ivirzivir Yükle

HÜRJET ile ilk uçuş: Pilotlar 2022’yi beklemiyor – HÜRJET 270 – TUSAŞ – Türk Savunma Sanayi

teşekkürler

HÜRJET test pilotları, uçağın geliştirme sürecinde gerçek uçuşa eş değer deneyim sunan HÜRJET 270 simülatörünü kullanmaya başladı.

Türkiye, HÜRJET Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı Projesi kapsamında ise yeni bir simülatör örneğiyle tanıştı.

Türkiye’nin ses hızını geçecek ilk uçağı olacak HÜRJET’i milli imkanlarla geliştiren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, uçağın test ve değerlendirme faaliyetlerinde kullanmak için HÜRJET mühendislik simülatörü geliştirdi. Simülatöre “HÜRJET270” adı verildi.

Yapay zeka altyapısıyla donatılan ve en yeni teknolojiyle gerçek uçuş deneyimi yaşatan simülatörle test pilotları, 2022’de yapılması planlanan ilk uçuşu öncesinde HÜRJET’i kullanma deneyimi yaşıyor.

Test pilotlarından alınan geri bildirimlerle HÜRJET tasarımı iyileştiriliyor. Pilotların test çalışmaları esnasında karşılaştıkları hatalar giderilerek olası riskler daha geliştirme aşamasında bertaraf ediliyor.

270 derece mühendislik simülatörü olan HÜRJET 270, pilotlara birçok gerçek uçuş senaryosu sunuyor. HÜRJET 270, geniş görüş açısıyla ebat ve özellikleri bakımından mühendislik geliştirme simülatörü olarak savunma sanayisinde ilk olma özelliğini taşıyor.
#HÜRJET #Hürjet270 #TUSAŞ #SavunmaSanayi #Simülatör

Bunlarada Bak!

15 Yorum

 1. Yanlış anlaşılmasın elin fransızı o biçim savaş uçakları yaparken böyle tayyare haberleri hiç sarmıyor. Türk’e yakışan bir savaş uçağı bekliyoruz.

  Reply
 2. Atatürk:
  “İstikbal Göklerdedir” demiş, ama bence yanlış demiş.
  “İstikbal Tasarımdadır” dese, her şeye uyardı.
  …Çoğu üründe olduğu gibi, bi motoru tasarlamayı da 85 Milyon kişilik bir ülke olarak beceremiyoruz. ODTÜ’lü, MODTÜ’lü, Hacetteli vs’li çok, ama motor tasarlayıp yapabilecek bir avuç insan yok memlekette.

  Reply
 3. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰👍🇹🇷🇦🇿🇵🇰👍🇹🇷🇦🇿🇵🇰❤🇹🇷🇦🇿🇵🇰❤👍🇹🇷🇦🇿🇵🇰❤👍🇹🇷🇦🇿🇵🇰😍👍❤🇹🇷🇦🇿🇵🇰😍👍❤

  Reply
 4. GREECE SPEAK ABOUT ERDOGAN THEY SET ERDOGAN SKEAR ABOUT FRANCE AROPLANE GOLD AND HI HAVE NO CHANCE TO WIN WITH FRANCE AND GREECE

  Reply
 5. NATO’YA GİRMEKLE RUSYA İLE DÜŞMAN OLDUĞUMUZU UNUTMAYIN, BAZI DÜŞMANCA HAREKETLERİ DE BU ÖLÇÜDE DEĞERLENDİRMEK GEREKİR. İRAN VE ESED İLE DOSTLUKLARI KISKANDIRICAK ŞEKİLDE GÜZEL BÖYLE BİR DOSTUMUZUN OLMASI GÜZEL OLMAZMIYDI? MÜTTEFİKLERİMİZE BAKINCA İNSAN KISKANIYOR. AMA EN BÜYÜK DÜŞMANLIK NATO’YA GİRDİKTEN SONRA AB VE ABD DEN GELDİ. NATO’YA GİRMEK İÇİNDE KÖRE DE ŞEHİTLER VERDİK, KIBRIS BARIŞ HAREKATI, ASALA, PKK, PYD, FETÖ, 15 TEMMUZ, DARBELER GİBİ SÜREÇLERİ YAŞARKEN DE ŞEHİTLER VERDİK. RUSYA HIRISTİYAN ALEMİNDE, TÜRKİYE EGE AKDENİZ AFRİKA VE ORTADOĞU DA SÖZ SAHİBİ OLABİLMESİ İÇİN RUSYA İLE MÜTTEFİK OLMALIYIZ. TÜRKLERİ BİRLEŞTİRMELİYİZ. ATAM ÖLDÜKTEN SONRA TÜRKİYE’NİN YÖNETİMİ SAĞDA VE SOLDA MANDACILARIN ELİNE GEÇMİŞ VE 15 TEMMUZA KADARDA BİZİ BU ŞEKİLDE YÖNETMİŞLER. Keşke süper güç olsaydık ama DEĞİLİZ. ,,,

  Reply
 6. Erdogan.kaybetmeyecek.turan…..birligi.kuruluyor.tek.bayrak.altında.birleşiyoruz.29ekim.bekleyin..iç.düşmanlar……kahrolacak.

  Reply
 7. Gitsin abd seçimlerine katılsın bizim seçim derdimiz yok. Biz seçimimizi yaptık! Davamız ilayı Kelimetullah uğruna mücadele eden Devlet ve Millet olmaktır evelallah

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login