ivirzivir Yükle

Hürjet: Kendi Semalarımızda Kendi Kanatlarımızla | Tekrar Yayın

teşekkürler

Hürjet: Kendi Semalarımızda Kendi Kanatlarımızla | Tekrar Yayın

#hürjet #tusaş #turkishaerospace #havakuvvetleri #türkhavakuvvetleri #savunma #savunmasanayi #savunmasanayii #keşfet

Türk jet eğitim uçağı Hürjet, TUSAŞ inisiyatifiyle öz kaynak kullanılarak başlatıldı. Proje kapsamında, gerek Türk Hava Kuvvetleri’nin gelecekte doğacak ihtiyacı, gerekse jet eğitim uçağı piyasasının hacmi değerlendirilerek özgün ürün üretilmesi yoluna gidildi. Tek motorlu, tandem ve modern aviyonik süitle donatılan hava aracı, gücünü General Electric üretimi, aralarında F/A-18 Hornet ailesi uçakların da tercihi konumundaki F404 turbofan motordan alıyor. Türk Hava Kuvvetleri için Eğitim, akrobasi ekibi Türk Yıldızları için gösteri ve hava-yer görevleri için yer taarruz modeli de geliştirecek olan platform, ilk motor çalışma testiyle önemli bir kilometre taşını da geride bıraktı. 13,6 metre uzunluğunda olan Hürjet’in kanat açıklığı ise 9,5 metre. Kokpitinde, F-16 Fighting Falcon uçakları için yapılması planlanan Özgür modernizasyonundan da izler taşıyan uçakta, yüksek hücum açısı kontrolü gibi emniyet tedbirinin yanı sıra, 2 bin 700 kilogram faydalı yük ve +8 ila -3G’lik manevra kabiliyetine sahip olacak.

Instagram Hesabımız: https://instagram.com/silahlarvestrateji

Videomuzu izlediğiniz için teşekkür ederiz. Kanalımızı takip etmeyi unutmayın.

Bunlarada Bak!

12 Yorum

 1. Hava kuvvetleri için çoğu kara aracı “elimde bir terlik var yerde bir böcek var” temsilidir.
  Türkiyenin ne kadar benim gözümde aşırı değerli olsa da acilen f4 eğitim veya hibe olarak kullanıp yerine hürjet gibi çok değil f16 değerinde ve üstünde güç eklemek zorunda.
  Bunun yanında m48de hibe(Azerbaycan,Kıbrıs,Kazakistan vb) veya eğitim amaçlı ordudan büyük bir kısmının çıkarılıp yerine acilen Altayın geçmesi lazım.. 250 Altayı kos koca Türkiye cumhuriyeti 3-5 yılda nasıl yapamaz? Nedenini biliyoruz tabi. O ayrı.
  Hepsinden öte Kruvazör sınıfı deniz kuvvetleri artırılmalı. 3 tarafı denizlerle sarılı ülkeyiz.
  Kos koca Türkiye cumhuriyeti Altay, mmu ve kruvazör sınıfı deniz gücü eklememe şansı yok.
  Ama ne acıdır ki buraya harcanacak para özel makam araçlarına harcanıyor.
  Yanlış hatırlamıyorsam 25.000 özel makam aracı var.
  Benimkisi sadece bir düş ve vatanını seven bir vatandaş olarak hayalim.. İnşallah birileri ceplerini doldurma derdinin vatan toprağı işgal edilince çöp olacağını anlar.

  Reply
 2. Ya motoru yapmadiktan sonra Altay tankına dönecek gibi geliyor Abd silahlı versiyonu için motor vermezki

  Reply
 3. İşte Bu Sebeple,
  Büyük Türk Milletinin Bir Ferdi Olmaktan Gururluyum, Allah’ıma Hamd Olsun. Yirmi Yaşındaki Cennet Mekan Ulu Hakan Fatih Sultan Mehmet Hana, Orta Çağı Kapayıp Yeni Çağı Açtığı Başarılarına Biz Şahit Olamadık, Ama Fatihin Açtığı Çığırdan İlerleyen, Bu Devrin Fatihlerinin Vatanının İstiklali ve İstikbali için Başardığı Mucizevi işlere, Necip Milletimizle Birlikte Şahit Olduk. Ne Kadar Övsek, Yine de Bir Şey Yapabildik Diyemeyiz Aziz Gayretlerine Şahitlik Ederek Övündüğümüz Mucizevi Başarıları Gösterdi ki, Biz Asil Milletimizle Keder’de Kıvanç’ta biriz, Biz Birlikte Büyük Türkiye’yiz. Devlet-i Aliyye’ye Ve Aziz Milletimize Ve Hayırlı Olsun.
  🇹🇷❤️🇹🇷❤️🇹🇷❤️🇹🇷❤️🇹🇷❤️🇹🇷

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login