ivirzivir Yükle

HÜRJET SON DURUM – Savunma Sanayi

teşekkürler

HÜRJET SON DURUM – Savunma Sanayi

TUSAŞ tarafından geliştirilen Hür jet ile ilgili heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Jet uçağı Hürjet’in Kritik Tasarım İncelemesi CDR faaliyeti başarıyla tamamlandı. İlk prototipinin 2022 yılının Aralık ayında uçması, ikinci prototipinin de 2023 Ocak- Şubat aylarında uçuş yapması bekleniliyor.

TUSAŞ Hür jet Jet Tekaamül ve Hafif Taarruz Uçağı’nda kritik bir aşama daha tamamlandı. TUSAŞ mühendisleri tarafından geliştirilen HÜRjET’in, yetkinlik kanıtlama faaliyetleri artık tamam

Savunma Sanaayi seetenin haberine göre, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. TUSAŞ, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarına binaen geliştirilen Hür jet Jet Tekaamül ve Hafif Taarruz Uçağı’nda kritik bir aşamayı daha geride bıraktı. Edinilen bilgiye göre; HÜRjET’in Kritik Tasarım İncelemesi, yani yetkinlik kanıtlama ve gösterme faaliyetleri artık tamamlandı. İlk Hür jet prototipinin üretim faaliyetlerine ise TUSAŞ tarafından başlanıldı.

TUSAŞ; Jet Tekaamül, Akrotim Türk Yıldızları, Harbe Hazırlığa Geçiş ve Hafif Taarruz olmak üzere dört farklı Hür jet konfigürasyonu geliştirecek. Programın doğuşunda da ana etken olan Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Jet Tekaamül Uçağı ihtiyacı sebebiyle çalışmalar, bu konfigürasyon odaklı bir şekilde ilerliyor.

‘Hafif Taarruz konfigürasyonundaki Hür jet ise silahlı insansız hava araçları ile savaş uçakları arasında bir ‘ara platform görevi görecek ve böylelikle ekonomik bir tasarruf sağlanacak.

#hürjet #hürjetsondurum #savunmasanayi #savunmasanayii #türksavunmasanayi #aselsan #roketsan #altaytankı #tusaş #tei
#mmutfx #tfx #tfxsavaşuçağı

Bunlarada Bak!

5 Yorum

  1. Yine kritik bir imza attılar herhalde 🤣🤣🤣 o imza olmasa olmazdı, şu ana kadar elli imza atıldı, tık yok, dedemin enek eşeği gibi.🤣🤣🤣🤣

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login