ivirzivir Yükle

Hızlı, Güçlü, Güvenli YÖRÜK 4×4 – NMS 4×4 Armored Vehicle – Savunma Sanayi #TSK #military #shorts

teşekkürler

Hızlı, Güçlü, Güvenli YÖRÜK 4×4 – NMS 4×4 Armored Vehicle – Savunma Sanayi #TSK #military #shorts

Türk zırhlı araçlarının Afrika’daki kullanımı yaygınlaşıyor.

Son yıllarda Afrika pazarının kapısını açan Nurol Makina, kıtadaki varlığını istikrarlı şekilde güçlendiriyor. Daha önce Tunus, Senegal gibi Afrika ülkelerine ihracat yapan Nurol Makina bu ülkelere Çad’ı ekledi.

Bir süredir ordusunun kapasitesini artırmak ve modernize etmek için arayışlarda bulunan Çad, Türk zırhlı araç üreticisi Nurol Makina’dan zırhlı araç almaya başladı.

Nurol Makina’dan Ejder Yalçın 4×4 zırhlı muharebe aracı satın alan Çad, araçları Ağustos 2021de Bağımsızlık Günü dolayısıyla yapılan askeri geçit töreninde sergiledi.

Bu törenden kısa süre sonra bu kez Nurol Makina tarafından üretilen Yörük 4×4 ( NMS 4×4 ), Çad sokaklarında devriye görevi yaparken görüldü. Araçlar uzaktan komutalı silah sistemleriyle donatıldı.

Nurol Makina, Yörük 4×4’ün pikap versiyonunu da geliştirdi. Yörük 4×4 Pikap, çetin hava ve arazi koşullarında, emniyetli malzeme ve mühimmat taşımanın yanı sıra silah taşıyıcı olarak görev yapabilecek.

#Yörük4x4 #EjderYalçın #SavunmaSanayi #YörükPikap #SavunmaSanayii #NMS #NMS4x4 #NurolMakina #SavunmaSanayii #ZırhlıAraç #Çad #Chad #ACV #ArmoredCombatVehicle #DefenseIndustry #army #military

Tchad Yoruk a acheté un 4×4 – Véhicule de combat blindé Yörük 4×4

L’utilisation de véhicules blindés turcs en Afrique se répand.

Nurol Makina, qui a ouvert la porte au marché africain ces dernières années, renforce progressivement sa présence sur le continent. Nurol Makina, qui exportait auparavant vers des pays africains comme la Tunisie et le Sénégal, a ajouté le Tchad à ces pays.

Le Tchad, qui cherche depuis un moment à augmenter et à moderniser les capacités de son armée, a commencé à acheter des véhicules blindés au constructeur turc de véhicules blindés Nurol Makina.

Le Tchad, qui a acheté le véhicule de combat blindé Ejder Yalçın 4×4 à Nurol Makina, a exposé les véhicules lors du défilé militaire organisé pour le jour de l’indépendance en août 2021.

Peu après cette cérémonie, le Yoruk 4×4 (NMS 4×4) fabriqué par Nurol Makina a été aperçu en patrouille dans les rues du Tchad. Les véhicules étaient équipés de systèmes d’armes télécommandés.

Nurol Makina a également développé la version pick-up du Yoruk 4×4. Le pick-up Yoruk 4×4 pourra servir de porte-armes en plus de transporter des matériaux et des munitions sûrs dans des conditions météorologiques et de terrain difficiles.
——–
Chad bought Yoruk 4×4 – Yörük 4×4 armored combat vehicle

The use of Turkish armored vehicles in Africa is spreading.

Nurol Makina, which has opened the door to the African market in recent years, is steadily strengthening its presence in the continent. Nurol Makina, which previously exported to African countries such as Tunisia and Senegal, added Chad to these countries.

Chad, which has been seeking to increase and modernize the capacity of its army for a while, started to buy armored vehicles from Turkish armored vehicle manufacturer Nurol Makina.

Chad, which purchased the Ejder Yalçın 4×4 armored combat vehicle from Nurol Makina, exhibited the vehicles at the military parade held for the Independence Day in August 2021.

Shortly after this ceremony, the Yörük 4×4 ( NMS 4×4 ) manufactured by Nurol Makina was seen on patrol in the streets of Chad. The vehicles were equipped with remote-controlled weapon systems.

Nurol Makina also developed the pickup version of the Yörük 4×4. Yörük 4×4 Pickup will be able to serve as a weapon carrier in addition to carrying safe materials and ammunition in harsh weather and terrain conditions.

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. Bir kac saat sonra Ruslar,Amerikalilar,Cinliler kapimiza dayanacmisiz gibi calismaliyiz ve savunma sanayisinde 200% bagimsiz olmaliyiz! Musluman boyle olmali!

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login