ivirzivir Yükle

Hızır 4×4 Kenya ordusuna güç verecek – Kenya to buy 118 HIZIR 4×4 – Savunma Sanayi – Katmerciler

teşekkürler

Hızır 4×4 Kenya ordusuna güç verecek – Kenya to buy 118 HIZIR 4×4 – Savunma Sanayi – Katmerciler

Türk savunma sanayi firmaları tarafından üretilen zırhlı muharebe araçları, fiyat-performans konusunda rakiplerini geride bırakarak ihracat başarıları yakalıyor. Bu araçları üreten firmalardan biri de Katmerciler.

Katmerciler, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine de giren Hızır 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile Afrika’da yeni bir ihracat başarısına ulaştı.

Kenya Savunma Bakanlığı tarafından açılan 118 adet zırhlı araç alım ihalesi için yaklaşık 2 yıldır çalışma yapan Katmerciler, mutlu sona ulaştı. Şirket, ihale prosedürlerinin tamamlanmasıyla araçların üretimine başlayacak ve yaklaşık 2 yıllık sürede teslimatları tamamlayacak. Kenya, Türk zırhlılarını, sınırların korunması ve terör örgütü Eş-Şebab’la etkin mücadele için kullanacak.

Savunma sanayine toplumsal olaylara müdahale araçlarıyla giren Katmerciler, zaman içinde ürünlerine taktik tekerlekli zırhlı araç, zırhlı sınır güvenliği aracı, zırhlı personel taşıyıcı ve yeni nesil kriminal inceleme aracı gibi ürünleri ekledi.

ASELSAN ile yürütülen projeyle geliştirilen Ateş Mobil Sınır Güvenlik Sistemi Projesi kapsamında Hızır​​​​​​​ 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, ilk kez 2019’da Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi.

Katmerciler ( Katmer ), 2019’da 20,7 milyon dolarlık ilk yurt dışı siparişini aldı, bunu 39,5 milyon avroluk ikinci bir sipariş izledi. Kenya’da kazanılan yeni ihale Afrika’daki üçüncü ihracat başarısı oldu. İhale prosedürlerinin tamamlanmasıyla siparişin ekonomik karşılığı da netleşecek.
#Hızır4x4 #Katmerciler #SavunmaSanayi #Kenya #Katmr
——–
Kenya to buy 118 HIZIR 4×4

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. Tamamen Türk mühendisliği mi?
    Lan şase, motor ve transmisyon yurt dışından nasıl tamamen Türk mühendisliği oluyor be.
    Utanmadan hala aynı yalanı söylüyorsunuz.
    Önce %100 yerli yalanı ile geldiniz millet ayıktı şimdi tamamen yerli yalanı ile geliyorsunuz .

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login