ivirzivir Yükle

HÜRKUŞ Türk kartalları arasına katılıyor – Savunma Sanayi – Türk Hava Kuvvetleri – TUSAŞ

teşekkürler

HÜRKUŞ Türk kartalları arasına katılıyor – Savunma Sanayi – Türk Hava Kuvvetleri – TUSAŞ

Türk havacılık sanayi tarafından birçok ilki barındıran Hürkuş, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki ilk görevine hazırlanıyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), Türk Silahlı Kuvvetlerinin eğitim uçağı ihtiyacını yerli ve milli imkanlarla karşılamak amacıyla 2006’da çalışmalara başladı.

İlk uçuşunu 2013 yılında gerçekleştiren Hürkuş’un, 2017 yılında Silahlı Keşif ve Yakın Hava Destek Uçağı versiyonu Hürkuş-C ortaya çıktı.

Geçen sürede Hava Kuvvetleri Komutanlığının görüş ve önerileri doğrultusunda sürekli gelişen Hürkuş, son olarak Hava Yer Entegrasyon Uçağı versiyonu ile Anadolu Ankası-2021 tatbikatında boy gösterdi.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Hürkuş’un şubat ayında Hava Kuvvetleri kullanımına gireceğini bildirdi. Böylece TUSAŞ tarafından özgün olarak geliştirilen Hürkuş ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmaya başlanacak.

Hürkuş Hava Yer Entegrasyon Uçağının Hava Kuvvetleri Komutanlığının eğitim faaliyetlerinde kullanılması planlanıyor. Hürkuş HYEU ile İleri Hava Kontrolörü, İleri Muharebe Kontrolörü ve Müşterek Ateş Destek Timi eğitimleri verilecek.

#HÜRKUŞ #SavunmaSanayi #TUSAŞ #HÜRKUŞC #Nijer #ihracat #SavunmaSanayii #uçak #DefenseIndustry #aircraft #HavaKuvvetleri #TürkSilahlıKuvvetleri #TSK

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. Hur JET NERDE KALDI HURJETI BEKLIYORUZ. HURKUS HAYIRLI OLSUN. HURJET GELMELI VE SERI URETIME GECMELI .GEC KALIYORUZ .

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login