ivirzivir Yükle

Hürjet İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi – Savunma Sanayi

teşekkürler

Hürjet İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi – Savunma Sanayi

#savunmasanayi #savunmasanayitürk #türksavunmasanayi, #türkordusu #millisavunma #millisavunmabakanlığı #savunmasanayihaberleri #hürjet #tusaş

Hürjet İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Türkiye’nin ilk jet motorlu askeri uçağı HÜRJET, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

TUSAŞ tarafından geliştirilen Hürjet, daha önce piste çıkmıştı. Hürjet, tek motorlu, tandem ve modern aviyonik suite sahip kokpiti ile üstün performans özelliklerini kullanarak kritik rol oynamak üzere tasarlandı.

T-38 VE F-5’LERİN YERİNİ ALACAK

Hürjet projesi, Jet Tekamül Eğitimi kapsamında kullanılan T-38 uçakları ile akrotim gösterilerinde kullanılan F-5 uçaklarının yerine Türk Hava Kuvvetleri envanterine dahil edilmek üzere başlatıldı. Hürjet ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan T-38 uçakları ile akrobasi gösterilerinde kullanılan F-5 uçaklarının yerine geçecek olan yeni nesil jet eğitim uçağının tasarlanması, üretilmesi, kalifikasyon ve sertifikasyon faaliyetlerinin tamamlanması hedefleniyor.

Proje kapsamında belirlenen konfigürasyonda ilk güvenli uçuş bugün gerçekleştirildi. Uçuş başarıyla yapıldı. Projenin sertifikasyon faaliyetlerinin 2025 yılı sonu itibarıyla tamamlanarak jet eğitim uçağı varyantının kullanıma sunulması da bu hedefler arasında yer alıyor.

Videomuzu beğenerek kanalımıza abone olmayı ve zil bildirimlerini açmayı unutmayın.

Bunlarada Bak!

3 Yorum

  1. ALLAHIM, Reisimiz başta olmak üzere bu vatan için çalışanların gücünü artırsın.🤲💞 “Kolay Değil TÜRKİYE sevdalısı Olmak”✈🚁🚀🛰🍎🇹🇷 *HÜRJET* Türkiye yüzyılına armağan olsun 🥀

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login