ivirzivir Yükle

HİSAR O+ SERİ ÜRETİM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI !! ETKİLİ RADAR VE FÜZE MENZİLİ ??

teşekkürler

HİSAR O+ SERİ ÜRETİM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI !! ETKİLİ RADAR VE FÜZE MENZİLİ ??

HİSAR O+ SERİ ÜRETİM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI !! ETKİLİ RADAR VE FÜZE MENZİLİ ?? BİR BATARYA HİSAR O+ İLE NE KADAR ALAN KORUNABİLİR ?

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

HİSAR-O+ seri üretim sözleşmesi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN-Roketsan ortaklığı arasında imzalandı. Teslimatlar, 2024 yılına kadar tamamlanacak.
Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “HİSAR-O+ Seri Üretim Sözleşmesi Başkanlığımız ile ASELSAN-Roketsan iş ortaklığı arasında imzalandı. Sözleşme kapsamındaki teslimatların 2024’e kadar gerçekleştirilmesi planlanıyor.” ifadelerine yer verildi.
Edinilen bilgiye göre; HİSAR-O+ Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (OİHSFS) Seri Üretim Sözleşmesi kapsamında ASELSAN’ın payı, 103.625.308,95 Avro ve 481.738.647,44 TL değerinde. Roketsan’ın payı ise henüz açıklanmadı.
HİSAR-O+
HİSAR-O+, sabit birliklerin ve kritik tesislerin hava savunması kapsamında sabit ve döner kanatlı hava araçlarının, seyir füzelerinin, insansız hava araçlarının ve havadan karaya atılan füzelerin 25+ km (IIR) menzile kadar etkisiz hale getirilmesini sağlıyor. 25 kilometre menzilli Görüntüleyici Kızılötesi (IIR) Başlıklı füzeye ilaveten Roketsan, OİHSFS için radar güdümlü HİSAR-RF füzesini de geliştiriyor. HİSAR-RF füzesinin menzilinin, 40 kilometre olduğu tahmin ediliyor.
HİSAR-O+, dağıtık mimarisi sayesinde esnek konuşlanma avantajına sahip olup, Atış Kontrol Merkezi, FFS, Orta İrtifa Füzesi, Orta İrtifa Hava Savunma Radarı, Elektro-Optik Sistem, Erken İhbar Merkezleri Arayüzü Link-16 Sistemi ve Füze Taşıma ve Yükleme Sisteminden oluşuyor.
Güncel açık kaynak bilgilerine göre Hisar-O+:
*Radar: Etkili (azami değil) tespit menzili 120+ km
*Füze: Etkili (azami değil) önleme menzili 25km, etkili (azami değil) önleme irtifası 50-10.000m. İrtifa artmış olabilir
*1 batarya HISAR-O+ 40-60 km’lik bölgede etkili olabilir
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/aselsan-dunya-devleri-arasindaki-yerini-korudu/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

22 Yorum

 1. Hisar O+ nin irtifasinin 10.000 MT değil de, en az 40.000 feet yani 12,2 km olduğunu tahmin ediyorum. En azından male sınıfı sihalari dusurebilecek irtifaya göre yapılmış olması lazım.

  Reply
 2. Sözleşme 2024’e kadar olduğuna göre sanırım TSK HİSAR O+’dan fazla sayıda envanterine katacak.HİSAR O+’lar çok başarılı bulunmuş olabilir.

  Reply
 3. tabi ki ilk teslimat 2024 değil.yanlış anlaşılmasın.istenen adedin sonuncusu o tarihte teslim edilmiş olacak.yani seneye teslimatlar başlar kanımca.

  Reply
 4. G 3 ile 600 metreden de isabet ettirebilirsin.etkili menzili 400 metre ama.yani mesafe uzadikca vurma olasılığı düsüyor.yani hisar 0 45 km ye kadar vurabilir ama ihtimal oranı düsıyor sadece.

  Reply
 5. Gayet ozet olmuş, aciklama kisminda etkili menzil, irtifa ve azami menzil, irtifa açıklamalarını kaynak var ise muadilleri ile kıyaslayarak yapabilirseniz bu konudaki bilgi eksikliğimizi gidermiş oluruz.

  Reply
 6. İrtifa 50 menzil 25 diyor.yani uçaklar uzaktan atması lazım.irtifa halledilmiş.Fakat mesafe hala sıkıntı.İnşallah 250km civarına çıkartırlar.menzil gerçekten düşük kalmış.Acaba ramjet tarzı birşey mi yaparak mesafeyi uzatmayı düşünüyorlar.

  Reply
 7. irtifa menzili 50-10.000 metre olan bir sisteme orta menzil demek saçma geliyor bana, birde yanına O+ koymanın anlamı ne? Reaper mQ servis tavanı 45.000 feet yani 15km, suriyede askerlerimizi vuran su-24 12km de uçuyordu. 10km nin üstüne çıkamayan bir sisteme en fazla A+ diyebiliriz. Anlaşılan bizim halen daha orta menzilli hss miz yok

  Reply
 8. Hisar a+ 8 km irtifa Hisar o + 10 km irtifa sakamisiniz siz yaaaa arada 2 km fark var bu kadar da olmaz yani en az Hisar o + en az 15 km irtifa olmalı adı üstünde orta irtifa 🤔🤔🤔

  Reply
 9. ABD yazılımcılara, mühendislere , silah geliştirsinler diye çok para veriyor. ama Yapay zeka sadece para ile gelişecek birşey değil. Bizim ülkemizdeki mühendisler az parayla çok daha iyi işler çıkarabilirler. üstelik devlet desteği de var. Türkiye’de artık bakanlar hatta cumhurbaşkanı bizzat teşvik ediyor , işleri takip ediyor. bunlar siyaset üstü mevzular. RTE savunma sanayi alanında ülkemizi çok geliştirdi , artık beyin göçü tersine dönüyor. başarılı mühendislerimiz ülkede kalıyor. Keşke bu işlere daha çok bütçe ayrılsa , benim verdiğim vergiler keşke böyle işlere harcansa ..

  Reply
 10. Benim kafam baya bi karıştı bu hisarlar konusunda bildiğim kadarıyla Hisar-A’nın özellikleri şu şekildeydi;
  *Minimum Menzil: 2 Km
  *Maksimum Menzil: 15 Km
  *Minimum İrtifa: 30 Metre
  *Maksimum İrtifa: 8 Km

  Hisar-O’nun özellikleri ise şu şekildeydi;
  *Minimum Menzil: 3 Km
  *Maksimum Menzil: 25 Km
  *Minimum İrtifa: 50 Metre
  *Maksimum İrtifa: 15 Km
  *Mach hızı: 2 Mach

  Daha sonra bu Hisar-A ve Hisar-O sahadan gelen geri dönüşler ile güncellendi ve Hisar-A+ ve Hisar-O+ olarak anılmaya başladılar. Buraya kadar herşey tamam ama iş bu güncellenen sistemlerin yeni özelliklerine gelince burada bi tuhaflık var gibi geliyor bana güncellenen sistemlerin güncel özellikleri nelerdir bilen birisi varsa düzgün bir şekilde paylaşabilirmi benimle bu sistemlerin yeni özelliklerini ?

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login