ivirzivir Yükle

HÜRJET İNİŞ TAKIMLARINA KAVUŞTU !! Hürjet Hangardan Çıkış yaptı | Savunma Sanayi

teşekkürler

HÜRJET İNİŞ TAKIMLARINA KAVUŞTU !! Hürjet Hangardan Çıkış yaptı | Savunma Sanayi

TUSAŞ tarafından geliştirilen HÜRJET, iniş takımlarının üzerinde hangardan çekilirken görüntülendi.
TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan HÜRJET uçaklarının yapısal anlamda büyük oranda tamamlandığını açıklamıştı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından özgün olarak tasarlanan ve geliştirilen Türkiye’nin ilk jet motorlu eğitim uçağı HÜRJET projesinde önemli bir aşama daha kaydedildi.
18 Mart 2023 tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştirecek olan HÜRJET prototiplerinin ilki iniş takımları üzerinde hangardan çekilirken görüntülendi. Bu kapsamda HÜRJET’in ikinci prototipinin de üretiminin devam ettiği biliniyor.
Harbe Hazırlık Geçiş Eğitimi, Hava Devriyesi (Silahlı ve Silahsız) ve Akrobatik Gösteri Uçağı gibi roller icra edebilecek olan HÜRJET, 1,4 mach hız ile +8-3g limitlerine sahip. HÜRJET 45.000ft irtifaya kadar görev yapabilecek ve 3 tona yakın faydalı yükü gövdesinde taşıyabilecek. Gelişmiş insan makine arayüzü, dijital kontrollü uçuş sistemi, dahili taktik eğitimi ve sanal eğitim sistemleri ile HÜRJET, yeni nesil hava aracı uçuş deneyimi sunacak.
HÜRJET, 1.2 Mach azami hız ve 45,000 ft azami irtifada görev yapacak şekilde tasarlanacak ve son teknoloji görev ve uçuş sistemlerini barındıracak. HÜRJET’in 2721 kg faydalı yük kapasitesine sahip Hafif Taarruz Uçağı modeli, ülkemizle birlikte dost ve müttefik ülkelerin silahlı kuvvetlerinde, hafif taarruz, yakın hava destek, sınır güvenliği, terörle mücadele gibi görevlerde kullanılmak üzere silahlandırılacak.

Merhaba, bu kanalı kurmadan önce hayalini kurdum. Ülkemizi, TÜRKİYE’yi hakettiği gibi anlatmak için videolar yapmaya karar verdim… Özellikle tüm Dünyanın bildiği, fakat ne yazık ki ülkemizin birçok insanı tarafından henüz bilinmeyen, farkedilmeyen inanılmaz TÜRKİYE gerçeklerini anlatmaya çalışıyorum.

Videoyu beğendiyseniz Beğen (👍) butonuna basabilirsiniz 😊

Yayınlanan videolardan anında haberdar olmak için ana sayfanın sağ üst köşesindeki zile (🔔) tıklamayı unutmayın 😉

Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCmCSpWe8Yt9tJstPJJLtdpQ

#hürjet #hürkuş #mmu #millimuharipuçak #milliteknolojihamlesi #türkhavakuvvetleri #turkishairforce #turkhavakuvvetleri #tusaş #türkhavacılıkveuzaysanayii #savunmasanayi #savunmasanayii #savunma #millisavunma #bilim #teknoloji #tcganadolu #türkdenizkuvvetleri #adalardenizi #egedenizi #yunanistan

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login