ivirzivir Yükle

HÜRJET-Almanya’dan Hürjet İçin Satın Alabiliriz Açıklaması-Tusaş Temel Kotil Almanya Hürjet

teşekkürler

HÜRJET-Almanya’dan Hürjet İçin Satın Alabiliriz Açıklaması-Tusaş Temel Kotil Almanya Hürjet

HÜRJET Almanya’da yayımlanan havacılık ve uçuş inceleme dergisi Flugrevue, Türkiye’nin geliştirdiği eğitim ve hafif taarruz uçağı HÜRJET’e yer verdi.Türkiye, milli savunma sanayii ürünleri ile yine gündemde.Bu kez, jet motorlu eğitim ve hafif taarruz uçağı HÜRJET Alman basınında çıktı.

İYİ SEYİRLER DİLERİM.
TÜRK SAVUNMA kanalına maddi destek sağlayarak kaliteli ekipmanlarla daha kaliteli videolar yapabilmemiz için ”TEŞEKKÜRLER” butonundan lütfen kanalımıza destek olunuz.KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ…
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://youtube.com/@turksavunma

———————————————————————-

Türkiye savunma sanayisi, dünyanın da dikkatini çekiyor. Almanya’da yayımlanan havacılık ve uçuş inceleme dergisi, Türkiye’nin geliştirdiği eğitim ve hafif taarruz uçağı HÜRJET’e yer verdi.
Türkiye, milli savunma sanayii ürünleri ile yine gündemde.
Bu kez, jet motorlu eğitim ve hafif taarruz uçağı HÜRJET Alman basınında çıktı.Almanya’nın havacılık ve uçuş inceleme dergisi Flugrevue TUSAŞ’ın geliştirdiği uçağı mercek altına aldı. TRT Haber’in haberine göre, dergi HÜRJET’in teknik özelliklerine yer verdi.
Türk havacılık uzay sanayi yani TUSAŞ’ın projeyi 2017’de kendi öz kaynakları ile başlattığı vurgulandı.
İlk uçuşun “18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi” anısına 18 Mart’ta yapılacağı bilgisi paylaşıldı, HÜRJET’in Almanya’ya ihraç edilebileceği ifade edildi.
TUSAŞ’ın son rötuşlarını yaptığı HÜRJET, motorunu çalıştırdı. Sıra uçuşta. Eğitim ve hafif taarruz uçağı, yaklaşık 14 metre uzunluğa ve 9 buçuk metre kanat açıklığına sahip olacak.Yaklaşık bin 720 kilometre hıza ulaşabilecek. 45 bin fit seviyesinde uçabilecek.HÜRJET’in 2025 yılında TSK envanterine girmesi bekleniyor.
Türkiye’nin jet eğitim ve hafif taarruz uçağı olacak HÜRJET’in motoru çalıştırıldı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “HÜRJET motorunu çalıştırdı. Artık sıra uçuşta.” dedi.
Savuma Sanayi Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde, Türk savunma sanayii olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Hürjet motorunu çalıştırdı! Artık sıra uçuşta!” ifadesini kullandı.
Nisan 2018’de kavramsal tasarım aktiviteleri, Temmuz 2019’da ön tasarım faaliyetleri, Şubat 2021’de kritik tasarım faaliyetleri başarıyla sonuçlandırıldı, tasarım döngülerinin sonuçlanmasıyla üretim faaliyetlerine geçildi.Yaklaşık 8 bin parçadan oluşan Hürjet için parça üretimlerine Ocak 2021’de başlandı. Üretilen parça ve ekipmanlar son montaj hattında uçaktaki yerini aldı.

———————————————————————-

#hürjet, #hürjetsondurum, #tusaş, #savunmasanayi, #savunmasanayii, #türkhavacılıkveuzaysanayi, #türkhavakuvvetleri, #turkishairforce, #temelkotil, #tei, #teknoloji, #bilim

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login