistemlerini,hava platformları ve silah sistemleri elektronik/aviyonik sistemlerini, kara platformları elektronik ünitelerini, RF Karıştırıcı sistemleri, simülasyon ve eğitim sistemlerini özgün ve yerli olarak gerçeklemektedir.”
#Kalesavunma
#Kale
#idef2019
#Kaleidef2019

Bunlarada Bak!

5 Yorum

 1. Kale gurubundan inşaallah daha büyük füzelerde de kullanılacak daha büyük jet motoru ailesi bekliyoruz en kısa zamanda başarılarının devamı dileğiyle…

  Reply
 2. 00.18 saniyede royce royce simgesi var, diğer firma yabancımı, 3 lü konsorsiyumu var, lisans almamı var

  Reply
 3. Aslında imha etmek için üretilmemiş motorlar geliştirilebilirsek bu hem teknoloji hemde maddi açıdan bir devrim olur.
  Motor füzenin ilerlemesini sağlayıp yani füzeyi hedefe bırakıp hemen ayrılacak ve motoru kontrol eder şekilde tekrar bulunduğumuz yere getirebileceğiz.Böyle bir durum ihtimal dahilinde mi merak ediyorum doğrusu 😀

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login